"Świat według Kiepskich". Renata Pałys łamiącym głosem wspomina Ryszarda Kotysa. Była jego serialową żoną przez ponad 20 lat

Renata Pałys przez ponad 20 lat grała serialową żonę Ryszarda Kotysa. Aktorka łamiącym głosem wspomina kolegę, który odszedł po ciężkiej chorobie w wieku 88 lat. Jaki był odtwórca roli Mariana Paździocha?

Multimedia

Renata Pałys łamiącym głosem wspomina Ryszarda Kotysa

Ryszard Kotys, znany m.in. z roli Mariana Paździocha, sąsiada Ferdynanda Kiepskiego w serialu "Świat według Kiepskich" zmarł w nocy z 27 na 28 stycznia 2021 roku. Genialny aktor miał 88 lat i przeszło 150 ról na swoim koncie. Jego odejście to kolejny cios dla ekipy serialu "Świat według Kiepskich", która w październiku 2020 r. pożegnała Dariusz Gnatowskiego, ekranowego Boczka.

Ryszard Kotys nie żyje! Serialowy Marian Paździoch miał 88 latZobacz więcej

Ryszard Kotys wraz z Renatą Pałys przez ponad 20 lat tworzyli serialowe małżeństwo Paździochów. Aktorka w rozmowie z reporterem Polsat News łamiącym głosem wspominała zmarłego kolegę.

Zawsze się śmialiśmy, że jesteśmy wirtualnym małżeństwem dłużej niż niejedna para w realu. Stworzyliśmy takie podłe postaci, a mamy takie wielkie grono wielbicieli. - powiedziała aktorka.

Renata Pałys dodała, że Ryszard Kotys był demonem intelektu. -Był tak odczytywany, zadziwiał mnie cały czas. Jak się poznaliśmy, to zrozumiałam, co to znaczy "zniewolić kobietę intelektualnie". Ponadto aktor był wielkim fanem piłki nożnej. -Miał ogromną wiedzę na temat rozgrywek, wyników, transferów, nawet to, kto sędziował. Aktorka przypomniała, że choć Kotys wycofał się nieco z zawodu, kiedy zaczęła mu doskwierać choroba, to wciąż aktywnie działał przy "Świecie według Kiepskich".

Kiedyś mi powiedział, że żyje już dla tego serialu. Żyje z tą nadzieją, że w następnej transzy będzie mógł brać udział. Do końca tak mówił. - wyznała Pałys.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Wierny Widz (gość)

  Serial "Świat wg Kiepskich" chyba przestanie istnieć... Nikt nie zagra Paździocha lepiej nie mówiąc już o fizycznym podobieństwie.... Boczek, Malinowska, Paździoch, babka Kiepska, listonosz Edzio... Pewnie Gdzieś się tam spotkali znów razem...

  29.01.2021 18:55
 • Telewidz (gość)

  Wyrazy współczucia dla rodziny.Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki wieków amen.

  29.01.2021 12:24
 • Iwona (gość)

  Kondolencje dla całej rodziny aktora.

  29.01.2021 12:01
 • Iwona (gość)

  Kondolencje dla rodziny aktora.

  29.01.2021 11:59
 • Iwona (gość)

  Coraz więcej tak pięknych postaci odchodzi z tego świata. Mam nadzieję, ze w zaświatach czeka dla pana Ryszarda wiele wspaniałych ról.

  29.01.2021 11:58
 • Iwona (gość)

  Coraz więcej tak pięknych postaci odchodzi z tego świata. Mam nadzieję, ze w zaświatach czeka dla pana Ryszarda wiele wspaniałych ról.

  29.01.2021 11:57
 • Grzegorz (gość)

  Żegnamy wspaniałego polskiego aktora. Przysłowiowego " Mariana Paździocha ". Dziękujemy za wiele lat oddanych dla widzów. Spoczywaj w pokoju.

  29.01.2021 11:31
 • Anonim (gość)

  Wszelkie kondolencje dla całej rodziny

  29.01.2021 11:27
 • ŚWIAT WEDŁUG KIEPSKICH - JEDEN Z OSTATNICH, Z TYCH WIELKICH (gość)

  KONDOLENCJE DLA JEGO RODZINY

  28.01.2021 21:49

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×