"Stawka większa niż życie". TVP Kultura pokaże teatralną wersję przygód Hansa Klossa! Kiedy oglądać?

Od 20 czerwca na antenie TVP Kultura będzie można oglądać spektakle Teatru Sensacji z cyklu "Stawka większa niż życie"! Sprawdź szczegóły!

Multimedia

Teatr Sensacji: "Stawka większa niż życie" w czwartki o godzinie 20:20 w TVP Kultura - sprawdź program tv

"Stawka większa niż życie" to jeden z najlepszych seriali wojennych w historii polskiej kinematografii, a postać Hansa Klossa, wykreowana przez Stanisława Mikulskiego, na zawsze odcisnęła się pamięci polskich widzów.

Hans Kloss większym playboyem od Jamesa Bonda? Oto wszystkie kobiety agenta J-23!Zobacz więcej

Mało kto wie jednak, że zanim powstał serial w ramach Teatru Sensacji zrealizowano 14 spektakli teatralnych opowiadających o przygodach polskiego szpiega w szeregach niemieckiej armii. Autorstwo scenariusza spektakli zrealizowanych w latach 1965-67 należy do duetu Andrzej Szypulski - Zbigniew Safjan, a w rolach głównych, podobnie jak w serialu, wystąpili Stanisław Mikulski i Emil Karewicz. Nie wszystkie spektakle doczekały później realizacji serialowej, w przypadku innych pierwotna fabuła została zmodyfikowana.

Pierwszy spektakl z serii "Stawka większa niż życie" będzie można zobaczyć już 20 czerwca o godz. 20:20 w TVP Kultura!

"Zmiennicy", "Czterej pancerni", "Czterdziestolatek" i inne kultowe seriale sprzed lat! Oglądaliście je wszystkie?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Źródło: TVN24/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • PoplawskaMaria (gość)

    Stawka Większa Niż Życie. To Najlepszy serial jaki widziałam ,a siedziałam długo poza krajem ,Scenarzyści. Safjan iSzypulski to geniusze w układaniu konstrukcji dialogu, BRAWO .Dziekujemy ze pokazujecie .

    12.06.2021 11:08

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×