"Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli". Data premiery 2. sezonu serialu historycznego TVP! Co wydarzy się w nowych odcinkach?

Data premiery 2. sezonu "Stulecia Winnych" jest już znana! Premierowe odcinki serialu historycznego TVP zobaczymy już w marcu. Co wydarzy się w serialu "Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli"?

Multimedia

"Stulecie Winnych" - data premiery 2. sezonu

"Stulecie Winnych" powraca do TVP1. Nowy sezon, zatytułowany "Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli" będzie miał swoją premierę w niedzielę, 8 marca 2020 r. o godz. 20:15. W sumie wiosną 2020 zobaczymy 13 nowych odcinków serialu historycznego TVP. Reżyserował je Michał Rogalski - twórca m.in. "Czasu honoru" i "Wojennych dziewczyn".

Aktorzy na planie 2. sezonu serialu TVP! Stefan Pawłowski i Piotr Rogucki w obsadzie!Zobacz więcej

Scenariusz serialu powstał na podstawie powieści Ałbeny Grabowskiej pod tym samym tytułem, a pracami zespołu kierowała Ilona Łepkowska. Zdjęcia do 2. sezonu zakończyły się 28 stycznia 2020, a powstawały w Katowicach, Chorzowie, Zabrzu i Gliwicach, a także w Warszawie, Sierpcu i Radomiu.

W nowych odcinkach bohaterowie zmierzą się z okrutnym czasem II wojny światowej. Stają w obliczu śmierci i narodzin. Jedni walczą z bronią w ręku, inni zmagają się z okupacyjną codziennością, walcząc o zachowanie życia i godności. W tym czasie w rodzinie rodzą się dzieci, jedni Winni kochają, drudzy nienawidzą. Kiedy nadchodzi koniec wojny, okazuje się, że upragniona wolność niewiele ma wspólnego z tym, o czym marzyli. Inwigilacja, represje, więzienie to chleb powszedni powojennych dni. Niezabliźnione rany i skrywane tajemnice stają się przeszkodą na drodze do normalnego życia.

"Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli" - obsada

W rolach głównych ponownie zobaczymy m.in. Kingę Preis, Jana Wieczorkowskiego, Weronikę Humaj i Karolinę Bacię. Do obsady dołączyli: Stefan Pawłowski, Piotr Rogucki, Mateusz Janicki i Lesław Żurek.

Ania i Mania przestaną być sobie bliskie? Weronika Humaj odpowiada!Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • isok (gość)

    najbardziej to czekamy całą rodzinką na premierę Chłopca i Wilka , ale na to też sie wybierzemy.

    30.01.2020 16:10

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×