Sputnik nad Polską 2021. Agata Kulesza i Andrzej Chyra gwiazdami rosyjskiego filmu! TOP 15 filmów, które trzeba obejrzeć podczas festiwalu rosyjskiego kina!

W Warszawie właśnie wystartował 15. Sputnik nad Polską, czyli największy i najważniejszy w Polsce festiwal kina rosyjskiego. Impreza przybliża i prezentuje polskim widzom najlepsze i najgłośniejsze rosyjskie filmy ostatnich lat, które pozwalają być na bieżąco z tym, co dzieje się aktualnie w rosyjskiej kinematografii. Sprawdźcie, co warto obejrzeć podczas Sputnika nad Polską 2021!

Multimedia

Sputnik nad Polską 2021. Agata Kulesza i Andrzej Chyra gwiazdami rosyjskiego filmu!

Sputnik nad Polską to jeden z najciekawszych festiwali filmowych, jakie odbywają się w Polsce. Chociaż Rosjanie już od lat potwierdzają, że ich kino jest nie tylko godne uwagi, ale też prezentuje wysoki poziom artystyczny, wciąż można odnieść wrażenie, że polscy widzowie nie do końca zdają sobie sprawę z mocy, jaką mają rosyjskie produkcje. Są to filmy, które polskiemu widzowi powinny być szczególnie bliskie, bowiem rosyjscy twórcy sięgają po tematy oraz zagadnienia, w których także polski widz może przejrzeć się jak w lustrze.

Podczas 15. Sputnika nad Polską organizatorzy postanowili filmy przedstawić w takich cyklach jak m.in.: Konkurs Filmów Fabularnych, Konkurs Filmów Dokumentalnych - Rosja w dokumencie, Kalejdoskop Nowego Kina Rosyjskiego, Debiut. Nowe spojrzenie czy Echa Sputnika, gdzie widzowie mają szansę obejrzeć filmy, jakie okazały się odkryciami poprzednich edycji festiwalu.

"Konferencja". Atak na moskiewski teatr na Dubrowce wstrząsnął światem. Film o tych wydarzeniach można obejrzeć na HBO GO! Warto?Zobacz więcej

W programie festiwalu znalazły się obrazy uznanych twórców. Kiriłł Sieriebriennikow, Aleksiej German młodszy czy Jurij Bykow to tylko niektórzy z autorów, których nowe produkcje przywieziono do Polski. To też stali bywalcy Sputnika, którzy swoimi filmami zachwycali w ubiegłych latach. Obok mistrzów rosyjskiego kina, swój głos szansę będą mieli zabrać debiutanci, którzy są czujnymi obserwatorami i doskonale potrafią oddać sposób, w jaki na Rosję i świat patrzą ich rówieśnicy.

Co ciekawe, podczas Sputnika nie zabraknie kilku polskich akcentów! Podczas imprezy odbędzie się pokaz specjalny filmu "Parkiet", którego reżyserem jest Aleksandr Mindadze. Gwiazdami tej produkcji są Agata Kulesza i Andrzej Chyra! Warto dodać, że to nie jedyny rosyjski film z udziałem Andrzeja Chyry w programie; polskiego aktora będzie można podziwiać jeszcze w obrazie "Doktor Liza".

Pełny program festiwalu Sputnik nad Polską 2021 znajdziecie TUTAJ.

Co warto obejrzeć podczas Sputnika nad Polską 2021? Sprawdźcie nasze TOP 15!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×