"Świat według Kiepskich". Pogrzeb Ryszarda Kotysa już się odbył. "Bez mszy i księdza, w wąskim gronie"

Ryszard Kotys został pochowany w Lusowie niedaleko Poznania. Pogrzeb aktorka miał charakter świecki - nie było mszy ani księdza, a z powodu pandemii koronawirusa, w pożegnaniu Kotysa wzięło udział tylko kilka osób.

Multimedia

Pogrzeb Ryszarda Kotysa

Uwielbiany przez widzów Ryszard Kotys zmarł w nocy z 27 na 28 stycznia 2021 roku. Pogrzeb aktora już się odbył. "Fakt" dowiedział się, że odtwórca roli Mariana Paździocha w serialu "Świat według Kiepskich" został pochowany w tajemnicy przed mediami, w Lusowie niedaleko Poznania. Ceremonia pogrzebowa pozbawiona była obrzędów oraz symboli religijnych.

U mnie nie było żadnej mszy. Skoro ktoś jest niewierzący, to nie ma mszy. To nie był pogrzeb katolicki – wyjaśnił w rozmowie z "Faktem" ks. Dariusz Madejczyk, proboszcz parafii rzymsko katolickiej pw. św. Jadwigi i św. Jakuba AP. w Lusowie.

Jak podaje tabloid, w pożegnaniu Ryszarda Kotysa, które miało miejsce w ubiegłym tygodniu uczestniczyli tylko jego najbliżsi. Powodem jest oczywiście pandemia koronawirusa.

Kultowy serial Polsatu NIE zostanie zakończony?! Renata Pałys: "Show must go on"Zobacz więcej

Przypominamy, że Ryszard Kotys urodził się 20 marca 1932 roku. W trakcie ponad 65 lat kariery Kotys zagrał w ponad 40 innych serialach i 150 filmach fabularnych. Pojawił się m.in. w produkcjach reżyserowanych przez Andrzeja Wajdę, Wojciecha Jerzego Hasa, Kazimierza Kutza i Agnieszkę Holland. W "Świecie według Kiepskich" grał od 1999 roku. Wcielał się w sąsiada Ferdynanda Kiepskiego (Andrzej Grabowski). Mimo pogarszającego się w ostatnich latach stanu zdrowia, wciąż pojawiał się na planie.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Kolejny, który się bardzo zdziwił.

  Zdaje właśnie sprawę ze swoich uczynków. I pewnie jest tym bardzo zdziwiony. Jak wy wszyscy będziecie. I nie da rady usprawiedliwiać się głupotą. A kochane piniędze, których zawsze było wam mało, będą najlepszym waszym balastem.

  07.02.2021 14:50
 • oBSERWATOR (gość)

  Świetny Aktor, ale pochowany jak nic(przepraszam jestem daleko aby obrazić!!!) z Całym Szacunkiem dla Niego. tzn. , że dalej jest pustka. Napewno tak nie jest. Którzy tak myślą to zadaję pytanie czy Wszechświat powstał od przypadkowego wybuchu? Nie było w tym Ręki Sprawczej? Popatrzcie na cały otaczający nas wszechświat. Wszystko żyje w idealnej harminii. Jeżeli coś szwankuję to tylko dzięki wszechrozumnej działalności człowieka !!!. Dalej przecież Człowiek jest małą Fabryką Chemiczną, przykłady mogę dawać miesiącami. Trza być wyjatkowo bezrozumnym aby tego nie widzieć. Ja się nawróciłem po Studiach.

  05.02.2021 11:40
 • Boczek (gość)

  Dołączył do Boczka teraz czas na kolejnych...

  04.02.2021 11:48

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×