"Świat według Kiepskich". Nina Terentiew żegna Ryszarda Kotysa. Mariana Paździocha mógł zagrać tylko on!

Nina Terentiew, dyrektor programowa telewizji Polsat zabrała głos po śmierci Ryszarda Kotysa. W mediach społecznościowych pożegnała wybitnego aktora, który od ponad 20 lat wcielał się w postać Mariana Paździocha w serialu "Świat według Kiepskich".

Multimedia

Ryszard Kotys przez prawie 22 lata wcielał się w kultową postać Mariana Paździocha w serialu "Świat według Kiepskich". Nina Terentiew, dyrektor programowa telewizji Polsat w obszernym wpisie w mediach społecznościowych podkreśliła, że był aktorem o wielkiej kulturze osobistej, kochanym za skromność, serdeczność i bezkonfliktowość.

Był jedną z najważniejszych postaci w serialu i jak każdą ze swoich ról, tak i tę zagrał znakomicie. Scenarzyści "Świata według Kiepskich" od początku wiedzieli, że Mariana Paździocha może zagrać tylko ON. Rysio stworzył nietuzinkową postać, którą zaskarbił sobie sympatię widzów i uznanie kolegów po fachu. Pomimo, że był wielkim aktorem, o czym świadczy wiele zagranych ról, nie lubił być w centrum zainteresowania. A jednak swoją skromnością, wielką klasą, charyzmą i ogromnym szacunkiem do pracy skupiał na sobie uwagę. W kontaktach osobistych zawsze w jego oczach dostrzegałam szczerość, dobroć i błysk humoru. - zaczęła Nina Terentiew.

Renata Pałys łamiącym głosem wspomina Ryszarda Kotysa. Była jego serialową żoną przez ponad 20 latZobacz więcej

Dyrektor programowa stacji Polsat zauważyła również, że choć Ryszard Kotys kreował na małym ekranie bardzo konfliktową postać, to widzowie i tak go uwielbiali.

Rysio bardzo lubił graną przez siebie postać Mariana Paździocha. Cieszył się, że widzowie pokochali tego bohatera, chociaż na pierwszy rzut oka nie wzbudzał sympatii. Dziękujemy Ci za wszystkie wspólne lata na Osiedlu Kosmonautów. Będzie nam Ciebie bardzo brakowało! - dodała Nina Terentiew.

Przypominamy, że Ryszard Kotys miał 88 lat. Zmarł w nocy z 27 na 28 stycznia 2021 roku.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Ar2r (gość)

    Czy to prawda, że to skutek "szczepienia" ?

    31.01.2021 10:21

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×