"Strażacy" odcinek 9. Nowe plany na przyszłość strażaków po pogrzebie Kazika

Śmierć Kazika wstrząsnęła jego kolegami z OSP w Żyrardowie. Po pogrzebie strażaka dochodzi do kłótni między Dario a Maćkiem.

Multimedia

"STRAŻACY" ODCINEK 9. W SOBOTĘ, 9.05.2015 O GODZ. 20:25 W TVP1!

Kazik (Michał Czernecki) na co dzień pracował w aptece, jednak będąc strażakiem ochotnikiem zawsze wyróżniał się odwagą i męstwem. Zginął ratując chłopca z pożaru. Dla kolegów z OSP w Żyrardowie jest bohaterem.

W 9. odcinku serialu "Strażacy" wszyscy w strojach galowych gromadzą się na pogrzebie Kazika. W swojej wzruszającej mowie pogrzebowej ksiądz (Sebastian Ryś) wspomina zmarłego, a w oczach jego przyjaciół pojawiają się łzy.

  • Znałem go tak jak wy. Kilka razy miałem zaszczyt brać razem z nim udział akcji. Kilka razy byłem u niego w aptece. Raz byłem nawet u niego w domu. Powiedział mi wtedy, że zawsze jak wychodzi to zostawia idealny porządek. Wiecie czemu? Codziennie kiedy wychodził myślał, że wychodzi po raz ostatni. Przygotowywał się do tej próby. Być ofiarnym i mężnym, tak jak ślubował. Największa miłość jest wtedy kiedy poświęca się życie dla kogoś. Spoczywaj na chwałę honoru strażaka - mówi ksiądz.

Po pogrzebie dochodzi do kłótni między Dario (Michał Żurawski) a Maćkiem (Sebastian Fabijański). Przerywa ją Witek Michalak (Olaf Lubaszenko). Jasne jest jednak, że śmierć Kazika wpłynie na dalsze życiu strażaków z Żyrardowa. Dario dostaje propozycję pracy w dużej rozgłośni w Warszawie, Boguś (Dawid Zawadzki) nie chce dłużej namawiać Madame (Wiesława Mazurkiewicz) na to, aby sprzedała swój dom. W rozmowie z Adamem (Maciej Zakościelny) Dario zdobywa się na szczerość. - Wiesz, że to ja namówiłem Kazika, by wstąpił do OSP. Mieliśmy być ognioodporni. Po prostu się boję, że mnie zabierze do siebie. Wiesz o czym mówię...

Jak potoczą się dalsze losy strażaków? Dowiemy się już wkrótce!

CZYTAJ TAKŻE: KTO JEST KIM W "STRAŻAKACH"? POZNAJ BOHATERÓW NOWEGO SERIALU TVP1! [ZDJĘCIA] "STRAŻACY" ODCINEK 8. BOHATERSKA ŚMIERĆ JEDNEGO ZE STRAŻAKÓW

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×