„Świat według Kiepskich”. Lech Dyblik wygrał walkę z nałogiem, który niemal zniszczył mu życie. Tak słynny aktor wyglądał, gdy postanowił zawalczyć o siebie

Lech Dyblik należy do grona najbardziej charakterystycznych aktorów ostatnich dekad. Wróżono mu wielką karierę, ale uzależnienie od alkoholu nieomal pogrzebało jego szanse. Podjął jednak walkę o swoje życie i od prawie 30 lat kontynuuje ją z powodzeniem. Pokazujemy, jak wyglądał Lech Dyblik, gdy postanowił ponownie zawalczyć o swoją karierę, małżeństwo oraz życie.

Multimedia

Lech Dyblik - kariera aktorska

Lech Dyblik urodził się 30 sierpnia 1956 w Złocieńcu. Jest znanym aktorem teatralnym, filmowym, telewizyjnym, a także pieśniarzem. Ukończył on Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Przez lata był związany z Teatrem Narodowym w Warszawie. Rozpoznawalność przyniosły mu role w filmach takich jak: „Noc poślubna w biały dzień”, „Kroll”, czy „Psy 2. Ostatnia krew”. Wśród współczesnych telewidzów Lech Dyblik jest z pewnością kojarzony za sprawą roli złomiarza Badury w „Świecie według Kiepskich”, czy Romana w „Pierwszej miłości”.

Na twarzy uśmiech, ale w sercu wiele ran. Los boleśnie ją doświadczył Zobacz więcej

Lech Dyblik przez lata walczył z nałogiem, przez który stracił niemal wszystko

Po pierwszych rolach Lecha Dyblika, wróżono mu wielką karierę. Jednak przez swoje uzależnienie od alkoholu artysta zniechęcał do siebie reżyserów i stracił niemal wszystko. W pewnym momencie aktor myślał nawet o tym, by odebrać sobie życie. Na szczęście wiara w Boga, a także chęć podjęcia leczenia pomogły mu wyjść na prostą.

Zanim podjąłem leczenie, myślałem, że samobójstwo będzie najlepszym pomysłem. Uważałem, że moje życie nie ma sensu, szkoda wysiłku. Dziękuję Bogu, że nie skończyłem ze sobą. Okazało się, że moje życie jest atrakcyjne i pełne satysfakcji! - wyznał swego czasu w rozmowie Anną Gębalską-Berekets dla serwisu Aleteia.

Dzięki leczeniu, artysta przeszedł spektakularną przemianę. Udało się uratować małżeństwo, a także karierą aktorską, na którą do tej pory składa się łącznie ponad 100 różnych ról w filmach i serialach. Lech Dybik przez lata pielęgnował również swój muzyczny talent. Grał na gitarze i śpiewał w noclegowniach dla bezdomnych, więzieniach, a także ośrodkach dla uchodźców. Rok temu ukazała się jego najnowsza płyta pt. „W miasteczku Tarusa”.

Zobaczcie naszą galerię i sprawdźcie, jaką przemianę przez lata przeszedł Lech Dyblik!

Zobacz galerię

Słynny dworek Lucy istnieje naprawdę! Publikujemy dużo zdjęć z wnętrzZobacz więcej

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
 • Mimi (gość)

  No i gitarrra

  08.12.2022 07:28
 • Nin (gość)

  Hzubdidhudbdudb

  10.06.2022 10:42
 • Espada (gość)

  Brawo, panie Badura🌞

  09.06.2022 09:43

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×