"Stranger Things 5". Fani czekają na ponadprzeciętne zakończenie, a twórcy serialu mówią o dużo krótszych odcinkach. Dlaczego zdecydowali się na taki krok?

Jak już wcześniej się dowiedzieliśmy, 5. sezon "Stranger Things" będzie tym ostatnim. Nie dziwne więc, że fani czekają na spektakularne zakończenie tej historii. Informacja o tym, że finałowe odcinki będą krótsze niż ostanie odsłony serialu, może więc trochę dziwić. Wszystko to jednak konkretny plan braci Dufferów.

Multimedia

Zakończenie "Stranger Things"

Do tej pory fani "Stranger Things" zobaczyli 4 sezony tej historii. Kolejna część serii ma być finałową. To wtedy zobaczymy, jak będzie wyglądało zakończenie losów bohaterów z Hawkins. Na ostatnie odcinki widzowie musieli czekać aż 3 lata. Było jednak warto uzbroić się w cierpliwość. Twórcy serialu przygotowali dla swoich odbiorców pełną akcji kontynuację. Nie znamy na razie szczegółów z nadchodzących odcinków. Jak pisaliśmy niedawno, prace na planie 5. sezonu już ruszyły. Teraz bracia Duffer postanowili powiedzieć nieco więcej o tym, co zaplanowali.

Jamie Campbell Bower zaskoczył fanów. Aktor zaśpiewał głosem Vecny!Zobacz więcej

Twórcy serialu mówią o najnowszych odcinkach

W 4. sezonie "Stranger Things" widzowie mogli na długo wejść do świata ulubionych bohaterów. Odcinki w tej serii były wręcz filmami. Zakończenie serialu ma być jednak krótsze niż ta część serii. Jak przyznali niedawno bracia Duffer, tym razem będą chcieli wrócić do wcześniejszej koncepcji i mniej skomplikowanych schematów.

Nie sądzę, że długość odcinków będzie tak ekstremalna w 5. sezonie. Próbujemy wrócić do prostoty struktury z 1. sezonu, z większą skalą i możliwościami. Z wyjątkiem finału, który spodziewam się, że będzie dość ogromny – wypowiedź Matta Duffera dla The Hollywood Reporter cytuje serwis Serialowa.

Matt Duffer powiedział również o tym, że tak długie odcinki nie były czymś, co zakładali od początku. Sami byli dosyć zdziwieni, w jakim kierunku poszła historia oraz ich sposób opowiadania.

Ross i ja próbowaliśmy przeanalizować, jak to się stało, że [odcinki] są tak długie, bo przecież scenariusze takie nie były. Zdaliśmy sobie sprawę, że nasz styl pisania nieco się zmienił, jeśli chodzi o sposób rozmieszczenia opisów. Myślę, że to dodało trochę długości. Ponadto, mieliśmy dodatkowy wątek z Hopperem w Rosji. To dość gęsty sezon. Nie byliśmy pewni, czy [odcinki] są aż tak długie, dopóki nie zaczęliśmy ich montować – przytacza wcześniej wspomniany portal.

Czekacie na finał "Stranger Things"?

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×