"Świat według Kiepskich". Polski aktor Maciej Zabielski nie żyje! Widzowie doskonale go pamiętali z charakterystycznych ról!

Nie żyje Maciej Zabielski. Polski aktor, którego widzowie kojarzą z wielu charakterystycznych ról, miał 64 lata. Można było podziwiać go m.in. w serialu "Świat według Kiepskich".

Multimedia

POLSKI AKTOR MACIEJ ZABIELSKI NIE ŻYJE

Maciej Zabielski nie żyje. Aktor miał 64 lata i dał się poznać publiczności z wielu ról. Można było podziwiać go m.in. w serialu "Świat według Kiepskich" czy filmach "Hiszpanka" oraz "Chaos".

O śmierci aktora poinformował Teatr Nowy w Poznaniu, z którym Maciej Zabielski był związany od wielu lat.

Dotarła dziś do nas smutna wiadomość: zmarł Maciej Zabielski, aktor od blisko 4 dekad związany z Teatrem Nowym w Poznaniu, pojawiający się też na deskach teatrów w Legnicy, Łodzi, Gdańsku, Krakowie, Gdyni i Wrocławiu, a w latach 1997-2000 należący do zespołu artystycznego poznańskiego Teatru Polskiego. Debiutował u nas w 1983 roku w spektaklu KONIEC EUROPY Janusza Wiśniewskiego, zagrał również m.in. w LOBOTOMOBILU oraz BESTII w jego reżyserii, a także w OBSŁUGIWAŁEM ANGIELSKIEGO KRÓLA w reżyserii Piotra Cieślaka. W ostatnich latach Widzowie mogli oglądać go w roli Złego Pana w DZIADACH w reżyserii Radosława Rychcika. Najbliższym Zmarłego przekazujemy wyrazy współczucia.

10. rocznica śmierci Violetty Villas. Wspominamy wielką gwiazdę polskiej estradyZobacz więcej

Maciej Zabielski urodził się 30 listopada 1957 roku w Poznaniu. Był jednym z najbardziej charakterystycznych polskich aktorów. Miał na to wpływ m.in. jego wzrost; aktor miał zaledwie 120 cm wzrostu. Krytyk teatralny, Maciej Nowak, właśnie określił go niskorosłym gigantem.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Bolo (gość)

    Brawo Widz

    08.12.2021 06:16
  • Donna (gość)

    Polemiki warte polaczkow

    07.12.2021 23:53
  • Kris (gość)

    Jak coś nie pasi to po co pisać bzdury

    07.12.2021 21:41
  • olka (gość)

    O Boże,Żłopuś,żal.

    07.12.2021 17:56
  • Bog (gość)

    Jasne nie przejmuj sie co pisza debile

    07.12.2021 17:02
  • Hhwhwg (gość)

    Zagrał z 15 lat temu epizod w kiepskich w jednym odcinku a wy piszecie ze zmarl aktor swiata wedlug kiepskich wszyscy go znaja i pamietaja.

    07.12.2021 12:24
  • Rybka (gość)

    Redaktorzyna nawet liczyć nie umie? Miał 63 lata!

    07.12.2021 12:10
  • Kasa (gość)

    Pewnie wójka Władka grał

    07.12.2021 11:56
  • Rafał 13678 (gość)

    No napewno jest znany ze świata według kiepskich -kogo on tam grał ? I w ilu odcinkach?Podajcie takie nagłówki że się czytać nie chce

    07.12.2021 10:53
  • Smutny (gość)

    Naga smierc to nowy wirus ?

    07.12.2021 10:42
  • Ala (gość)

    Nie znam tego aktora.🤔

    07.12.2021 10:25
  • Bvchhj (gość)

    Od pewnego czasu pomija się akapit dot. Przyczyny śmierci.

    07.12.2021 10:00
  • 2030 (gość)

    Która dawka elixiru przymuszonego ostatniej prostej... 😒

    07.12.2021 09:33
  • Nati (gość)

    On grał rolę krasnoludów w starych odcinkach

    07.12.2021 09:00
  • Jańcio Wodnik (gość)

    Ludzi o nie wielkm wzroście nazywam Małymi Rycerzami. To porównanie do Michała Wołodyjowskiego. Efekt jest dobry chwila konsternacji potem uśmiech.

    07.12.2021 08:39
  • Richard (gość)

    Cześć jego pamięci!

    07.12.2021 07:47
  • Widz (gość)

    Admin """Ludzie, jesteście debilami!! Wasze komentarze (choć nie wszystkie) są na poziomie konia! Zmarł człowiek, jeśli go nie znaliście, trudno, jeśli nie kojarzycie, trudno , jeśli nie macie nic do powiedzenia to nic nie piszcie matoły!! Nie trzeba zaistnieć za wszelką cenę.""Toś zaistniał debiut..

    07.12.2021 07:24
  • Widz (gość)

    https://www.google.com/search?q=maciej+zabielski&client=ms-android-samsung-gj-rev1&prmd=inmxv&sxsrf=AOaemvLyrhnw7SOhMdWiSRYvQlFHdlT5gw:1638857635399&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjAzce5hNH0AhX-SvEDHVIADhIQ_AUoAXoECAIQAQ&biw=384&bih=727&dpr=1.88#imgrc=7e0DLi

    07.12.2021 07:15
  • Widz (gość)

    Krzysztof Poławski autor to Debill że nawet nie raczył foto aktora poszukać.

    07.12.2021 07:12
  • Jgw (gość)

    Nie obrażaj konia.

    07.12.2021 06:52
NowszeStarsze