"Stranger Things 3". Kim jest tajemnicza Phoebe Cates? Czy Suzie, dziewczyna Dustina jest od niej ładniejsza?

Kim jest Phoebe Cates, o której dużo mówi się w 3. sezonie "Stranger Things"? Tajemnicza dziewczyna zaintrygowała fanów serialu Netflixa na tyle, że postanowiliśmy przyjrzeć się jej bliżej. Czy Suzie, ukochana Dustina rzeczywiście jest od niej ładniejsza? Poznajcie intrygującą Phoebe Cates!

Multimedia

"Stranger Things" opiera się w dużej mierze na nostalgii. Trzeci sezon ponownie zabrał widzów do lat 80., a konkretnie do 1985 roku, w którym Coca-Cola lała się strumieniami, kina szturmował "Powrót do przyszłości", a odważne palety kolorów i zabawne propozycje w modzie, na czele z hawajskimi koszulami królowały na ulicach. Kulturowych odniesień do popkultury z tamtego okresu w nowym "Stranger Things" nie brakuje.

Cukierkowa wpadka w 3. sezonie serialu Netflixa. Fani dostrzegli błąd w scenie z JedenastkąZobacz więcej

Największą zagadką pozostaje jednak tożsamość tajemniczej dziewczyny z lat 80., o imieniu Phoebe Cates, która zostaje wspomniana przez Dustina już w pierwszym odcinku 3. sezonu "Stranger Things". Ulubieniec widzów po powrocie z obozu naukowego oznajmia przyjaciołom, że ma dziewczynę, która jest ładniejsza nawet od słynnej Phoebe Cates.

Kim jest Phoebe Cates z serialu "Stranger Things"?

Zacznijmy od tego, że Phoebe Cates istnieje naprawdę. Nie jest postacią fikcyjną, wymyśloną przez braci Duffer na potrzeby miłosnego wątku Dustina. To aktorka i celebrytka, która zaistniała w latach 80., dzięki rolom w takich produkcjach jak: "Paradise" (1982), "Prywatna szkoła" (1983) i "Gremliny rozrabiają" (1984). Przełomowa okazała się dla niej jednak rola Lindy Barrett w „Beztroskich lata w Ridgemont High". Słynna scena, w której wynurza się z basenu w ognistym czerwonym bikini, wywindowała ją na szczyt sławy i zrobiła z niej prawdziwą gwiazdę lat 80.

W 3. sezonie "Stranger Things" jej nazwisko słyszymy kilkukrotnie. Najczęściej wspomina o niej Dustin (Gaten Matarazzo), który zapewnia przyjaciół, że słynna Phoebe Cates nie może się nawet równać z jego Suzie. W finale 3. sezonu bracia Duffer zdecydowali się na jeszcze jeden ukłon w stronę Phoebe Cates. W scenie w wypożyczalni wideo Steve przypadkowo przewraca kartonową wycinankę Phoebe Cates w jej słynnym czerwonym bikini.

Warto wspomnieć, że 1984 roku magazyn Harper’s Bazaar's umieścił Phoebe Cates na liście 10 najpiękniejszych kobiet Ameryki. To wystarczyło, żeby Cates z dnia na dzień stała się ideałem piękna. Phoebe Cates ma dziś 55 lat i wiedzie spokojne życie u boku męża Kevina Kline'a i trójki dzieci w Nowym Jorku. Ostatni raz na dużym ekranie pojawiła się w 2001 roku w filmie "Party na słodko" ("The Anniversary Party").

W galerii możecie zobaczyć zdjęcia Phoebe Cates. Sprawdźcie, jak na przestrzeni lat zmieniła się jedna z najpiękniejszych kobiet Ameryki lat 80.

Zobacz galerię

Przypominamy, że "Stranger Things" powróciło z 3. sezonem 4 lipca. W nowych odcinkach dzieciaki zaczynają dorastać, a na oczach widzów rodzą się pierwsze romanse, które komplikują relacje w grupie przyjaciół. Na horyzoncie znowu pojawia się niebezpieczeństwo. Miasto musi stawić czoła starym i nowym wrogom, a Jedenastka i jej przyjaciele uświadamiają sobie, że zło nigdy się nie kończy, zło ewoluuje. W 3. sezonie "Stranger Things" wszyscy zdają sobie sprawę, że muszą działać wspólnie, aby przetrwać.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×