„Squid Game: The Challenge”. Nieludzkie warunki na planie reality show Netfliksa? „Myśleli, że zostaną milionerami, ale odeszli we łzach”

Kontrowersje wokół reality show inspirowanego serialem Netflix „Squid Game" nie ustają. Uczestnicy skarżą się na karygodne warunki. Brak jedzenia i wody to nie wszystko.

Multimedia

„Squid Game: The Challenge” reality show Netfliksa

Serial „Squid Game" to jeden z największych hitów Netfliksa. 456 zdesperowanych zawodników bierze udział w tajemniczej i zabójczej grze, w której stawką są przetrwanie i... 45,6 miliarda wonów. Zwycięzca, któremu uda się przeżyć wszystkie rundy pokręconych wersji dziecięcych zabaw, będzie mógł odmienić swoje dotychczas ciężkie życie.

Platforma zdecydowała się stworzyć program na jego podstawie. „Squid Game: The Challenge" to reality show, rozgrywające się w rzeczywistości podobnie jak w serialu. Program spotkał się z dużym zainteresowaniem, ale i nie mniejszymi problemami.

Netflix reklamuje produkcję, jako największe reality show w historii telewizji. Casting do pierwszej edycji odbył się latem 2022 roku. Warunkami uczestnictwa była znajomość języka angielskiego oraz ukończenie 21. roku życia. Do show zakwalifikowało się 456 ochotników.

Powstaje reality show jak z koreańskiego serialu!Zobacz więcej

Zagraniczne media takie, jak The Sun oraz Vaice donoszą, że produkcja sprawiła uczestnikom prawdziwe Squid Game, niczym z serialu i opisują ich szokujące relacje.

Przybyli ludzie, którzy myśleli, że zostaną milionerami, ale odeszli we łzach

Miało to być podobne do "Squid Game". Mieliśmy znaleźć się w dyskomfortowych sytuacjach, mieszkając z 456 osobami i próbując tworzyć sojusze. [...] nie było zgody na zastraszania, nękania lub przemoc fizyczną czy potencjalną śmierć.

Wszyscy głodni i prosili o wodę, nie było żadnej z tych rzeczy

W jednym z zadań, zawodnicy, przy -3 stopniach Celsjusza, musieli w bezruchu spędzić kilka godzin.

Nawet jeśli zaczęła się hipotermia, ludzie byli gotowi zostać tak długo, jak to możliwe, ponieważ w grę wchodziło dużo pieniędzy. Zbyt wielu było zdeterminowanych, by się nie ruszać, więc stali tam o wiele za długo.

To było jak strefa wojny. Ludzie wychodzili ze łzami w oczach

Warunki były absolutnie nieludzkie i nie miało to nic wspólnego z grą —komentują uczestnicy.

Zdjęcia do programu prowadzone są w Wielkiej Brytanii. W planie jest 10 odcinków. Nagroda w wysokości 4,56 mln dolarów trafi tylko do jednego z 456 graczy. Reszta wróci do domu z pustymi rękoma.

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×