"Stulecie Winnych 3" odcinek 13. Ania i Mania przy grobie Pawła! Prawda wyjdzie na jaw? Co wydarzy się w finale? [STRESZCZENIE ODCINKA]

Przed nami ostatni, 39. odcinek serialu "Stulecie Winnych". Finał 3. sezonu poruszy wszystkich. To właśnie w tym odcinku, po długiej nieobecności powróci Paweł, mąż Mani. Czy Ania ujawni skrywaną od lat tajemnicę? "Stulecie Winnych 3" odcinek 13. - streszczenie odcinak 39. znajdziesz poniżej.

Multimedia

"Stulecie Winnych 3" odcinek 13. (39) - premiera w niedzielę, 16 maja, o godz. 20:15 w TVP 1

W 39., ostatnim odcinku "Stulecia Winnych" Ania (Urszula Grabowska) i Andzia (Barbara Wypych) mają nadzieję, że Ewa (Sonia Mietielica) i mały Staś wkrótce wrócą. Mania (Magdalena Walach) jest przerażona działalnością polityczną Ryszarda (Piotr Rogucki). Nie zamierza pozwolić, by jej mężowi stała się krzywda. Wśród robotników "Ursusa" rośnie niezadowolenie. Jedynym rozwiązaniem jest strajk.

Winni w 39. odcinku "Stulecia Winnych" nadal nie mogą uwolnić się od przeszłości. Ania zastanawia się, czy wyznać Mani długo skrywaną tajemnicę. Kobieta martwi się, że siostra jej nie wybaczy, a prawda zburzy szczęście i stabilizację całej rodziny.

Kazia umiera! Komornicki osacza Kasię. Spróbuje odebrać jej córkę?Zobacz więcej

W finale 3. sezonu "Stulecia Winnych" powróci Paweł Bartosiewicz (Tomasz Włosok/Jacek Beler), którego przed laty uratował Kazimierz (Mateusz Janicki). Ukochany Mani żył w Szwajcarii pod zmienionym nazwiskiem, jako Tomasz Nowak. Mężczyzna pojawi się na cmentarzu w Brwinowie.

Zobacz galerię

Przypominamy, że w 3. sezonie "Stulecia Winnych" pojawiło się sporo nowych twarzy. W serialu pojawił się Tomek (Filip Gurłacz), pochodzący z bogatej rodziny chłopak, a następnie mąż Basi. Grażyna Klimkiewiczowa (Małgorzata Ostrowska-Królikowska), nadopiekuńcza i zaborcza matka Tomka, Lotta (Patrycja Volny), Niemka, która po wojnie została na terenach Polski, związała się z Jankiem i ma z nim dziecko.

Tak będzie wyglądał Paweł. Tylko u nas pierwsze zdjęcie Bartosiewicza po latach!Zobacz więcej

Widzowie poznali także Irenę (Dominika Kuźniak), kierowniczka sekretariatu w liceum, w którym wykładał Ignacy, Inę Komornicką (Małgorzata Socha) aktorkę i żonę znanego amanta filmowego - Adama Komornickiego (Marcin Kwaśny), który miał romans z Kasią (Weronika Humaj). W 3. sezonie pojawiła się również Zduńczykowa (Aleksandra Popławska), oficer prowadzący Kazimierza.

Komentarze

Skomentuj
 • Ewitek (gość)

  Zmiany w scenariuszu są zasługą samej autorki, która powiedziała, że jedna zmiana pociągnęła za sobą kolejne. To chyba świadomy zabieg.

  12.05.2021 18:23
 • Vvvv (gość)

  Przeczytałam wszystkie 3 części ksiazki i pierwszy sezon był bardzo książce, w drugim sezonie scenariusz już sporo odbiegał od ksiazki natomiast trzeci sezon nie ma nic wspólnego z książką. Dziwi mnie ogromnie postawa autorki która godzi się na praktycznie nowa treść.

  10.05.2021 22:08
 • Nowa. (gość)

  Dwa swzony oglądałam z przyjemnością. Trzeci sezon trąci już telenowelą. Za dużo nieszczęść, widać okrojony budżet. Akcja toczy się w kilku miejscach. Moje duże rozczarowanie.

  10.05.2021 20:50
 • Fan i zarazem krytyk m.in. polskiej kinematografii. (gość)

  Właśnie, dziwne dlaczego aż tak została zmieniona fabuła serialu! Ciekawi mnie co "scenarzyści" wymyślą w (4) sezonie serialu? Fan od (1) sezonu "Stulecia Winnych".

  10.05.2021 14:48
 • Leon (gość)

  To już nie na nic wspólnego z książką.

  10.05.2021 11:03
 • Basia (gość)

  Same tragedie w tym filmie.

  10.05.2021 07:42

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×