"Stulecie Winnych". Nowe zdjęcia i data premiery serialu TVP1! Kim są bohaterowie?

Nowością wiosennej ramówki TVP1 będzie zrealizowany z wielkim rozmachem serial "Stulecie Winnych" – opowiadający historię wielopokoleniowej rodziny Winnych, wplecioną w dramatyczne wydarzenia XX w. W obsadzie plejada polskich gwiazd, m.in. Kinga Preis, Jan Wieczorkowski, Katarzyna Kwiatkowska, Olaf Lubaszenko, Rafał Królikowski i Adam Ferency.

Multimedia

"To był rok!" odcinek 1. w niedzielę, 3.03.2019 o godz. 20:15 w TVP1! - sprawdź program tv

"Stulecie Winnych" to nowy serial TVP, którego scenariusz powstał na podstawie bestsellerowej sagi Ałbeny Grabowskiej o tym samym tytule. Serial przedstawia historię wielopokoleniowej rodziny Winnych, zamieszkującej podwarszawski Brwinów, której losy wplecione są w dramatyczne wydarzenia XX wieku.

Kinga Preis gwiazdą nowego serialu TVP! Zobacz więcej

Długie lata I. wojny światowej, wojna polsko – bolszewicka w 1920 roku, czy epidemia grypy hiszpanki boleśnie doświadczają Winnych. Z tego powodu szczególnie docenią pokój i względny dobrobyt, który przyniesie ze sobą XX-lecie międzywojenne. Na ich oczach i z ich udziałem odrodzi się niepodległe państwo polskie. Serialowi Winni towarzyszyć będą historycznym rodzinom Lilpopów, Wieruszów-Kowalskich i Iwaszkiewiczów.

Sezon I serialu, który powstał w oparciu o pierwszy tom serii książkowej, zatytułowanej "Ci którzy przeżyli", rozpoczyna się w trudnych okolicznościach związanych z wybuchem I wojny światowej, a kończy, kiedy w życie rodziny wkracza okrucieństwo II wojny światowej. Osią fabularną serialu jest historia dwóch bliźniaczek – Ani i Mani Winnych, których matka umiera podczas porodu, a ich bliscy muszą zmierzyć się z tą tragedią i zapewnić dziewczynkom jak najlepsze życie. "Stulecie Winnych" to emocjonująca opowieść filmowa o wielkiej sile rodziny.

Krzysztof Kwiatkowski opowiada o swojej roli w nowym historycznym serialu TVP! [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

W obsadzie znalazła się plejada polskich gwiazd, m.in. Kinga Preis, Jan Wieczorkowski, Katarzyna Kwiatkowska, Arkadiusz Janiczek, Olaf Lubaszenko, Rafał Królikowski, Adam Ferency, Iwona Bielska, Katarzyna Wajda, Roman Gancarczyk, a także aktorzy młodego pokolenia: Weronika Humaj, Karolina Bacia, Barbara Wypych, Zuzanna Lit, Tomasz Włosok. Reżyserem "Stulecia Winnych" jest Piotr Trzaskalski, a za zdjęcia odpowiada Witold Płóciennik.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Jolanta (gość)

    Już nie mogę się doczekać. Mam nadzieję, że serial będzie tak dobry jak książki, bo to najlepsze książki jakie kiedykolwiek czytałam.

    17.02.2019 22:26

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×