"Świat według Kiepskich". Cytaty, które zna cała Polska! Zobacz najlepsze teksty z "Kiepskich"!

"Świat według Kiepskich" rozbawia kolejne pokolenia Polaków już od 20 lat! Niektóre teksty wypowiadane przez bohaterów serialu na stałe weszły do potocznej polszczyzny! Sprawdźcie naszą galerię!

Multimedia

"Świat według Kiepskich" po raz pierwszy na ekrany naszych telewizorów trafił 16 marca 1999 roku, a na przestrzeni lat bohaterowie serialu stali się prawdziwymi ikonami polskiej popkultury! Kiepscy, Paździochowie, Boczek i ich znajomi bezpardonowo wyśmiewali szarą, polską rzeczywistość i rozśmieszali tym samym całej pokolenia Polaków!

Kultowy serial Polsatu obchodzi 20. urodziny! Jak kiedyś wyglądali główni bohaterowie?Zobacz więcej

Ogromną zaletą "Kiepskich" są bardzo dobrze skonstruowane postacie. Każdy z bohaterów jest zupełnie inny i reprezentuje odmienny typ "polskości". Wiecznie bezrobotny Ferdek musi się jakość dogadać z dorobkiewiczem i cwaniakiem Paździochem i z Boczkiem, prostolinijnym grubaskiem. Całej tej sytuacji pikanterii dodają postacie kobiece, typowa matka-Polka Halinka i zaborcza Helena.

"13 posterunek" i "Miodowe lata", czyli polskie sitcomy. Który najlepszy?Zobacz więcej

Charakter postaci został genialnie odwzorowany w ich języku, przez co wiele powiedzonek z serialu na stałe weszło do języka Polaków! Cytaty z serialu są bardzo często wykorzystywane do komentowania otaczającej nas rzeczywistości, co dobitnie pokazuje, że twórcy "Świata według Kiepskich" osiągnęli swój cel. W bardzo krzywym zwierciadle byli w stanie pokazać jednak prawdziwą Polskę!

W naszej galerii znajdziecie nasz subiektywny wybór 20 najbardziej kultowych tekstów z serialu "Świat według Kiepskich"! Co byście dodali do tej listy?

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Emka (gość)

    Wcale ten film nie jest zły. Mi się bardzo podoba mimo że jest już parę ładnych lat🙄 oby był jak najdłużej. Brawo im za ten film🤗

    24.05.2019 13:05
  • Emka (gość)

    Wcale ten film nie jest zły. Mi się bardzo podoba mimo że jest już parę ładnych lat🙄 oby był jak najdłużej. Brawo im za ten film🤗

    24.05.2019 13:05
  • Makumba (gość)

    Skąd tu tyle jadu w poniższych kilkunastu komentarzach? A co innego od dobrych kilku lub nawet 10 lat oferują WSZYSYSTKIE TELEWIZJE - Te skretyniałe PARADOKI?! Obsadzone drewnianymi statystami za dniówkę 100 zł debilne Szpitale, Małolaty, Trudne Sprawy, Gliniarze itp badziewie przy których nawet 555 odcinek Kiepskich to jak Szekspirowski Teatr? A może słodkopierdzące 1600-odcinki Kolorków NieSzczęścia, M jak Mdłość lub Na Wspólnej z niby profesjonalnymi aktorami? Ludzie dajcie sobie spokój, cała telewizja spsiała

    12.04.2019 14:10
  • Kończcie - wstydu sobie oszczędźcie. (gość)

    Nie ciągnijcie dalej tego żałosnego spektaklu. Widać po was, że wam również on obrzydł. Ile można...20 lat...zdurnieć można...naprawdę.

    11.04.2019 23:23
  • Brak ambicji: aktorów, scenarzystów i reżysera. (gość)

    I wychodzi gniot, dno, chała, chałtura, żenujące widowisko. A najgorzej gra Grabowski i Żukowski.

    11.04.2019 23:17
  • Trafna ocena gry aktorów (gość)

    Ranking przeprowadzono wśród 100 widzów. (Inf.wł. P.k z dn. 14 marca 2019 r.)

    11.04.2019 23:13
  • Ranking serialu: Świat według Kiepskich. (gość)

    Marzena Kipiel -Sztuka + 6, Renata Pałys +6, Basia Mularczyk +4, Ryszard Kotys +5, Dariusz Gnatowski +4, Bartosz Żukowski - 0, Anna Ilczuk+ 1, Andrzej Grabowski - O. Andrzej Gałła + 9, Krzysztof Dracz+9. Marek Pyś+7. Henryk Gołębiowski-+8. Lech Dyblik +2. Joanna Kurowska+9. Andrzej Kłak+6

    11.04.2019 23:09
  • Rankig serialu: Świat według Kiepskich. (gość)

    Marzena Kipiel -Sztuka + 6, Renata Pałys +6, Basia Mularczyk +4, Ryszard Kotys +5, Dariusz Gnatowski +3, Bartosz Żukowski - 0, Anna Ilczuk+ 1, Andrzej Grabowski - O. Andrzej Gałła + 8, Krzysztof Dracz+8.

    11.04.2019 22:56
  • Poziom serialu-dno ! (gość)

    "Scenarzysta forsę wziął, potem zaczął pić i z dialogu wyszło dno, zero, czyli nic". Wywalić oboje obiboków scenarzystów i reżysera ! Okił...to był gość

    11.04.2019 22:35
  • Odeszła stara kadra - która trzymała poziom, fason. (gość)

    Żałosny gniot, bez pana Edzia, babci Kiepskiej, Boryska. Żukowski i Ilczuk tylko zaśmiecają serial, a Grabowski stał się obrzydliwy dziad, wstrętny grubas, obżerający się spaślak. I to ma być zabawne?

    11.04.2019 22:31
  • Ferdek: Gówno, cycki, dupa. Dupa, dupa, dupa. Śmiejcie się debile ! (gość)

    Ale śmieszne, po... wuju. Kużwa Cycu-ale śmieszne. Fallus, pierdzę, ale śmieszne. To nie serial-to szczyny !

    11.04.2019 22:26
  • Dobry dla melinarzy. (gość)

    Serial -poziom denaturatu.

    11.04.2019 22:23
  • Zosiu dla ciebie palec w dupie to przesłanie ? (gość)

    To obliż go idiotko ! :-))))

    11.04.2019 22:21
  • Panie Grabowski: Każde gówno śierdzi ! (gość)

    Nie ma co gównianego serialu przykrywać pseudofilozoficzną kołderką.

    11.04.2019 22:19
  • Zofia (gość)

    Najlepszy serial, nasze lustro , "u nas ciąg do wiedzy z dziada na dziada". Jeśli ktoś uważa , że jest głupi to znaczy, że sam jest głupi i nie rozumie przesłań w nim zawartych...

    11.04.2019 22:18
  • Serial dla chamów, prymitywów i idiotów ! (gość)

    Co was bawi ? Duuupa, cycki, gówno, duupa, cyycki, gowno, dupa-dupa-dupa...ale karwa kawka smieszne. Swój swego poznaje z daleka. Serial dla lumpów !!!

    11.04.2019 22:15
  • babcia Kiepska (gość)

    Jeżeli Grabowski myśli, że obżeranie się na filmie, ciamkanie i wykrzywianie mordy jest śmieszne i to przez ok.30 odcinków -to nie wie dotąd, na czym polega aktorstwo. Jeżeli uważa, że pierdzenie i sranie w kiblu to szczyt dowcipu...to niech się powiesi, też będzie śmiesznie. Serial z raczej sympatycznego stał się obrzydliwy no i chamski !

    11.04.2019 22:07
  • Jarun (gość)

    Widać, że w serialu nic się nie chce nikomu. Dialogi stały się wulgarne, prymitywne, chamskie, oklepane. Scenarzyści i reżyser totalnie "zlewają" robotę...zmęczenie serialem? To po co to ciągnąć?

    11.04.2019 21:59
  • widz (gość)

    Serial o Kiepskich był dobry, zabawny, dowcipny, czasami zaskakujący zwrotem akcji mniej więcej do momentu w którym zaczęła grać Ilczuk. Wówczas Waldek zaczął nie grać, a się wygłupiać, "trzęsiawka" i monotonia: Pupuńciu, a Kiepski całkiem schamiał i zdebilowaciał. Te jego idiotyczne: Du-pa, cy-cki, gó-wno stały się niestrawne.

    11.04.2019 21:52
  • heniek (gość)

    - Aaaa pan jesteś zwykłym fallusem - Zabraniam panu mówić do mnie po francusku tu jest Polska, po polsku tu się mówi! (...) - I tak mu Halynka powiedziałem. I jeszcze "pocałuj mnie pan w doopę" żem mu powiedział

    11.04.2019 13:10
NowszeStarsze