"Strażacy" sezon 2. odcinek 1. Adam awansuje! [WIDEO+ZDJĘCIA]

Akcja dziesięciu nowych odcinków serialu TVP1 "Strażacy" toczyć się będzie głównie w Warszawie. Każdy stanowić ma zamkniętą historię jednego wypadku, zwieńczonego akcją ekipy ratowniczej. Do jednostki dołączą także nowi bohaterowie. Co wydarzy się w 1. odcinku nowego sezonu?

Multimedia

"STRAŻACY" ODCINEK 1. S. 2. W SOBOTĘ, 5.03.2016 O GODZ. 20:25 W TVP1!

Pierwsza seria nie rozwiązała wszystkich problemów głównych bohaterów. Kiedy wydawało się, że Adam (Maciej Zakościelny) i Magda (Marta Ścisłowicz) znów będą razem, do kraju wróciła narzeczona Adama – Kamila (Weronika Rosati). W nowej serii Wojnar jest w dużym kłopocie, rozdarty między uczuciami do Kamili i Magdy, oraz jej synka Krzysia. Chłopczykowi tak bardzo zależy na tym, aby Adam był blisko niego i jego mamy, że nie cofnie się przed niczym i doprowadzi do skłócenia go z Kamilą.

Wojnar oczyszczony z zarzutów niesubordynacji podczas akcji, która doprowadziła do tragicznego wypadku jego przyjaciela Wojtka, wraca do warszawskiej jednostki, skąd wcześniej wysłano go do OSP w Żyrardowie. Konflikt z Rafałem Boryckim (Kuba Wesołowski) nasila się. Główną przyczyną jest fakt, że zostaje on zdegradowany… Czy mimo tego będą potrafili się porozumieć, kiedy stawką jest ludzkie życie? Czy Borycki, którego gubi nadmierna buta, zmieni w końcu swoje nastawienie do ludzi?

CZYTAJ TAKŻE:

"STRAŻACY". DRUGI SEZON JUŻ W MARCU 2016! [ZDJĘCIA]
WERONIKA ROSATI O 2. SEZONIE "STRAŻAKÓW" [WIDEO]

Z niemałymi problemami boryka się także najbliższy przyjaciel Adama, Wojtek (Maciej Mikołajczyk). Fizycznie ma się coraz lepiej, jednak wypadek pozostawił w nim ślad – każdy wyjazd na akcję to dla niego wielka trauma, którą stara się ukryć. Przez krótką chwilę mu się to nawet udaje. Jednak jego strach coraz bardziej komplikuje życie jemu i najbliższym. Jedyną osobą, która widzi to wszystko, jest Adam. Aby pomóc przyjacielowi w przezwyciężeniu koszmarów i odnalezieniu na nowo sensu życia, sięgnie po naprawdę drastyczne środki…

Warszawską jednostkę zasilą nowi strażacy – Staszek (Mateusz Banasiuk) i Olek (Redbad Klynstra). W gościnnych epizodach pojawią się m.in. Marta Klubowicz i Wojciech Błach. Producenci nie zapomnieli o OSP i nie porzucili jej bohaterów. Niestety, w ich gronie zabraknie Maćka (Sebastian Fabijański), który rozstał się z serialem.

AWANS ADAMA W 1. ODCINKU!

Już w 1. odcinku nowego sezonu "Strażaków" centrum powiadamiania ratunkowego odbiera zgłoszenie o zderzeniu pociągów. Okazuje się, że doszło do katastrofy kolejowej w okolicy Żyrardowa. Tomek z Kosmalą ustalają dokładną lokalizację. Do komendanta przychodzi Rafał Borycki. Komendant informuje go, że jego okres próbny, jako dowódcy zmiany właśnie się skończył. Zostaje odwołany ze stanowiska. Podczas odprawy Kosmala odczytuje rozkaz komendanta miejskiego. Na nowego dowódcę zostaje powołany Adam Wojnar.

Tymczasem Kamila zdradza Renacie, że postanowiła rozstać się z Adamem i wyjechać do Krakowa. Kamila zostaje okradziona w pociągu. Maszynista orientuje się, że na jego torze nadjeżdża z naprzeciwka drugi pociąg. Zaciąga hamulec i ucieka. Adam, Wojtek, Radek ustalają, że zderzyły się pociągi z Wrocławia i jadący do Krakowa. Adam blednie. Na miejscu zjawia się Magda, Dario, Boguś, Witek, Basia i Jacek. Z oddali słychać jęki ludzi. Trwa akcja ratunkowa. Adam razem z Wojtkiem i Boryckim unoszą powyginany fragment ściany wagonu. Adam zamiera. Komendant odwołuje załogę z miejsca. Adam odbiera telefon. Wojtek przeprowadza z Adamem męską rozmowę. Co z niej wyniknie?

Zobacz zwiastun nowej serii!

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×