"Sto lat Witolda Sadowego". 100-letni aktor wyznał na antenie TVP Kultura, że jest gejem! Kim jest Witold Sadowy?

Witold Sadowy to najstarszy, żyjący, polski aktor. 7 stycznia 2020 roku skończył 100 lat, w związku z czym telewizja TVP Kultura wyemitowała reportaż "Sto lat Witolda Sadowego". Niedawno audycja doczekała się powtórkowej emisji, a o reportażu stało się głośno za sprawą coming outu głównego bohatera!

Multimedia

Pewnie reportaż "Sto lat Witolda Sadowego" nie przeszedłby bez takiego echa, gdyby nie fakt, że za pośrednictwem audycji TVP Kultura Witold Sadowy, mając 100 lat, postanowił wyznać, że jest gejem!

Dla mnie najważniejsza jest prawda przeżycia. Jestem dumny z tego, że byłem uczciwym człowiekiem. Niczego nie żałuję. Nie ożeniłem się. Urodziłem się inny. Jestem gejem - wyznał reporterce Telewizji Polskiej Witold Sadowy.

Kolejna ciąża w programie! Krzysztof i Paulina chcieli się rozwieść, ale zamiast tego zostaną rodzicami!Zobacz więcej

Teraz Sadowy jest na ustach wszystkich, więc tym bardziej warto przybliżyć tę zasłużoną dla polskiego kina i teatru postać. Witold Sadowy urodził się 7 stycznia 1920 roku w Warszawie. Na scenie zadebiutował 8 maja 1945 roku rolą Floriana w sztuce Maurice Maeterlincka "Burmistrz Stylmondu" w Teatrze Miasta Stołecznego Warszawy. W następnych latach grał w wielu teatrach warszawskich: w Teatrze Polskim, Ateneum, Teatrze Klasycznym (późniejszym Teatrze Studio), Rozmaitości i Teatrze Nowym. Po raz ostatni wystąpił na scenie 26 grudnia 1989 w roli Feldmarszałka w "Gałązce rozmarynu" Zygmunta Nowakowskiego.

Sadowy pojawiał się również w kinie; można było oglądać go w takich filmach jak m.in. "Zakazane piosenki", "Zezowate szczęście" czy " Pogoń za Adamem". Później Sadowy aktorstwo porzucił na rzecz pióra; został publicystą oraz krytykiem teatralnym.

Zobacz galerię

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • dam (gość)

    Wiciu życzę 200 lat życia , żyj tak jak Tobie wygodnie. Tak trzymać .

    19.03.2020 20:53
  • ja (gość)

    Takie rzeczy w "publicznej" telewizji?😁

    19.03.2020 17:46

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×