"Stulecie Winnych". Zuzanna Lit była molestowana. Gwiazda TVP opowiada o mobbingu w łódzkiej filmówce

Zuzanna Lit zdobyła popularność rolami Katarzyny w "Stuleciu Winnych", Wiki w "Zakochanych po uszy" i Kazi w "Na dobre i na złe". Okres studiów w życiu zdolnej i pięknej aktorki nie był czasem młodzieńczej beztroski - w łódzkiej filmówce Zuzanna była poniżana przez profesorów.

Multimedia

Poruszające wyznanie Zuzanny Lit

Zuzanna Lit, aktorka popularnych seriali, znana przede wszystkim ze "Stulecia Winnych", emitowanego na antenie TVP, dołączyła do absolwentów wydziałów aktorskich, którzy postanowili wyznać prawdę i opowiedzieć, z jakim ogromnym stresem wiązała się ich aktorska edukacja.

Gwiazda "Zakochanych po uszy" ukończyła studia aktorskie! Kim jest Zuzanna Lit?Zobacz więcej

Wszystko zaczęło się od głośnego na Facebooku wpisu Anny Paligi (serial "Ojciec Mateusz"). Po Tamarze Arciuch i Dawidzie Ogrodniku, teraz o swoich przeżyciach opowiedziała gwiazda "Stulecia Winnych" i "Zakochanych po uszy".

Byłam świadkiem kilkukrotnie sytuacji w której profesor pod pretekstem pokazania "jak ma wyglądać scena", zwyczajnie zmacał moje koleżanki. Podczas prób usłyszałam od mojego profesora "nie udawaj takiej świętej" (...) podczas wspólnego świętowania zdanej sesji wziął mnie na rozmowę i powiedział "gdyby nie moja żona, to bym Cię brał" – wyznała aktorka na Facebooku.

Zuzanna Lit w dalszej części wpisu informuje, że została zmuszona do rozebrania się podczas próby:

Zagraliśmy scenę, w której spada mi ręcznik i zostaję w samych szpilkach. Po scenie profesor wziął sukienkę, która była rekwizytem, podszedł do mnie (zasłaniającej się ręcznikiem) i zapytał "co możemy z tym zrobić?", nie odpowiedziałam nic, tylko podniosłam ręce (jak dziecko podczas ubierania), a on odpowiedział "grzeczna dziewczynka" - dodała.

Czy wspomniani profesorowie odważą się zabrać głos w tej sprawie? Kto z artystów będzie kolejnym, który nie zawaha się na szczere wyznanie w imię uzdrowienia świata teatru i kina?

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×