"Stulecie Winnych". Kinga Preis gwiazdą nowego serialu TVP! Kto jest kim w rodzinie Winnych? [RELACJA Z PLANU, WIDEO, ZDJĘCIA]

Telewizja Polska zakończyła zdjęcia do swojego nowego serialu pt. "Stulecie Winnych", który oparty jest na powieści autorstwa Ałbeny Grabowskiej. Gwiazdami produkcji są Kinga Preis, Roman Gancarczyk, Jan Wieczorkowski, Weronika Humaj i Karolina Bacia. Towarzyszyliśmy aktorom podczas ostatniego dnia zdjęciowego, gdzie opowiedzieli nam kto jest kim w rodzinie Winnych! Zobaczcie, kim są bohaterowie "Stulecia Winnych"!

Multimedia

"STULECIE WINNYCH" - KTO JEST KIM W SERIALU?

Akcja "Stulecia Winnych" skupia się wokół rodu Winnych. Bronisława Winna (Kinga Preis) jest żoną Antoniego, mamą Romana, Władysława, Stanisława i Kajetana oraz babcią Ani i Mani; Damiana i Jaśka (synów Władka i Kazi), Floriana i Ignacego (synów Romana i Władzi). Ostoja ogniska domowego i niekwestionowana głowa rodziny. Pracowita, gospodarna, trzeźwo myśląca, nastawiona na działanie. Budzi respekt, ludzie liczą się z jej opinią. Najlepsza gospodyni i kucharka w Brwinowie.

Roman Gancarczyk to serialowy Antoni Winny. Nestor rodu Winnych, mąż Bronisławy. Zdolny zdun, zbyt często zaglądający do kieliszka. Krótkie okresy trzeźwości spędza na robieniu pieców dla okolicznych właścicieli ziemskich. Kocha żonę i synów, który stara się wychować najlepiej jak umie. Potrafi barwnie opowiadać o historii Polski. Na pozór słaby, przez nałóg nikt nie bierze go na serio. W obliczu wojny zachowuje niezwykłą trzeźwość umysłu, mądrość, hart ducha i silną wolę przetrwania.

Wkrótce nowy serial historyczny TVP! Będzie lepszy niż "Drogi wolności"?Zobacz więcej

Weronika Humaj wciela się w Annę Winną. Jest córką Stanisława i Katarzyny. Ma siostrę bliźniaczkę Marię. Jeko dziecko była eteryczna, blada. ma zielone oczy i proste, miedziane włosy, które stają się jej znakiem rozpoznawczym. Niezwykle inteligentna, wszechstronnie uzdolniona, żądna wiedzy i ciekawa świata. W wieku niespełna pięciu lat nauczyła się czytać, a jako siedmiolatka umiała też pisać i liczyć.

Siostrą bliźniaczką Anny jest Maria Winny - w tej roli będziemy oglądać Karolinę Bacię. Maria zwana Manią jako dziecko była pulchniejsza od Ani. W przeciwieństwie do siostry ma policzki usiane piegami, miedziane loki i charakterystyczne zielone oczy. Towarzyska i pełna życia. Wszędzie jej pełno. Skupiona na sobie i czasami trochę powierzchowna.

"STULECIE WINNYCH" - O CZYM JEST SERIAL?

Akcja rozpoczyna się z chwilą wybuchu I wojny światowej, a kończy po stu latach – w czasach współczesnych. Historia bliźniaczek, Ani i Mani Winnych, to niezwykle emocjonalna opowieść o sile rodzinnych więzów, o miłości, poświęceniu i głęboko skrywanych rodzinnych sekretach. To również wnikliwy portret polskiego społeczeństwa przedstawiony na tle burzliwej, stuletniej historii naszej państwowości.

Krzysztof Kwiatkowski opowiada o swojej roli w nowym historycznym serialu TVP! [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

W filmowej opowieści pojawią się zarówno postaci fikcyjne, jak i prawdziwe, znane z naszej historii, kultury i sztuki. Członkowie rodziny Winnych mimo różnicy charakterów, zawodów, statusów społecznych, mimo tragedii jakie stają się ich udziałem starają się trzymać

"STULECIE WINNYCH" - KIEDY PREMIERA?

"Stulecie Winnych" na antenę TVP1 trafi wiosną 2019 roku. W serialu pojawią się m.in. Kinga Preis, Jan Wieczorkowski, Katarzyna Kwiatkowska, Arkadiusz Janiczek, Olaf Lubaszenko, Rafał Królikowski, Adam Ferency, Iwona Bielska, Katarzyna Wajda oraz Roman Gancarczyk. Reżyserem "Stulecia Winnych" jest Piotr Trzaskalski. Za zdjęcia odpowiada Witold Płóciennik.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Marianna (gość)

    Siostrą bliźniaczką Anny jest Maria Winny W Polsce nazwiska się odmienia. Siostrą bliźniaczką jest Maria Winna.

    04.03.2019 08:58

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×