"Stulecie Winnych" odcinek 13. Finał pierwszego sezonu! Jak potoczą się losy bohaterów?

Przed nami 13., finałowy odcinek pierwszego sezonu. Wybucha wojna, w Brwinowie pojawiają się niemieccy żołnierze. W odwecie za zastrzelenie niemieckiego żołnierza, planują egzekucję 10 miejscowych mężczyzn. Wśród nich jest Paweł. Sprawdźcie, co jeszcze się wydarzy w ostatnim odcinku!

Multimedia

"Stulecie Winnych" odcinek 13. w niedzielę, 26.05.2019 o godz. 20:15 w TVP1! - sprawdź program tv

Jasiek jest przetrzymywany w areszcie. Władek i Kazia są bezsilni. Wiedzą, że Łucja widziała całe zdarzenie, ale milczy. Proszą o pomoc Bronię. Babka Winna żąda, by dziewczyna powiedziała policji prawdę. W Brwinowie pojawiają się plakaty o mobilizacji. Wszyscy przeczuwają, że wybuch wojny jest kwestią czasu. Jasiek wstępuje do wojska. Ania dostaje list od Tarasiewicza. Zakochany Kazimierz obiecuje przyjazd do Brwinowa 17 września. Wieruszowie opuszczają pałac i wyjeżdżają zagranicę. Kilka dni później, 1 września polskie radio nadaje komunikat specjalny o wojnie.

Ania zaczyna planować przyszłość z nowym mężczyzną! Mania i Paweł spodziewają się dziecka!Zobacz więcej

W Stawisku trwa gorączkowe pakowanie waliz. Tymczasem córki Iwaszkiewiczów znajdują w pobliskim lesie ciało zastrzelonego, niemieckiego żołnierza. Drogi do Brwinowa zostają zamknięte. W nocy Niemcy brutalnie wyganiają wszystkich brwinowian z ich domów. Nie oszczędzają nikogo. Zgromadzonym na rynku doktor Brzozowski ma odczytać rozkaz niemieckich władz. Gdy poznaje jego treść odmawia. Niemieccy żołnierze wybierają z tłumu 10 mężczyzn. Wśród nich jest Paweł. Pluton egzekucyjny formuje szereg. Słychać dźwięk załadowywanej broni. Pada komenda "ognia".

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×