"Stulecie Winnych". Ałbena Grabowska zdradziła co z kontynuacją serialu. Czy 5. sezon jest zagrożony?

"Stulecie Winnych" to saga, która dzieje się na przestrzeni stu lat. Po ostatnim sezonie losy bohaterów nie będą kontynuowane w sposób jaki myślano. Kolejny sezon ma być swego rodzaju prequelem i opierać się na kanwie "Stulecia Winnych. Początku".

Multimedia

"Stulecie Winnych" - Ałbena Grabowska zdradziła kiedy premiera 5. sezonu

Serial "Stulecie Winnych" stał się ogromnym hitem, porównywalnym do sagi, na kanwie której został stworzony. Plejada gwiazd i ciekawe zwroty akcji trzymały fanów w napięciu przez pierwsze cztery sezony. Ostatnio padła informacja, że sezon piąty ma być inny od poprzednich i nie będzie kontynuował wątków bohaterów.

Saga zaczyna się w 1914, kończy w 2014, ale serial, gdybyśmy kręcili dalej po 1990 roku, przestałby być historycznym! Zaczęłyby pojawiać się postaci, które mają duże znaczenie dzisiaj i które nie schodzą dzisiaj z ekranów i to by budziło bardzo wielkie kontrowersje. Na razie są podziały na czytelników sagi i na widzów. I oni się tam spierają, co jest fantastyczne, bo nie pozostają obojętni. A gdybyśmy kręcili dalej po 90 roku to byłby podział taki, jaki widzimy na co dzień na ulicy, w metrze, w tramwaju i w domach. A to nie o to chodzi - tak opowiadał serialowy Władek Winny (Arkadiusz Janiczek), w wywiadzie dla Drugiego Programu Polskiego Radia

Co zatem nas czeka? 5. sezon będzie opowiadał o młodzieńczych latach Bronki i Antoniego, czyli będzie czerpać z kart "Stulecia Winnych. Początku".

Gwiazda serialu TVP została mamą! Dumny tata pochwalił się córeczką!Zobacz więcej

Ałbena Grabowska uchyliła rąbka tajemnicy na temat premiery nowego sezony w rozmowie z Radiem Szczecin.

Jeszcze nie ruszyły zdjęcia, na razie trwają prace nad scenariuszem. Ja mam nadzieję, że w ogóle ten serial powstanie i na pewno nie powstanie na wiosnę bo to już by trzeba było zacząć kręcić. Niestety serial nie powstaje tak szybko, ale mam nadzieję, że na jesień albo kolejną wiosnę będziemy mogli obejrzeć - tak autorka opowiadała o pracach nad nowym sezonem w wywiadzie

Jak widać nowy sezon jest dopiero we wczesnych fazach produkcji i autorka również ma ogromną nadzieję, że powstanie. My również czekamy ze zniecierpliwieniem na dalsze losy rodziny Winnych.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×