"Star Trek". Nichelle Nichols nie żyje. Słynna aktorka zmarła w wieku 89 lat

Nichelle Nichols nie żyje. Aktorka znana z roli porucznik Nyoty Uhary w serialu telewizyjnym "Star Trek" zmarła w wieku 89 lat. O śmierci gwiazdy poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych jej syn.

Multimedia

Nichelle Nichols nie żyje. Aktorka zmarła w wieku 89 lat

Nichelle Nichols urodziła się w 1932 r. w Stanach Zjednoczonych. Aktorka początkowo występowała w musicalach, a także próbowała swoich sił w modelingu. O aktorce zrobiło się głośno w 1966 roku, kiedy to zadebiutowała w roli porucznik Nyoty Uhary w serialu telewizyjnym "Star Trek". o tamtej pory Nichols wcielała się w tę postać przez następne ćwierć wieku - czy to występując osobiście, czy podkładając pod nią głos.

O śmierci aktorki za pośrednictwem swojego konta na Facebooku poinformował w niedzielę 31.07.2022 r. jej syn - Kyle Johnson.

"Ostatniej nocy moja matka Nichelle Nichols zmarła z przyczyn naturalnych" - napisał Kyle Johnson na oficjalnej stronie aktorki na Facebooku.

Rola w jaką wcielała się w "Star Treku" Nichols przez wielu jest uważana za kluczową w kontekście walki o równość rasową w Stanach Zjednoczonych. Pocałunek jej postaci z Williamem Shatnerem, filmowym kapitanem Kirkiem, w 1968 roku był uważany w amerykańskiej telewizji za jeden z pierwszych ekranowych pocałunków czarnoskórej kobiety i białego mężczyzny. Fanami talentu aktorki byli m.in. Martin Luther King Jr. oraz młody Barack Obama.

Zobacz galerię

Magdalena Stępień wystosowała wyjątkowy apel do fanów. Chodzi o pogrzeb jej synka Zobacz więcej

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×