"Stulcie Winnych 3" odcinek 3. Jasiek będzie ojcem! Kazimierz jest coraz groźniejszy! Ewa dowie się prawdy o swoim pochodzeniu? [STRESZCZENIE ODCINKA]

Przed nami kolejny odcinek 3. sezonu "Stulecia Winnych". Kazimierz nie cofnie się przed niczym. Teraz jako współpracownik SB będzie szantażował Anię. Czy Ewa dowie się prawdy o swoim pochodzeniu? W nowej roli zobaczymy Jaśka, któremu Lotta urodzi dziecko! Co jeszcze się wydarzy? Sprawdź streszczenie 3. odcinka "Stulecia Winnych 3".

Multimedia

"Stulecie Winnych 3" odcinek 3. - premiera w niedzielę, 21 marca, o godz. 20:15 w TVP 1

W 3. odcinku 3. sezonu "Stulecia Winnych" kariera Kasi (Weronika Humaj) nabiera rozpędu! Winna gra w szkolnych etiudach i zdobywa na studiach coraz większą popularność. Andzia (Barbara Wypych), zaniepokojona zalotami Benka do Soni, prosi Stanisława (Jan Wieczorkowski) o interwencję. Jasiek (Patryk Szwichtenberg) znajduje się w potrzasku, ukrywa przed wszystkimi związek z ciężarną Lottą (Patrycja Volny) i liczy na przenosiny w Bieszczady.

Dom Winnych zniszczony w pożarze! Kazimierz wychodzi na wolność. Co będzie z Anią?Zobacz więcej

Tymczasem Ewa (Sonia Mietielica) coraz częściej zastanawia się nad własną tożsamością. Czuje się obca wśród Winnych, dręczy ją niepokój związany z przeszłością. Kazimierz (Mateusz Janicki) staje się coraz większym zagrożeniem dla rodziny Winnych. Szantażuje przerażoną Anię (Urszula Grabowska).

Czy Ewa dowie się prawdy o swoim pochodzeniu?

Zobacz galerię

Przypominamy, że w nowych odcinkach serialu "Stulecie Winnych" oprócz dobrze znanych już bohaterów, widzowie zobaczą zupełnie nowe twarze. W serialu pojawi się Tomek (Filip Gurłacz), pochodzący z bogatej rodziny chłopak Basi, przyszły lekarz. Grażyna Klimkiewiczowa (Małgorzata Ostrowska-Królikowska), czyli nadopiekuńcza i zaborcza matka Tomka, Lotta (Patrycja Volny), Niemka, która po wojnie została na terenach Polski, a teraz służy w pegeerze, w którym pracuje Jasiek.

Widzowie poznają także Irenę (Dominika Kuźniak), kierowniczka sekretariatu w liceum, w którym wykłada Ignacy, Inę Komornicką (Małgorzata Socha) aktorkę i żonę znanego amanta filmowego - Adama Komornickiego (Marcin Kwaśny), który będzie wprowadzał Kasię (Weronika Humaj) w świat filmu. W 3. sezonie pojawi się również Zduńczykowa** (Aleksandra Popławska), oficer prowadzący Kazimierza.

Komentarze

Skomentuj
  • Ania (gość)

    A tak z ciekawości, czy ktoś wie jak zakończył się wątek Damiana (brata Janka)? Odchodzi bodajże w pierwszym sezonie i nigdy nie jest nawet wspominany? Czy w książce coś o nim pisano później?

    26.03.2021 16:04
  • Iza (gość)

    Szkoda, że wymienili aktorki grające Anię i Manię. Karolina Bacia i Weronika Humaj powinny zostać odpowiednio ucharakteryzowane. Serial bardzo dużo stracił po zamianie aktorek.

    22.03.2021 14:45
  • Maaria (gość)

    1958 w wiejskiej chacie leje się szampan! Nowy dom Stanisława wygląda prawie jak z lat 90 XX. Coś mi tu nie pasuje. I ogólnie chyba niekoniecznie. I obsada? Po co było mieszać, charakteryzacja by wystarczyła. Pan Wieczorkowski rewelacja!

    20.03.2021 21:27
  • Irek (gość)

    Trzy tomy sagi przeczytałem 3 razy! Tak 3 razy. Pani Albena to duży talent. Szkoda tylko, że serial po 1 i 2 DOBRYM sezonie 3 część tak bardzo odbiega od książki. Robienie z Kazimierza Tarasewicza tak negatywnej postaci to porażka scenarzystów, nie wspomnę już o Jasku i jego losach. I na koniec Skoro panią Kingę można było postarzeć do roli Broni to dlaczego nie zrobiono tego z Panią Humaj i panią Bacia?

    20.03.2021 21:06
  • tak (gość)

    3 ci sezon serialu z nową obsadą ma najwyższą oglądalność w odróżnieniu od poprzednich sezonów. 3,5 miliona widzów mówi samo za siebie. Dlatego uważam że zmiana obsady wyszła mu tylko na dobre. Nowe aktorki są bardzo dobre. Jest duże zainteresowanie. Nawet opłaty za reklamy wzrosły. Oby tak dalej.

    20.03.2021 10:30
  • Ania (gość)

    Zero zainteresowania 3cim sezonem. Być może że względu na tych samych aktorów którzy zostali będę go oglądać, ale brakuje tego czegoś. Podzielam czyjąś opinie że albo trzeba było wszystkich wymienić, aż lbo zostawić. Aktorki grające Anie i Manie mogły zostać te same. Aż tak się chyba nie postarzały przez te 10 czy 15 lat jak dzieci podrosły żeby zmieniać aktorki na dużo starsze? Zwłaszcza że ich faceci zostali tacy sami i to bez zmian starości. Dla mnie porażką jest fakt że Paweł nie ożenił się z Anią. Aha no i sto razy lepiej grała Mania od Ani, choć jak ktoś napisał Anka była ważniejsza postacią. Karolina Bacia odtwórczyni Mani powinna dostać Oskara za rolę.

    19.03.2021 20:55
  • Tak (gość)

    Bardzo polubiłam nową Manie. W tej roli Magda Walach.

    19.03.2021 07:50
  • J.A. (gość)

    Mnie się scenariusz nawet bardziej podoba od książki, chociaż powieść bardzo, bardzo lubię. I na początku nawet nie byłam jakoś zbulwersowana zamianą aktorek (chociaż, jeśli już, to Anię powinna grać eteryczniejsza Magda Walach, a nie postawna Urszula Grabowska), ale po obejrzeniu dwóch odcinków podzielam jednak niezadowolenie większości. Mania - ujdzie. Magda Walach jest delikatna, młodziej wygląda, zresztą Mania to ta mniej ważna bliźniaczka. Ale Ania to dramat. Żadnej kontynuacji postaci, żadnego podobieństwa, żadnej tajemniczości, w dodatku teraz Ania wygląda na starszą od Andzi, a Michał (partner) wygląda jak jej syn. To nie był przemyślany krok jednak. Serial będę oglądała dalej, oczywiście, interesuje mnie, bo nie ma prawie nic wspólnego z powieścią, więc z samej ciekawości, ale tego "czegoś" z poprzednich sezonów brak.

    19.03.2021 01:40
  • Kaśka (gość)

    Niestety, 3. sezon nie ma tego, co miały 1. i 2. Z odcinka na odcinek coraz gorzej. Coraz więcej fantazji twórców filmu. Trzeba było wymienić całą obsadę, nie byłoby dyskusji o nieudanych zmianach obsadowych i charakteryzacji. Z pary Michał Ania zostało niewiele.

    18.03.2021 10:53
  • Reni (gość)

    Książka jest super. Serial poza tytułem ma co raz mniej wspólnego. A ta trzecia seria to już całkiem z innej beczki. Szkoda

    16.03.2021 17:26
  • Ogladajaca (gość)

    Ludzie, wam to nic nie dogodzi, tylko gderac i krytykować potraficie. Cudze chwalicie, swoje gnoicie!!! Taki to nasz polski naród.!! Przykre to😪

    16.03.2021 14:55
  • Lela (gość)

    Super.

    16.03.2021 09:44
  • Gość (gość)

    Najlepsza była 1 seria.Ta trzecia zapowiada się najsłabiej. Charakteryzacja beznadziejna i coraz mniej A. Grabowskiej Aktorstwo też pozostawia wiele do życzenia

    16.03.2021 07:54
  • Ula (gość)

    Szkoda , że scenariusz filmowy coraz bardziej odchodzi od treści książki Książka jest fantastyczna, wciągająca Po co zmieniać? Nie podoba mi się zmiana aktorek grających Manęi i Anię tym bardziej że aktorzy grający mężów pozostają ci sami 😞 Ale ogólnie dobry serial .

    16.03.2021 07:00
  • Łukasz (gość)

    Szanowny Pan/Pani XX również "Gość" jak się sam określił. (Czy ludzie są tak ciemni czy tylko rżną głupa?) Haha... Mam prawo do opinii i wyrażania zdania jak również i krytyki. Z resztą z tego co czytam nie tylko ja mam tkaie odczucie. A to jakie ja mam talenty, bądź ich nie mam i mniemanie o sobie tego Panu/Pani nie wolno oceniać bo sie nie znamy i nie ma Pan/Pani o tym bladego pojęcia. Poza tym tu nie chodzi o scenariusze lecz o niepotrzebną wymianę dwóch aktorek, które grają słabiej niż jej młodsze koleżanki. I tyle w temacie. Filozofii w tym wielkiej nie ma. I to jest tylko moja opinia. Nic więcej. Pozdrawiam

    16.03.2021 01:43
  • Marylka (gość)

    Dokładnie. Myslalam że wyskoczą z latami 90tymi.Trzecia część ksiazki ciekawa a tu ciągle ten sam skansen, te same chaty i wierzby nawet obrusa nie zmienili. Nie mówiąc, iż niektorzy aktorzy niezbyt są postarzeni typu Andzia, Ignaś. Więcej pracy ekipo!

    15.03.2021 17:07
  • Anna (gość)

    3 część słabsza od wcześniejszych, zwłaszcza po zmianie aktorek, serial staje się nudny...

    15.03.2021 15:14
  • Babcia (gość)

    Jak można spieprzyć taki fajny temat. Reżyser trzyma z kura i resztą bandy nowi aktorzy to niemoty.

    15.03.2021 11:19
  • XX (gość)

    Panie Łukaszu " GOŚĆ" Ne przystoi takiemu Gościowi , jak to sam się Pan określił , taka beznadziejna krytyka. . Jest Pan prawdopodobnie we własnym mniemaniu , wybitnie utalentowany, proponuję spróbować napisać scenariusz do wiejkiego dzieła filmowego i sam zdecydować o obsadzie. Nominacja do Oscara w pogotowiu.

    15.03.2021 09:21
  • Łukasz (gość)

    Wymiana aktorska Ani i Mani - porażka! Nie rozumiem po co takie kombinacje zamiast je postarzeć jak większośc aktorów. Córkę Mani mógł zagrać przecież ktoś inny. Ogólnie odczucie 3-go sezonu jak dla mnie mizerne. Tak spieprzyć fantastyczną obsadę. Ciekawe kto nad tym dumał.

    15.03.2021 03:57
NowszeStarsze