"Stulecie Jakuba". Ukraińska opowieść o wydarzeniach na Wołyniu [WIDEO+ZDJĘCIA]

Podczas, gdy w Polsce do kin trafił głośny "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego, kilka miesięcy wcześniej ukraińska telewizja 1+1 rozpoczęła emisję serialu "Stulecie Jakuba", opowiadającego także o rzezi wołyńskiej, tyle, że z ukraińskiej perspektywy.

Multimedia

Serial "Stulecie Jakuba" (org. "Століття Якова") liczy cztery odcinki i jest adaptacją powieści łuckiego pisarza Wołodymyra Lisa "Stulecie Jakuba", która ukazała się w 2010 roku.

Historia przedstawiona w serialu jest opowiadana z perspektywy tytułowego stuletniego Jakuba, który wspomina czasy swojego życia na Wołyniu. Widzowie mają okazję poznać prywatne losy głównego bohatera, jak i te mocno nacechowane polityką, wszak w życiu doświadczył zarówno władzy ukraińskiej, polskiej, carskiej, sowieckiej czy hitlerowskiej. W dodatku musiał nieszczęśliwie się ożenić, bo chociaż kochał inną kobietę, musiał związań się z kimś zupełnie odmiennym, za kogo stał się odpowiedzialny przed Bogiem.

CZYTAJ TAKŻE:

"WOŁYŃ" NA EKRANACH KIN. "TEN FILM ŁĄCZY POLAKÓW, JEST MOSTEM POMIĘDZY LEWĄ I PRAWĄ STRONĄ"
"WOŁYŃ". EMOCJONALNIE WYCIEŃCZAJĄCE KINO [RECENZJA]

W serialu oczywiście pojawiają się polskie wątki. Sam główny bohater był ułanem w polskim wojsku, a do tego na ekranie pojawiają się wydarzenia z 1943 roku.

Póki co serialem "Stulecie Jakuba" nie jest zainteresowana żadna polska telewizja.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×