"Stulecie Winnych 3". Sonia Mietielica zachwyca widzów jako Ewa Winna! Młoda aktorka robi karierę także w Rosji!

"Stulecie Winnych" to ogromny serialowy hit TVP, który z sezonu na sezon robi coraz większą furorę. Obecnie na antenie "Jedynki" możemy oglądać 3. sezon "Stulecia Winnych", a jedną z gwiazd tej transzy jest Sonia Mietielica, która wciela się w postać Ewy Winnej. Kim jest i skąd pochodzi aktorka? Ile ma lat? Sprawdźcie!

Multimedia

Sonia Mietielica to jedno z największych odkryć 3. sezonu serialu "Stulecie Winnych". Zdolna aktorka na ekranie wciela się w postać Ewy Winnej, adoptowanej córki Anny, która początkowo nie wie, jakie jest jej prawdziwe pochodzenie. Widzowie od razu pokochali Mietielicę w tej roli; aktorka wydaje się być wprost idealnie dobrana do charakteru tej postaci!

Sonia Mietielica urodziła się 21 marca 1995 roku w Barnaule, mieście w azjatyckiej części Rosji, które stanowi stolicę Kraju Ałtajskiego. Część swojego dzieciństwa Sonia spędziła w Rosji, jednak w wieku 7 lat wyjechała do Polski, gdzie uczy się i pracuje do dzisiaj. Jak sama opowiada, od dziecka interesował ją taniec, co zaowocowało 5-letnią nauką tańca.

Sonia Mietielica dołączyła do obsady hitu TVP! Kogo zagra młoda aktorka?Zobacz więcej

Gdy Sonia Mietielica miała 13 lat to po raz pierwszy pojawiła się przed kamerą. Zagrała wówczas, u boku Borysa Szyca, w filmie "Handlarz cudów", dzięki czemu złapała aktorskiego bakcyla i już wiedziała, że właśnie z tą profesją chce związać swoją przyszłość. Udało się, w 2019 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Po raz kolejny Sonia Mietielica przed kamerą pojawiła się w 2012 roku, gdy zagrała małe rólki w serialach "Hotel 52" oraz "Szpiedzy w Warszawie". W 2015 roku zagrała w głośnym krótkometrażowym filmie pt. "Czułość", a następnie przyszedł czas na Teatr Telewizji pt. "Listy z Rosji" (2017) oraz etiudy "Szczur" i "Ding dong". Dla Soni Mietielicy bardzo dobry był 2018 roku - to właśnie wtedy zagrała w głośnym i bardzo udanym filmie Adriana Panka pt. "Wilkołak", który przedstawił zdolną aktorkę szerokiej publiczności. Po tym filmie przyszedł czas na udaną Teatrotekę Justyny Nowak pt. "Beauty" (2019) oraz udział w serialu "Pułapka".

Sonia Mietielica gwiazdą nowego serialu TVP! O czym będzie nowy serial autora "Anny German"?Zobacz więcej

Kolejne role Soni Mietielicy to krótkie metraże "Lato 43" i "Masza" oraz udział w serialach "Ojciec Mateusz", "Leśniczówka" oraz "Królestwo kobiet". Obecnie Sonię Mietielicę możemy podziwiać na ekranie w "Stuleciu Winnych 3", a już wkrótce będzie można zobaczyć inny serial TVP, którego jest gwiazdą, czyli "Dom pod Dwoma Orłami" w reżyserii Waldemara Krzystka. Ponadto w przygotowaniu jest film "Chłopi" oraz "Dom wybranych".

Warto zaznaczyć, że Sonia Mietielica swoją karierę prowadzi także w Rosji. Tam jedną z najgłośniejszych produkcji z jej udziałem był serial "Niepokornaya (Непокорная)" z 2017 roku (zdjęcia do produkcji rozpoczęły się już w 2015 roku), którego tytuł można przetłumaczyć na "Niepokorna". Produkcja, której akcja rozgrywała się z latach 70. XX wieku w ZSRR, opowiadała o 16-latce, która zakochała się w nieodpowiednim mężczyźnie.

"Wilkołak". Film Adriana Panka ogląda się z zaciśniętymi zębami! Najlepszy polski horror od lat?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Aki (gość)

  Naprawdę piękna i bardzo pasuje do roli którą gra w Stuleciu...

  19.04.2021 17:57
 • Titi (gość)

  Piękna młoda kobieta i zdolna aktorka.

  18.04.2021 20:37
 • Katarzyna (gość)

  Niepowtarzalna to jest rola Kasi córki Mani , to ona zapada w pamięć widza

  30.03.2021 09:16
 • Ewa (gość)

  To jest Ewa Tarasiewicz a nie Ewa Winna :)

  30.03.2021 08:11
 • Sojer (gość)

  Nie czuję zachwytu. Jest po prostu młoda i tyle. Ruda jest nipowtarzalna i po kilku sekundach nie da się jej zapomnieć. Podoba mi się też Niemka, która ukrywała ciążę.

  30.03.2021 00:16
 • korina (gość)

  Rzeczywiście bardzo ładna.

  29.03.2021 22:39
 • Aka (gość)

  Nigdy bym się nie domyśliła, że tytuł filmu " Niepokornaja" to po polsku niepokorna. Dobrze, że przetłumaczyli.

  28.03.2021 22:01
 • Aka (gość)

  Nigdy bym się nie domyśliłam, że tytuł filmu " Niepokornaja" to po polsku niepozorna. Dobrze, że przetłumaczył.

  28.03.2021 21:59
 • Aka (gość)

  Nigdy bym się nie domyśliłam, że tytuł filmu " Niepokornaja" to po polsku niepozorna. Dobrze, że przetłumaczył.

  28.03.2021 21:58

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×