"Świat według Kiepskich". Mariusz Czajka tonie w długach i prosi o pomoc! Aktor nie ma pieniędzy na pogrzeb matki

Mariusz Czajka tonie w długach! Aktor znany m.in. z seriali "Świat według Kiepskich" i "Pierwsza miłość" prosi fanów o pomoc, bo nie ma pieniędzy na pogrzeb matki. Jak można mu pomóc?

Multimedia

Mariusz Czajka tonie w długach

Mariusz Czajka to popularny aktor, którego widzowie mogą kojarzyć z takich produkcji jak: "Świat według Kiepskich" i "Pierwsza miłość" oraz tysięcy przedstawień teatralnych. Słynący z dubbingu postaci Kaczora Donalda i Goofiego artysta poinformował o tragicznej sytuacji, w jakiej się znalazł. 14 stycznia zmarła jego ukochana mama, która od lat cierpiała na osteoporozę, i chorobę Parkinsona, nadciśnienie, a ostatnio raka płuca.

Marzena Kipiel-Sztuka finansowo wisi nad przepaścią! "W grudniu nie będę już miała z czego żyć"Zobacz więcej

Niestety Mariusz Czajka tonie w długach i nie ma pieniędzy na pogrzeb matmy. Artysta zorganizował w sieci zbiórkę i prosi fanów o wsparcie.

Aby pochować mamę musze mieć 12 tys. zł. ZUS zwraca 4 tys. zł. a 8 tys. musze dodać. Jak powszechnie wiadomo, przez pandemię korona wirusa od marca 2020 do dziś teatry są zamknięte. Ja straciłem 138 przedstawień i praktycznie nie mam dochodów od 10 mies. Mama miała emeryturę nauczycielska 1600 zł i nie miała oszczędności. Ja mam same długi i już nie mam skąd pożyczać. Brakuje 8 tys. zł. i zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w pochowaniu mamy bo nie mam tego za co zrobić. Od państwa dostałem 1800 zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego , 2000 zł z ZUS i to wszystko na te 10 mies. bezrobocia - poinformował Mariusz Czajka.

Mariusz Czajka dodaje, że jeśli zebrana kwota będzie większa to pozwoli mu to zakupić rodzicom nową płytę nagrobną. Jeżeli natomiast jeszcze coś zostanie, artysta chce zainwestować pieniądze w nowy projekt aktorski w sieci.

Zobacz galerię

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
 • Kajtek (gość)

  Przykro mi z powodu tak smutnych wpisow. Sytuacje, które zmuszają ludzi do tak drastycznych kroków jak prośba o pomoc, są zawsze godne uwagi. Krytyka i niewyszukane słownictwo nie świadczą dobrze o autorach uwag. Nie znamy wszystkich okoliczności i nie rozumiemy ogromu tragedii z jakimi ludzie się borykają. Najłatwiej jest oceniać.

  28.01.2021 15:20
 • Ja (gość)

  Rozumiem, że choroba matki mogła być obciążająca finansowo. Ale od osób popularnych, grywających przez lata w popularnym serialu i teatrze, w którym normalnie bilety wykupione są na kilka miesięcy do przodu, można chyba wymagać rozsądnego podejścia do zarobków i oszczędności. Pandemii nik się nie spdziewał, ale pieniądze odłożone na "czarna godzinę" powinien mieć każdy. Jak wspomnieli inni komentujący, po pogrzebie dostaje się pieniądze z ZUS i to powinno na razie wystarczyć. Jak zacznie znowu zarabiać, to niech wtedy stawia nowy nagrobek. Jakoś żalu po śmierci mamy w tym zachowaniu nie widać. Raczej próba zaistnienia. A skoro już Pan zebrał więcej pieniędzy niż trzeba, to może warto przeznaczyć je na pomoc komuś, kto w obecnej sytuacji walczy o przetrwanie, a nie nowe pomniki stawiać. Sorry ale umarłym nie jest to potrzebne.

  25.01.2021 10:30
 • Gość (gość)

  Każdy człowiek ma rodziców którzy kiedyś umierają. Jeżeli się planuje wystawny pogrzeb to trzeba na niego zabezpieczyć środki własne a nie sięgać do cudzych kieszeni. To pańska matka i na panu spoczywa odpowiedzialność za nią. Czy pan zdaje sobie sprawę ile matek umarło w okresie pandemii, ale jak widać panu przyszedł pomysł urządzić pogrzeb na koszt społeczeństwa. To jest żenujące. Moi rodzice dawno umarli urządziliśmy pogrzeby na własny koszt i przez myśl nam nie przeszło aby sięgać do cudzych kieszeni a dochody nasze były na pewno o wiele niższe od pańskich. Po prostu wstyd, każdy człowiek ma swój honor.

  21.01.2021 11:25
 • Gość (gość)

  Zero honoru.

  21.01.2021 09:28
 • Wisniewski kszyrztof (gość)

  Na,zebry,Aktorzyno.😘😹😹😹😹😹🏈🏈🏈🌉🥳.

  20.01.2021 22:39
 • Gośka (gość)

  Koszmar.Ja nie dawno chowalam tesciowa.Naprawde starczy 5 200.zl.A miejsce na cmentarzu jak pisze,ma.Tragedia z naszym swiatem aktorskim.Dajmy im zwykle pensje w granicach2 tys.na niech zyja jak wiekszosc z nas.Skoro na kremy wydaja po1400zl jak tokiexyschwalila sie Marylka.Wstyd i hanba dla polskiej kultury

  20.01.2021 18:19
 • Gośka (gość)

  Koszmar.Ja nie dawno chowalam tesciowa.Naprawde starczy 5 200.zl.A miejsce na cmentarzu jak pisze,ma.Tragedia z naszym swiatem aktorskim.Dajmy im zwykle pensje w granicach2 tys.na niech zyja jak wiekszosc z nas.Skoro na kremy wydaja po1400zl jak tokiexyschwalila sie Marylka.Wstyd i hanba dla polskiej kultury

  20.01.2021 18:19
 • Nie potępiam, ale mi to pachnie polityką... (gość)

  Nie mam kasy bo nie dostałem zasiłku czy innych pieniędzy.. I dlatego publicznie ten pan się upokarza, za nie ma kasy.. na pogrzeb. A z czego żyje... Żyć z czegoś trzeba. .. Skoro ludzie zbierają na dzieci miliony, to i na to wytrzepią kasę....

  20.01.2021 13:45
 • Mariusz (gość)

  Wstyd. Facet nędza.

  20.01.2021 13:24
 • awe (gość)

  przekazać ciało mamy do zakładu anatomi prawidłowej człowieka wum warszawie oni po paru latach sami na swój koszt pochowają będzie z korzyścią dla przyszłych lekarzy a i on nie będzie musiał dziadować na pogrzeb

  20.01.2021 09:44
 • gość (gość)

  w głowie mi się nie mieści , jak taka osoba może publicznie prosić o pieniądze , po prostu szczyt głupoty , albo bezczelności , można mu tylko współczuć

  20.01.2021 08:50
 • Danuta (gość)

  W glowie sie nie miesci aktor i prosi o pieniodze wstyd

  19.01.2021 23:56
 • realistka (gość)

  Wstyd tak na śmierci bliskiej osoby zarabiać, straszny wstyd

  19.01.2021 23:11
 • zorro (gość)

  miej trochę szacunku do siebie idioto

  19.01.2021 22:34
 • łubudu (gość)

  Fakt że teatry zamknięte, ale "Kiepscy" z powtórek non stop na wszystkich antenach Polsatu, więc chyba tantiemy za te nieprzerwane emisja pan artysta dostaje. Czyżby Polsat nie płacił, tylko obrzydliwie wyzyskiwał swoje "gwiazdy" ? Podsuwam pomysł - Pan Artysta w domu nagra kilka peanów na cześć miłościwie nam panujących i zaniesie to do tefałpe, a kasiory będzie miał w bród. Osobiście znam kilka osób, które ze względów zdrowotnych są w znacznie trudniejszej sytuacji, a według mopsów i zusów nic im się nie należy. Tylko te osoby nie mają tego zaszczytu być znanymi, więc nawet im do głowy nie przyjdzie by ogłosić publiczną zbiórkę na zaległe czynsze i inne opłaty, o przyzwoitym wyżywieniu nie wspominając..

  19.01.2021 21:49
 • Owczar (gość)

  Wstyd

  19.01.2021 19:47
 • Ami (gość)

  Jak Panu nie wstyd ?! ŻENUJĄCE ! Tyle ma Pan lat i brak oszczędności? O zgrozo !

  19.01.2021 19:17
 • Magda (gość)

  Co to ma być? To jakieś żart facet ma dwie zdrowe ręce i żebra trzeba wziąć się do jakiejkolwiek pracy. Pogrzeb można zorganizować skromnie i te pieniądze z ZUSu i jeszcze z polisy ubezpieczeniowej wystarczą. "Tak krawiec kraje jak materiał staje"

  19.01.2021 18:29
 • Zyga7123 (gość)

  Łajza i naciągacz uzbierało już 76 tyś

  19.01.2021 16:27
 • DNO (gość)

  Ten facet to totalne zero, nie znoszę go , za jego bezczelne grubiańskie wypowiedzi. Teraz jeszcze prosi o kasę. Szczyt chamstawa. A 4 tys wystarczą na pochowek. Naciagacz i ściemniacz. Ma okazje żeby zarobic na naiwnych. SZOK!!!!!!

  19.01.2021 16:21
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×