"Świat w ogniu: Początki". Borys Szyc o rozmachu i wielkich pieniądzach w serialu BBC. "Legiony" i "Piłsudski" mogą się schować? [WYWIAD]

Borys Szyc zagrał w brytyjskim serialu "Świat w ogniu: Początki". Aktor w rozmowie z serwisem Telemagazyn.pl opowiedział o rozmachu i wielkich pieniądzach, jakie zostały włożone w produkcję serialu BBC. "Legiony" i "Piłsudski" mogą się przy nim schować?

Multimedia

Borys Szyc to jeden z polskich aktorów, który wystąpił w serialu BBC pt. "Świat w ogniu: Początki". W produkcji opowiadającej o początkach II wojny światowej aktor wcielił się w jednego z obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. Jego postać wzorowana jest na historii Konrada Guderskiego.

Scenarzyści chcieli oddać hołd tej postaci, ale też puścili też wodze fantazji. Dla mnie szczęśliwie, bo pozwolili mu dłużej żyć. [...] Nam udaje się uciec z Poczty Gdańskiej. Później nasz wątek z Mateuszem Więcławiem to jest taki jakby film drogi, osobny przy tej całej akcji, która się tam dzieje — wyjaśnił Borys Szyc.

Polscy aktorzy rozpływają się nad nowym serial BBC. Rozmach przerósł ich oczekiwania!Zobacz więcej

Czy na zachodzie rzeczywiście pracuje się inaczej niż w Polsce? Borys Szyc, który wystąpił ostatnio w dwóch historycznych filmach w Polsce ("Legiony" i "Piłsudski") w rozmowie z serwisem Telemagazyn.pl przyznał, że nie można generalizować, ale "World on fire" to dla niego gigantyczna produkcja, a na planie czuć było, że BBC zainwestowało w ten projekt niemałe pieniądze.

Pierwszy raz byłem w tak wielkiej scenografii zbudowanej [...] Ja mam taki filmik nagrany, kiedy byliśmy na planie pod Pragą. Przy starych ruinach zbudowana była scenografia już spalonej Warszawy i żeby dojść na właściwy plan musieliśmy prawie 10 minut iść przez samą scenografię wybudowaną i wplecioną w stare ruiny. To było niesamowite przeżycie, takie spełnienie marzeń — powiedział nam Borys Szyc.

Dorociński zachwycał w "Gambicie królowej". Adamczyk w serialu Amazona. Gdzie jeszcze zagrali polscy aktorzy?Zobacz więcej

Niewątpliwym atutem serialu "Świat w ogniu" jest jego obsada. Oprócz polskich aktorów (Zofia Wichłacz, Tomasz Kot, Agata Kulesza, Radosław Kaim, Tomasz Ziętek) w serialu występują również: zdobywczyni Oskara, Helen Hunt, zdobywca nagród Emmy i BAFTA, Seana Bean oraz nominowana do Oskara zdobywczyni Nagrody im. Laurence'a Oliviera, Lesley Manville.

Jak się pracuje z gwiazdami światowego formatu? Zobacz nasz wideo wywiad z Borysem Szycem na temat serialu "Świat w ogniu: Początki".

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Terry (gość)

    Oczywiście to bliżej nieokreśleni naziści rozpętali tę wojnę.

    29.04.2020 17:01
  • kolo (gość)

    Jak zobaczyłem w drugim odcinku wątek pedalski z murzynem to mnie otrzepało. Takiej nachalnej lewackiej propagandy oglądał nie będę. Jakim trzeba być gnojem, żeby przy każdej okazji rozlewać to bagno LGBT. Nic nie mam przeciwko pedziom, pod warunkiem, że nie włażą innym z butami do łóżka. Ta poprawność polityczna jest obrzydliwa. Niedługo pokażą Park Jurajski 7 w którym T-Rex jest pacyfistą , a pterodaktyl pedziem.

    17.11.2019 22:06

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×