"Sto lat samotności". Netflix wyprodukuje serial na podstawie powieści Gabriela Garcii Marqueza

Netflix poinformował, że uzyskał prawa autorskie do powieści Gabriela Garcii Marqueza "Sto lat samotności" i już wkrótce rozpoczną się zdjęcia do serialu na jej postawie.

Multimedia

"Sto lat samotności" Gabriela Garcii Marqueza w końcu zostanie zekranizowane! Zgodę na to wydali synowie zmarłego w 2014 roku pisarza - Rodrigo i Gonzalo García, który będą też producentami wykonawczymi serialu. Netflix zapowiada, że zdjęcia będą powstawać głównie w Kolumbii.

Netflix zapowiada nowy kontrowersyjny miniserial! Kiedy premiera?Zobacz więcej

"Sto lat samotności" to najsłynniejsza powieść kolumbijskiego pisarza. Swoją premierę miała w 1967 roku, a sprzedała się w około 47 mln egzemplarzy. Autor nie chciał sprzedawać praw autorskich, bo twierdził, że "tak skomplikowanej narracji nie da się oddać w scenariuszu filmowym". Rodrigo Garcia uznał jednak, że nadszedł "złoty wiek seriali" i jest to najlepszy moment na to, aby zekranizować książkę. Netflix nakręci serial w języku hiszpańskim, co tłumaczy sukcesami takich produkcji jak "Narcos" czy nagrodzony Oscarem film "Roma" w reżyserii Alfonso Cuarona.

Dzięki swym dziadkom, Gabriel García Marquez znał historię Macondo i dzieje rodziny Buendía, prześladowanej przez fatum kazirodztwa. Świat, w którym rzeczy nadzwyczajne miały wymiar szarej codzienności, zwyczajność zaś przyjmowana była jako zjawisko nadprzyrodzone, świat bez czasu, gdzie wiele rzeczy nie miało jeszcze nazw, był też jego światem. Potrzebował aż dwudziestu lat, by wreszcie spisać te rodzinne opowieści z całym dobrodziejstwem i przekleństwem odniesień biblijnych, baśniowych, literackich, politycznych. Uświadomił, że "plemiona skazane na sto lat samotności nie mają już drugiej szansy na ziemi".

Nowe zdjęcia z planu! Jaka będzie adaptacja sagi Sapkowskiego?Zobacz więcej

Zobacz galerię

TOP5 seriali Netfliksa

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×