Super Bowl 2016. Gdzie obejrzeć 50. finał ligi NFL? [TRANSMISJA TV NA ŻYWO]

Eleven Sports pokaże na żywo jedno z najważniejszych wydarzeń w sportowym kalendarzu. W nocy z niedzieli na poniedziałek odbędzie się jubileuszowy 50. Super Bowl, czyli mecz o mistrzostwo National Football League. O Super Bowl 2016 zagrają Carolina Panthers i Denver Broncos.

Carolina Panthers ponieśli w tym sezonie tylko jedną porażkę. Ich rywalem będą Denver Broncos, którzy dysponują najlepszą formacją defensywną w NFL. – Faworytem jubileuszowego Super Bowl są Pantery. Są w świetnej formie i mają szansę po raz pierwszy wywalczyć najcenniejsze futbolowe trofeum. Ich atak jest statystycznie najlepszy w lidze. Nie należy jednak zapominać, że, jak mawiał legendarny trener Bear Bryant, ofensywa sprzedaje bilety, ale to defensywa wygrywa mistrzostwa – mówi Jędrzej Stęszewski, komentator Eleven Sports Network i prezes Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. – Oglądając finałowy mecz warto zwrócić uwagę na niewiarygodnie wszechstronnego, dwudziestosześcioletniego rozgrywającego Panthers, Cama Newtona.

Naprzeciw niego stanie jeden z najlepszych zawodników w historii NFL, Peyton Manning. Ten mający już 39 lat zawodnik aż pięć razy zdobył tytuł MVP NFL i raz triumfował w Super Bowl - w 2007 roku z Indianapolis Colts. Tegoroczny finał NFL jest dla niego szansą na zakończenie kariery w wielkim stylu.

Olbrzymim zainteresowaniem widzów Super Bowl cieszy się także halftime show, czyli występ muzyczny w przerwie meczu. W tym roku gwiazdą wieczoru będzie grupa Coldplay, której towarzyszyć mają Beyonce i Bruno Mars. Hymn Stanów Zjednoczonych zaśpiewa Lady Gaga.

Super Bowl jest także wielkim spektaklem telewizyjnym, którego olbrzymia widownia stale rośnie. Poprzedni finał śledziło prawie 115 milionów widzów, co uczyniło go najchętniej oglądanym programem w historii Stanów Zjednoczonych. Ogromne zainteresowanie wydarzeniem sprawia, że ceny reklam emitowanych podczas przerw w grze od lat biją rekordy. – W tym roku sieć CBS za emisję trzydziestosekundowego spotu każe sobie zapłacić 5 milionów dolarów – mówi Jakub Garszyński, dyrektor w dziale konsultingu Grupy Sportowej w Deloitte Polska. – Cena ta od lat coraz szybciej rośnie. Próg miliona dolarów za 30 sekund został przekroczony w 1985 roku, 2 milionów – w 1998, 3 milionów – w 2008, a w 2014 – 4 milionów – dodaje Garszyński.

Super Bowl 2016. Transmisja w Eleven Sports:

7 lutego, 23:00 – magazyn Road to the Super Bowl
7/8 lutego, 00:00 – Super Bowl 2016: Carolina Panthers – Denver Broncos

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×