Sundance Film Festival 2017. Filmy z festiwalu w grudniu na SundanceTV! [WIDEO+ZDJĘCIA]

Dla wszystkich fanów kina niezależnego kanał SundanceTV przygotował wspaniałą niespodziankę – w pierwsze cztery soboty grudnia o 22:00 na kanale będzie można oglądać filmy, które w styczniu tego roku zachwyciły widzów na Sundance Film Festival. W ramach cyklu pokazany zostanie m.in. chiński komediodramat „Wolny i swobodny”, dokument badający konsekwencje wojny w Afganistanie „Legion braci” oraz ujmujący prostotą dramat „Columbus”.

Multimedia

"LEGION BRACI" | 2 GRUDNIA, GODZ. 22:00

Film dokumentalny. Wykorzystując swój bezprecedensowy dostęp do żołnierzy należących do jednostek sił specjalnych USA, reżyser bada konsekwencje niemal 15 lat bezustannej walki, która rozpoczęła się w 2001 roku wraz z wypowiedzeniem wojny terroryzmowi. Produkcja przedstawia losy żołnierzy z Zielonych Beretów, którzy zostali wysłani do Afganistanu tuż po wydarzeniach z 11 września 2001 r.

Reżyseria: Greg Barker

"WOLNY I SWOBODNY" | 9 GRUDNIA, GODZ. 22:00

Komediodramat uhonorowany Nagrodą Specjalną Jury na Sundance Film Festival. Kiedy obwoźny sprzedawca mydła dociera do wyludnionego miasteczka w Chinach, na miejscu dochodzi do zbrodni. Wydarzenie to nastawia przeciwko sobie tamtejszych zdziwaczałych mieszkańców, co prowadzi do tragikomicznych konsekwencji.

Reżyseria: Jun Geng
Występują: Xu Gang, Zhiyong Zhang

"COLUMBUS" | 16 GRUDNIA, GODZ. 22:00

Dramat nominowany do nagrody Next! na Sundance Film Festival. Urodzony w Korei mężczyzna zatrzymuje się na dłużej w mieście Columbus w stanie Indiana, gdzie jego ojciec zapada w śpiączkę. Bohater spotyka młodą kobietę, która planuje zostać w miasteczku ze swoją wychodzącą z nałogu matką, rezygnując tym samym z realizacji swoich marzeń.

Reżyseria: Kogonada
Występują: John Cho, Haley Lu Richardson, Parker Posey

"CARPINTEROS" | 23 GRUDNIA, GODZ. 22:00

Julián znajduje miłość oraz sens życia w najmniej oczekiwanym miejscu – w więzieniu na Dominikanie. Jego romans z Yanelly, która również jest więźniarką, nawiązuje się poprzez język migowy. Dzięki niemu kochankowie mogą uniknąć wykrycia przez tuziny strażników.

Reżyseria: José María Cabral
Występują: Orestes Amador, Ramón Emiliio Candelario, Carlota Carretero

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×