"Sprzątaczka". Dlaczego wszyscy oglądają serial "Maid"? Charyzmatyczna gra Margaret Qualley, genialny materiał źródłowy... Lista powodów się nie kończy!

W ostatnim czasie na Netfliksie pojawiło się wiele fantastycznych premier. Serial "Sprzątaczka" to jeden z seriali, które najbardziej przypadły widzom do gustu. Dlaczego wszyscy go oglądają? Powodów jest naprawdę wiele!

Multimedia

"Sprzątaczka" - dlaczego warto?

Serial "Sprzątaczka" pojawił się na Netfliksie na samym początku października i z miejsca zaczął zbierać bardzo pozytywne recenzje. Produkcja przedstawia historię młodej matki, która postanawia wyrwać się z przemocowego związku i zawalczyć o lepszą przyszłość dla swojego dziecka i samej siebie. Historia przedstawiona w serialu przypadła widzom do gustu. Nic z resztą dziwnego, w końcu twórcy naprawdę zadbali o wiele aspektów produkcji, tak, aby jak najwięcej osób mogło znaleźć w nim coś, co ich przyciągnie i zatrzyma na całe 10 odcinków.

Czy warto sięgnąć po nowy serial Netfliksa? Komentarze widzów nie pozostawiają wątpliwości!Zobacz więcej

Fantastyczna gra Margaret Qualley

To, co zachwyca już na pierwszy rzut oka, to fantastyczna gra Margaret Qualley. 26-latka jest amerykańską aktorką i modelką. Karierę w modelingu rozpoczęła już w wieku 13 lat, natomiast aktorsko realizuje się od 2013 roku, kiedy wystąpiła w filmie "Palo Alto". Możecie ją kojarzyć również z takich produkcji jak "Pewnego razu... w Hollywood", "Nowicjat" i "Nice Guys. Równi goście". Margaret Qualley jest córką Paula Qualleya oraz... Andie MacDowell, znanej aktorki, która wcieliła się w rolę matki głównej bohaterki w serialu "Sprzątaczka". Obsadzenie w głównych rolach matki i córki osób, które dokładnie taka relacja łączy w rzeczywistości, było zdecydowanie bardzo odważnym krokiem ze strony twórców, jednak widzowie nie mają wątpliwości - była to słuszna decyzja.

2. sezon serialu coraz bliżej? Włodarze Netfliksa w końcu zabrali głos!Zobacz więcej

Ta historia wydarzyła się naprawdę

Dużą wartością serialu "Sprzątaczka" jest fakt, że historia w nim przedstawiona została w znacznym stopniu oparta na prawdziwych wydarzeniach, wspomnieniach Stephanie Lard, które zapisała w książce "Sprzątaczka. Jak przeżyć w Ameryce, będąc samotną matką pracującą za grosze". Autorka sama musiała zmierzyć się z biedą, niskopłatną pracą i walką o przetrwanie każdego dnia.

Seriale podobne do hitu Netfliksa. Sprawdź produkcje podobne do świetnego kryminału!Zobacz więcej

W oficjalnym opisie książki czytamy:

Czasami jedna zła decyzja ma wpływ na całe życie. Tak było, kiedy Stephanie związała się z niewłaściwym mężczyzną. To miała być tylko wakacyjna przygoda – a jednak kilkanaście miesięcy później Stephanie mieszkała z agresywnym Jamie’em i ich małą córeczką, nieplanowanym, ale kochanym dzieckiem. Kiedy postanowiła zerwać z chłopakiem i zawalczyć o niezależność, przekonała się, że ciężka praca i determinacja czasem nie wystarczą, by utrzymać się na powierzchni. "Sprzątaczka" to nie tylko niezwykle ciekawa, chwilami szokująca relacja Stephanie z pracy przy sprzątaniu domów, opis warunków zatrudnienia, stosunków z pracodawcami i klientami. To również wstrząsająca opowieść o ubóstwie w Stanach Zjednoczonych. To historia ludzi, którzy nie są w stanie zarobić na życie, chociaż dają z siebie wszystko. Korzystając ze skomplikowanego systemu rządowych programów pomocowych, narażają się na pogardę nieznajomych, którzy nie wahają się wygłaszać swoich ocen publicznie. Wpadają też w swoistą pułapkę – nawet niewielki wzrost dochodów może sprawić, że utracą pomoc, od której zależy ich przetrwanie, i znów popadną w nędzę…

W znacznym stopniu najważniejsze elementy jej historii udało odtworzyć się twórcom w serialu, co doceniło wielu widzów.

Serial nie unika trudnych tematów

Siłą tej produkcji jest rozprawianie się z mitami dotyczącymi rzeczywistości, w które wciąż wierzy część społeczeństwa, takimi jak to, że każdy jest kowalem swojego losu, że wszyscy mamy równe szanse czy to, że Ameryka jest krainą mlekiem i miodem płynącą. Główna bohaterka doświadcza wszystkiego, co wiąże się z biedą, niskopłatną pracą oraz wykluczeniem. W czasie walki o lepszą przyszłość dla siebie i dziecka doświadcza pogardy i strachu przez bezdomnością.

Kim jest Ncuti Gatwa? 8 faktów, o których mogliście nie wiedzieć!Zobacz więcej

Nie jest to serial idealny - taki prawdopodobnie jeszcze nie powstał - jednak widzowie zdecydowanie doceniają przedstawioną w nim historię, charyzmatyczną grę obsady, oparcie się na wyjątkowym materiale źródłowym oraz poruszanie trudnych tematów. Mało kto żałuje czasu poświęconego produkcji, zatem naprawdę warto sprawdzić serial "Sprzątaczka"!

Serial "Sprzątaczka" znajdziecie na Netfliksie!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • powołany (gość)

  Polecam świadectwo ks. kanonika Sławomira Andree "W seminarium byłem escortem".

  I artykuł redaktora Marcina Kąckiego "Kuszenie w cieniu katedry"

  Fragment:

  "Paweł usłyszał od Paetza taką anegdotę: pewnego dnia 1976 roku papież Paweł VI kroczył korytarzami Watykanu w orszaku kardynałów i kazał ten orszak zatrzymać.

  - Kim jest ten ksiądz? - pyta papież, pokazując na Paetza. Przyzywa go, pozwala się pocałować w pierścień, zamieniają kilka słów. Po kilku tygodniach Paetz zostaje prałatem antykamery i dostaje apartament zastrzeżony dla wysokich kardynałów z Watykanu.

  Choć Paetz nigdy tego oficjalnie nie potwierdził, w biografii Pawła VI Macieja Wrzeszcza przeczytać można, że w otoczeniu Pawła VI "przebywał na wyraźne życzenie samego papieża".

  Podczas jednej z kolacji Paetz po drugim lub trzecim winie mruga do Pawła i mówi konfidencjonalnym szeptem: - Chyba mogę ci coś pokazać. Wyjmuje album ze zdjęciami, na których jest w towarzystwie sław. Przewraca karty albumu, wyjmuje z niego dwa zdjęcia. Na pierwszym, biało-czarnym, stoi na plaży w krótkich szortach i koszulce, a obok stoi podobnie ubrany papież Paweł VI. Na drugim młody Paetz nie ma już koszulki."

  21.06.2022 19:49

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×