"Świat według Kiepskich". Nie tylko Andrzej Grabowski! Kto jeszcze pojawił się w serialu? Przypominamy najciekawsze wątki!

"Świat według Kiepskich" to serial, który gościł na naszych ekranach od 1999 roku! Ostatnio wyemitowany został ostatni odcinek tej produkcji - przypominamy największe gwiazdy, które wystąpiły w gościnnych rolach!

Multimedia

"Świat według Kiepskich": główna obsada

Dziś chyba trudno o widza, który nie kojarzyłby serialu Polsatu "Świat według Kiepskich". Nic dziwnego - serial ten jest emitowany od 1999 roku! Przez ponad dwie dekady produkcja zyskała miano kultowej, a losy bohaterów mieszkających przy ulicy "Ćwiartki 3/4" śledzą miliony fanów.

W rolę Ferdynanda Kiepskiego - wielkiego miłośnika piwa i osoby, z której wykształceniem nie ma w tym kraju pracy - wciela się aktor Andrzej Grabowski. Halinka Kiepska to Marzena Kipiel-Sztuka. Rolę Waldusia Kiepskiego gra Bartosz Żukowski, a Mariolki Kiepskiej - Barbara Mularczyk. W podstawowej obsadzie serialu jest także m.in. Anna Iluczuk (Jolasia Kiepska).

Dwa lata temu zmarł Ryszard Kotys. Publikujemy archiwalne zdjęcia aktoraZobacz więcej

Przez lata serial stracił wielu kluczowych aktorów. Wcielająca się w Rozalię (babkę) Kiepską Krystyna Feldman odeszła w 2007 roku. Nie żyje także Edzio Listonosz (Bogdan Smoleń), który odszedł w 2016 roku. Na przełomie 2020/2021 roku serial stracił dwóch wybitnych aktorów, którzy byli odtwórcami głównych ról. Chodzi o Dariusza Gnatowskiego (Arnold Boczek) i Ryszarda Kotysa (Marian Paździoch).

Gościnne występy w "Świecie według Kiepskich"

Każdy odcinek serialu zahacza o inny wątek. Przez wszystkie lata jego emisji zagrało w nim wielu aktorów w gościnnych występach. Ponadto na planie pojawili się także między innymi muzycy.

Zobacz w galerii, którzy aktorzy zagrali gościnnie w serialu "Świat według Kiepskich"!

Zobacz galerię

Świat według Kiepskich": o czym jest serial?

Serial opowiada o perypetiach życiowych rodziny Kiepskich i ich sąsiadów, mieszkających w starej kamienicy we Wrocławiu, na osiedlu Kosmonautów, przy ulicy Ćwiartki 3/4. Bohaterowie starają się zdobyć pieniądze najmniejszym nakładem sił tak, żeby się nie wysilać. tzn. „zarobić, a się nie narobić”. Głowa rodziny Kiepskich, Ferdynand, to leniwy mężczyzna w średnim wieku, który za wszelką cenę unika każdej pracy, a jego ulubionym zajęciem jest oglądanie telewizji (zwłaszcza piłki nożnej), palenie papierosów i picie alkoholu (w szczególności piwa i wódki) - czytamy w opisie serialu.

Produkcja piętnuje różne wady (lenistwo, egoizm, alkoholizm, patologie, apatie, chamstwo) oraz stereotypowy model życia polskiej rodziny, posługując się prostym humorem i zabawnym językiem bohaterów.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×