Star Wars Day 4 maja na Discovery Channel

Już 4 maja na Discovery Channel STAR WARS DAY! Premierowe odcinki "Prawda czy fałsz - pogromcy mitów", "Tajemnice superprodukcji filmowych" oraz "Świat według Gwiezdnych wojen" pokażą jak wygląda magiczny świat produkcji telewizyjnych od bardziej realnej strony.

Multimedia

Niech moc będzie z wami! – to słynne pozdrowienie Jedi zna każdy fan Star Wars. Fenomenalna amerykańska produkcja to klasyka gatunku science fiction. Imponujące efekty specjalne, sceny walk i fantastyczne istoty tworzą magiczny świat, który oczarował już wielu widzów. Jak nakręcono spektakularne, kultowe sceny filmowe?

Czy niektóre triki są możliwe do wykonania w rzeczywistości? Specjalnie dla fanów „Gwiezdnych Wojen” Discovery Channel przygotował premierowe odcinki poświęcone rozwikłaniu największych zagadek z tej superprodukcji. Już 4 maja w ramówce programu: "Prawda czy fałsz - pogromcy mitów: Zemsta mitów", "Tajemnice superprodukcji filmowych: Świat Geogre'a Lucasa" oraz "Świat według Gwiezdnych wojen".

PRAWDA CZY FAŁSZ – POGROMCY MITÓW: ZEMSTA MITÓW

Premierowy odcinek w poniedziałek, 4 maja 2015, o godz. 16.00 na Discovery Channel.

"Prawda czy fałsz - pogromcy mitów" to obecnie najdłużej utrzymująca się, regularna seria programów na antenie Discovery Channel. Od czasu swojej pierwszej premiery w 2003 roku, ekipa Jamiego Hynemana i Adama Savange przetestowała około 960 mitów, nakręcając ponad 8000 godzin materiału filmowego! Od 12 lat z niewyczerpaną energią szukają prawdy w niesamowitych opowieściach czy kultowych scenach filmowych.

W najbliższym odcinku ekipa programu podda wnikliwej analizie sceny z „Gwiezdnych Wojen”. Słynni eksperci od efektów specjalnych razem ze współpracownikami przeprowadzą serię niekonwencjonalnych eksperymentów, które pozwolą sprawdzić czy popularne triki użyte w superprodukcji są naprawdę do wykonania. Ekipa postara się znaleźć odpowiedź na najbardziej intrygujące fanów pytania. Czy Luke z pomocą przytroczonej do pasa linki z hakiem mógł dokonać karkołomnego skoku? Czy jest to możliwe, trzymając dodatkową osobę u boku? Jak wygląda miażdżenie pojazdu spadającymi pniami drzew?

TAJEMNICE SUPERPRODUKCJI FILMOWYCH: MAGICZNY ŚWIAT GEORGE’A LUCASA

Premierowy odcinek w poniedziałek, 4 maja 2015, o godz. 17.00 na Discovery Channel.

Nar Williams to entuzjasta wszystkiego co jest związane z filmem. Bacznie przygląda się jak powstawały fenomenalne sceny najbardziej znanych superprodukcji. W programie przybliża takie tajniki warsztatu filmowego jak technika motion capture czy technologia 3D. Dokonuje też wnikliwej analizy nowatorskich technologii użytych przy tworzeniu „Gwiezdnych Wojen”. Jak wyglądała praca na planie tej hollywoodzkiej produkcji? Jakim sprzętem posługują się współcześni filmowcy? Już wkrótce Discovery Channel odkryje przed widzami tajemnice powstawania kultowych filmów.

ŚWIAT WEDŁUG GWIEZDNYCH WOJEN: CZŁOWIEK I MASZYNY

Premierowy odcinek w poniedziałek, 4 maja 2015, o godz. 18.00 na Discovery Channel.

Gatunek science fiction stanowi ogromną inspirację dla naukowców. W kultowej serii programu "Świat według Gwiezdnych wojen" przedstawiono wynalazki, które powstały w oparciu o fantastyczną wizję rodem z kultowej superprodukcji. Okazuje się, że systemy sztucznej inteligencji, nowoczesne środki transportu czy technologie militarne wymyślone na potrzeby filmu, mają ogromne znaczenie w kształtowaniu współczesnego świata. Już wkrótce Discovery Channel wprowadzi widzów w magiczny świat innowacji prosto z „Gwiezdnych Wojen”.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×