"Stulcie Winnych 3" odcinek 2. Dom Winnych zniszczony w pożarze! Kazimierz wychodzi na wolność. Co będzie z Anią?

Tego można się było spodziewać. Kazimierz wyjdzie na wolność i znowu namiesza w życiu Winnych oraz samej Ani. Do czego jeszcze zdolny jest ten mężczyzna? Wiadomo, że w 2. odcinku 3. sezonu "Stulecia Winnych" rodzinny dom Winnych zostanie zniszczony w pożarze. Córki Ani i Mani będą szykowały się do egzaminów na studia. Jak sobie poradzą? Sprawdź streszczenie odcinka.

Multimedia

"Stulecie Winnych 3" odcinek 2. - premiera w niedzielę, 14 marca, o godz. 20:15 w TVP 1

W 2. odcinku 3. sezonu "Stulecia Winnych" rodzinny dom Winnych zostaje bezpowrotnie strawiony przez pożar. Michał junior nie może się pogodzić z tym, że musi zaczynać grę na skrzypcach od nowa. Nieoczekiwanie do Brwinowa powraca Jasiek (Patryk Szwichtenberg) i obejmuje ważne stanowisko w PGR stworzonym w pałacu Wieruszów. Poznaje Lottę (Patrycja Volny) – Niemkę, która została po wojnie na terenach Polski. Pomiędzy dwojgiem nawiązuje się ciche porozumienie.

Ślub Stanisława i Andzi oraz powrót Michała z ubeckiego więzienia! Co się wydarzy?Zobacz więcej

Władek (Arkadiusz Janiczek), mimo starszego wieku, jako zagorzały przeciwnik komunistycznej rzeczywistości, odmawia jakiejkolwiek pomocy przy uprawie pól, ze strony swojego syna. Kazia (Katarzyna Kwiatkowska) znowu jest rozerwana pomiędzy miłością do syna i męża.

Z więzienia wychodzi Kazimierz (Mateusz Janicki) i po raz kolejny staje rodzinie Winnych na drodze do szczęścia i spokoju. Córki Ani (Urszula Grabowska) i Mani (Magdalena Walach) szykują się egzaminów na studia. Ku uciesze rodziny Ewa (Sonia Mietielica) i Basia (Kamila Bujalska) zdają na medycynę. Kasia (Weronika Humaj) oświadcza, że postanowiła zostać aktorką.

Zobacz galerię

Przypominamy, że w nowych odcinkach serialu "Stulecie Winnych" oprócz dobrze znanych już bohaterów, widzowie zobaczą zupełnie nowe twarze. W serialu pojawi się Tomek (Filip Gurłacz), pochodzący z bogatej rodziny chłopak Basi, przyszły lekarz. Grażyna Klimkiewiczowa (Małgorzata Ostrowska-Królikowska), czyli nadopiekuńcza i zaborcza matka Tomka, Lotta (Patrycja Volny), Niemka, która po wojnie została na terenach Polski, a teraz służy w pegeerze, w którym pracuje Jasiek.

Widzowie poznają także Irenę (Dominika Kuźniak), kierowniczka sekretariatu w liceum, w którym wykłada Ignacy, Inę Komornicką (Małgorzata Socha) aktorkę i żonę znanego amanta filmowego - Adama Komornickiego (Marcin Kwaśny), który będzie wprowadzał Kasię (Weronika Humaj) w świat filmu. W 3. sezonie pojawi się również Zduńczykowa** (Aleksandra Popławska), oficer prowadzący Kazimierza.

Komentarze

Skomentuj
  • Guzi (gość)

    Podzielam opinie co do nowej obsady za Anie i Manie. Ania i Mania były wspsniale teraz już tak się nie oglada. Szkoda

    09.03.2021 21:23
  • Maria (gość)

    Dee trzy odcinki i będzie ok trochę trudno się przestawić na inne aktorki ale serial jest pięknie nagrany książkę czytałam i bardzo jestem ciekawa czy w serialu będzie tak samo będę z niecierpliwością czekała na następne odcinki a do zmiany aktorek przyzwyczaimy się

    09.03.2021 18:12
  • Karla (gość)

    Zmiana aktorek doskonałą, a Magda Walach gra rąk jakby była Manią od zawsze, te jej gęsty, ruchy ciała, trochę postrzelona, energiczna, ale kiedy trzeba zrównoważona. Ula Grabowska też gra i zachowuje się podobnie do poprzedniej Ani. Natomiast Weronika Humaj zupełnie nie przypomina mi poprzedniej Ani, mówi inaczej, gra inaczej, jest swobodna i bardziej naturalna. Ania była nawiedzona. .

    09.03.2021 06:17
  • Fela (gość)

    Cieszę się że zmiany aktorów. Zmiany powodują, że serial jest wiarygodny, Wadzia postarzona wygląda teagicznie. Też powinna zagrać inna osoba.

    09.03.2021 05:00
  • Ila (gość)

    Obejrzałam rezerwat z Marcinem Kwaśnym. Rewelacyjna rola Marcina, młodego miejskiego chłopaka wrzuconego w patologiczne środowisko. Cieszę się, że zagra w Stuleciu Winnych fantastycznym serialu.

    09.03.2021 04:57
  • Jagna (gość)

    Mi podobaja się nowe aktorki. Na yt można znaleźć wyopowiedzi, dlaczego zdecydowano się na ten krok. Przykład z The Crown jak najbardziej w punkt

    09.03.2021 00:49
  • widz (gość)

    Trzeci sezon zaczyna się od października 56, to straszna kicha! Jakimś "przypadkiem" przeoczony Poznański Czerwiec? Bez tego wydarzenia cała dramaturgia roku 1956 jest niepełna, a może i niezrozumiała. Rozumiem że Winni siedzą na jakimś podwarszawskim zadupiu i nic więcej ich nie interesuje. . Scenarzyści budują falszywą legendę że tylko w Warszawie dzieją się ważne rzeczy. Przypomniał mi się serial Czterej Pancerni i odcinek kiedy to załoga Rudego przeleżała w szpitalu całe Powstanie Warszawskie. Czyżby ta sama metoda przemilczania najważniejszych wydarzeń ?

    08.03.2021 23:44
  • Anna (gość)

    Pierwszy i drugi sezon super jak i obsada aktorska.Po obejrzeniu pierwszego odcinka 3 sezonu po zmianie aktorek rozczarowanie i brak checi do ogladania pozostalych odcinkow.

    08.03.2021 22:34
  • Bazylea (gość)

    Po co robić film na podstawie książki skoro film już w drugiej serii nie oddawał tego co było w książce A trzeci sezon kompletnie inny od oryginału ,polecam przeczytać wszystkim książkę bo warto jest fantastyczna ,nie mogę pojąć dlaczego scenariusz jest tak oderwany od książki! Jestem zawiedziona.

    08.03.2021 21:49
  • Izabela (gość)

    Popieram... szkoda że nie ma głównych aktorek anki i mani.. były lepsze od tych

    08.03.2021 21:44
  • dvds (gość)

    Niedobrze... Ania wygląda na dużo starszą od męża. Ponadto...serial ,,zmienia obyczajowość.". Wesele Staszka i Andzi wyglądało jak wesele z amerykańskich filmów. Na wsi nie wypadało nie zaprosić sąsiadów! Muzyka...czy to była muzyka weselna polskiej wsi???? Język! Zatrudnijcie językoznawcę! No przecież postaci używają współczesnych słów - ,,słodziak", ,,ochrzanić". Pierwszy odcinek 3 serii - wielkie rozczarowanie. Nie mam klimatu tamtych części.

    08.03.2021 21:29
  • Meg (gość)

    Zmiana na ładniejsze i zdolniejsze aktorki to strzał w dziesiątkę.

    08.03.2021 20:55
  • Magda (gość)

    Też uważam że zmiana glownych aktorek (Ania i Mania które fenomenalnie były dobrane i cudownie odgrywały swoją rolę) nie wpłynęła korzystnie na III sezon, Wielka szkoda i ogromny zawód, już nie czulam tych emocji i dreszczy co w I i II sezonie. Dwa pierwsze sezony były nagrane dosłownie doskonale!

    08.03.2021 20:39
  • SW100 (gość)

    Jak dla mnie zmiana aktorek była konieczna, bo nie można postarzać młodych osób w nieskończoność, źle by to wyglądało. Zawsze ciężko jest się przestawić na nowych aktorów, ale po dwóch trzech odcinkach z pewnością nie będzie to już przeszkadzać. Jak dla mnie Walach i Grabowska świetnie się odnalazły w rolach. Zobaczcie the crown tam zmiany obsadowe też są i wychodzi to na dobre.

    08.03.2021 20:32
  • Iza (gość)

    Tez jestem tego zdania ze głównej obsady sie nie zmienia skoro kilku aktorow udalo sie zmienic dzieki charakteryzacji wiec czemu nie udalo sie zmienic wszystkich a mlodsze pokolenie recz wiadoma dobrac

    08.03.2021 20:29
  • gosiulka (gość)

    Zmiana głównych aktorek, które według mnie rewelacyjnie odegrały swoje role w poprzednich dwóch sezonach nie przyniosła korzyści. Rozumiem że człowiek sie starzeje i nikt nie stoi w miejscu, ale służą temu charakteryzacje..Szkoda bo troszkę dziwnie się ogląda aczkolwiek uwielbiam ten serial i bede do końca oglądać mimo wszystko. Pozdrawiam Wszystkich Fanów Serialu :)))

    08.03.2021 20:21
  • Iwonka (gość)

    Popieram opinię poprzedników też uważam że zmiana aktorek Ania Mania niekorzystna.Film na który czekałam zawiódł mnie.Panie w nowej obsadzie rozczarowały mnie . Panią Kasię Kwiatkowską można było postarzyć? Można.😕

    08.03.2021 19:23
  • MT (gość)

    Też jestem zawiedziona zmianą głównych aktorek .Szkoda

    08.03.2021 18:59
  • Anna (gość)

    za dużo zmian w obsadzie ( lubiane aktorki) ale zupełnie inne, do których się przyzwyczaiłam. Inne figury, tusza, charakter - zmiana na gorsze a szkoda bo do tego jest charakteryzacja a nie radykalne zmiany

    08.03.2021 18:41
  • Renia (gość)

    Po komentarzach śmiem twierdzić, że produkcja strzeliła sobie samobójczego gola. A było świetnie,scenariusz pewnie będzie nadal ciekawy, ale zamiana aktorek wprowadza zamęt. Ania zupełnie nietrafiona,za duża w porównaniu do filigranowego pierwowzoru. Dwa sezony były super,od scenariusza po aktorów wszystko było dopięte na ostatni guzik i przynosiło sukces. Szkoda, że zdecydowano się na taką drastyczną zmianę.

    08.03.2021 17:17
NowszeStarsze