"Superkonstrukcje". Co wyjątkowego kryje w sobie największy samolot świata?

Antonov An-225 Mrija - największy ze współczesnych i najcięższy w dziejach lotnictwa samolot transportowy, zaprojektowany do przenoszenia radzieckiego promu kosmicznego Buran. Ciekawostki na ten i inne tematy w programie "Superkonstrukcje"!

Multimedia

"Superkonstrukcje" poniedziałek , 5 września, godz. 21:00 na National Geographic - sprawdź program tv

Program odsłania sekrety najbardziej spektakularnych dzieł ludzkich rąk. Pomagają w tym doskonałe animacje komputerowe i światowej klasy eksperci. "Antonov An-225 Mrija - podniebny kolos, największy i najcięższy samolot transportowy świata, zdolny zabrać na pokład aż 250 ton ładunku.Jakie ciekawostki inżynieryjne można znaleźć w najbardziej spektakularnych dziełach ludzkich rąk? Co wyjątkowego kryje w sobie największy samolot świata, największy otwierany dach w kształcie kopuły, najwyższy drapacz chmur i największy pozaziemski obiekt, w którym da się mieszkać?

Przy pomocy doskonałych animacji komputerowych i światowej klasy ekspertów odsłonięte zostaną sekrety imponujących konstrukcji. Zobaczymy, w jaki sposób nietuzinkowe pomysły zmieniły się w rzeczywistość.

Antonov An-225 Mrija - największy ze współczesnych i najcięższy w dziejach lotnictwa samolot transportowy, zaprojektowany do przenoszenia radzieckiego promu kosmicznego Buran. Od 2001 roku jest wykorzystywany komercyjnie do transportu bardzo ciężkich ładunków. Skrzydła o rozpiętości prawie 90 metrów, sześć potężnych silników turbowentylatorowych i przepastna ładownia umożliwiają mu przewożenie obiektów o ciężarze aż 250 ton. Jakie wyjątkowe rozwiązania zastosowano podczas budowy podniebnego kolosa?

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×