"Świat według Kiepskich". Mikołaj Müller nie żyje! Miał 77 lat. Zagrał uwielbianego przez widzów majora Rybę i nie tylko

Nie żyje Mikołaj Müller, śpiewak, aktor "Świata według Kiepskich" i nie tylko. Informacja o jego śmierci i pogrzebie dotarła do nas z opóźnieniem. Rodzina przekazała, że w ostatniej drodze towarzyszyli mu jego niegdyś uczniowie, byli członkowie Zespołu Gębule.

Multimedia

Mikołaj Müller nie żyje, aktor znany z seriali "Świat według Kiepskich" i "Naznaczony"

Mikołaj Müller miał w swoim dorobku wiele ciekawych ról, ale widzom szczególnie zapadła w pamięci ta ze "Świata według Kiepskich". Aktor w odcinku sylwestrowym pod tytułem "Sylwester narodów" zagrał charyzmatycznego majora Rybę, który wolał "tupnąć raz a dobrze, niż pierdzieć po kawałku" i wystrzelił z armaty sztuczne ognie.

Widzowie mogą go kojarzyć także z "Plebanii", "Kryminalnych", serialu "Naznaczony", w którym zagrał szefa Agencji Rządowej oraz "Na Wspólnej".

Paździoch nie zniknie z serialu! Twórcy znaleźli ciekawe rozwiązanie!Zobacz więcej

Mikołaj Müller był aktorem, śpiewakiem, akompaniatorem. Z pasją oddawał się pracy z dziećmi i młodzieżą. "Efektem tej pasji był założony w 1994 roku w Karczewie Zespół Gębule. W pracy z młodzieżą starał się zaszczepiać dobry gust muzyczny. Popularyzował muzykę polskich kompozytorów. Z Zespołem nagrał trzy płyty m.in. utwory Moniuszki. Mikołaju dziękujemy" - czytamy na profilu Leszka Kasprzaka na Facebooku.

Mikołaj Müller zmarł 19 marca w Karczewie pod Warszawą. Pogrzeb odbył się w środę, 31 marca br.

To kolejna smutna wiadomość dla fanów serialu "Świat według Kiepskich". W ostatnich miesiącach odeszli Stanisław Wolski, a także Dariusz Gnatowski i Ryszard Kotys, czyli serialowi Boczek i Marian Paździoch.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Darek (gość)

  Znamy tych fajnych ludzi z wielu innych filmów. Chwała im.

  02.04.2021 17:47
 • Antoni (gość)

  Gościu chyba Ci się we łbie popieprzyło albo jesteś totalnym debilem. Z takich wydarzeń a w szczególności śmierci się nie żartuję. Więc puknij się w ten pusty łeb.

  02.04.2021 12:56
 • Kiepskie ble (gość)

  W koncu moze zniknie ten glupi film z ekranu jak wszyscy poumierają.A zmarł na covid ?? Bo znowu statystyki wzrosna hahaha

  02.04.2021 11:10

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×