"Sprawiedliwi - Wydział kryminalny" odcinki 273-276. Prawda o wieczorze panieńskim Izy, konfrontacja Kuby z Pauliną i desperackie posuniecie Jawora! [CO SIĘ WYDARZY]

W najbliższym tygodniu w kolejnych odcinkach „Sprawiedliwych – Wydziału Kryminalnego” między Kubą i Izą oraz jego niedoszłym teściem dojdzie do kilku szczerych rozmów, które każą im inaczej spojrzeć na kluczowe wydarzenia z przeszłości. Jawor jest coraz bardziej zdeterminowany by dopaść Rębacza za wszelką cenę, nawet łamiąc zasady. Paulina ma kłopoty z córką i dość nieprzyjemną rozmowę z Wawerskim, a w dodatku Kuba nabiera wątpliwości, czy to co powiedziała mu o wieczorze panieńskim Izy było prawdą…

Multimedia

"SPRAWIEDLIWI - WYDZIAŁ KRYMINALNY" - SPRAWDŹCIE PROGRAM TV

W 273. odcinku serialu "Sprawiedliwi - Wydział kryminalny" Do rąk Walczaka i Wach trafia nietypowe zawiadomienie o przestępstwie. To list z wyznaniem winy, który został ukryty w starym meblu, sprzedanym na wyprzedaży garażowej. Autor listu przyznaje się do zabicia jakiegoś człowieka. Policjanci muszą prześledzić historię mebla, by odkryć, kto był jego właścicielem – i kto mógł dopuścić się zbrodni. Paulina znowu zaczyna mieć problemy z córką. Agata wplątuje się w szkole w bójkę z innymi dziewczynami – i to do tego stopnia, że trafia na szpitalną izbę przyjęć. Niespodziewanie nawiąże tam jednak nową przyjaźń. Walczak nadal ukrywa w swoim mieszkaniu Izę i Hieronima. Jego niedoszły teść zaczyna się w końcu dopytywać, jak to naprawdę jest między Kubą a jego córką.

Śmiertelnie ryzykowny krok Białacha! Policjant umrze?Zobacz więcej

W kolejnym epizodzie Latoszek i Kubis zajmują się sprawą zaginięcia dziesięcioletniego chłopca, Kacpra. Dziecko zniknęło z własnego domu, w którym technicy nie znaleźli żadnych śladów włamania. Rodzice Kacpra niedawno rozwiedli się, więc oczywistym podejrzanym staje się ojciec chłopaka, należący do tak zwanych preppersów – ludzi przygotowujących się na potencjalną globalną katastrofę. Ojciec Kacpra ma gdzieś zapasy pozwalające mu przeżyć w ukryciu przez wiele dni. Problem w tym, że zaginiony chłopiec cierpi na cukrzycę i nie ma ze sobą leków. Jeśli szybko ich nie weźmie, konsekwencje mogą być tragiczne. Ola Latoszek przygarnęła Kopczyka do swojego mieszkania i teraz musi borykać się ze skutkami swojej decyzji. Kopczyk ewidentnie nie jest przystosowany do życia w blokach i bliskości innej osoby.

Odcinek 275. to prokurator Jagiełło, który ma do kryminalnych nietypową prośbę. Ktoś wsunął mu pod drzwi mieszkania donos, sugerujący, że w okolicy wkrótce dojdzie do morderstwa. List jest pozbawiony jakichkolwiek śladów, ale Bolek, po przeczytaniu treści, sugeruje, że autorem jest chyba ktoś, kto często chodzi do kościoła, na co wskazywałyby zwroty charakterystyczne dla kościelnego języka. Jawor i Górska zaczynają więc śledztwo od lokalnej parafii. Ksiądz, z którym rozmawiają, na widok listu reaguje dziwnie, ale nie chce niczego powiedzieć. Górska domyśla się, że może wiąże go tajemnica spowiedzi. Kryminalni muszą znaleźć sposób, jak ją odkryć. Po godzinach Jawor kontynuuje swoją obserwację Rębacza, ale orientuje się, że w ten sposób nic nie osiągnie. Sfrustrowany, odrzuca dobre rady Kingi Wilk i uznaje, że czas sięgnąć po inne metody.

W odcinku 276. Walczak i Iza wracają w rozmowie do swojego niedoszłego ślubu i zdrady Izy, która wtedy stanęła im na przeszkodzie. Kuba relacjonuje dziewczynie przebieg swojego wieczoru kawalerskiego, a ta w rewanżu opowiada mu, co się działo u niej. Kluczowe fakty wyglądają jednak inaczej – dowody zdrady, które wydawały się Kubie niepodważalne, teraz przybierają inny charakter. Kuba musi skonfrontować się z Pauliną: co naprawdę widziała podczas tamtego wieczoru panieńskiego? W pracy Wach i Walczak prowadzą sprawę napaści na młodą dziewczynę, Sarę. Ktoś zaczepił ją kiedy wyszła z imprezy, ale zanim napastnik zdołał wyrządzić jej poważniejszą krzywdę, został niespodziewanie pobity przez tajemniczego mężczyznę. Sara nie ma pojęcia, kim może być jej tajemniczy anioł stróż.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×