Świąteczny Koncert Polpharmy w Pelplinie „Dzisiaj w Betlejem” 24 grudnia w TVP2

Bożonarodzeniowy koncert organizowany przez Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA. to tradycja sięgająca piętnastu lat. We wnętrzach Bazyliki katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie spotkają się gwiazdy polskiej muzyki, żeby wspólnie wystąpić w wyjątkowym koncercie zatytułowanym „Dzisiaj w Betlejem”.

Multimedia

Koncert, który odbędzie się w piątkowy wieczór 18 grudnia 2015 o godz. 19:00 to świąteczny prezent od Polpharmy – mecenasa i organizatora koncertu. Tradycyjnie jest to wydarzenie otwarte dla wszystkich mieszkańców regionu Kociewie. Zaproszeni są pracownicy i wszyscy, którzy mają ochotę wysłuchać kolęd w wykonaniu najlepszych polskich gwiazd. Tegoroczny, jubileuszowy koncert to efekt współpracy z jedną z najciekawszych polskich wokalistek, Anną Marią Jopek. „Dzisiaj w Betlejem” jest autorskim projektem będącym podsumowaniem muzycznych poszukiwań artystki. Jest połączeniem jej fascynacji muzyką klasyczną, jazzową i popularną. To również podróż w czasie. Wśród popularnych polskich kolęd, to właśnie „Lulajże Jezuniu” jest dla wokalistki wspomnieniem dzieciństwa, pierwszym utworem jaki kiedykolwiek Anna Maria nagrała ze swoim ojcem Stanisławem Jopkiem, legendarnym solistą zespołu "Mazowsze".

Artystka zaprosiła do udziału w koncercie znakomitych gości: Stanisława Sojkę, Mateusza Pospieszalskiego, Roberta Kubiszyna (gitara basowa), Marka Napiórkowskiego (gitara akustyczna), Jana Smoczyńskiego (pianistę), Piotra Nazaruka (multiinstrumentalistę), Marię Pomianowską (wokalistkę i instrumentalistkę), Adama Struga, Pawła Dobrowolskiego (instrumenty perkusyjne) i sopranistkę Joannę Woś, goszczącą na wielu światowych scenach operowych. Aranżacje muzyczne przygotowali Paweł Betley i Krzysztof Herdzin.

Artystom towarzyszyć będzie Polski Chór Kameralny należący do wąskiego grona światowej elity profesjonalnych chórów kameralnych i dziecięcy chór ARTOS im. Władysława Skoraczewskiego przy Teatrze Wielkim - Operze Narodowej.

Całość uświetni Elbląska Orkiestra Kameralna pod batutą wybitnego artysty i dyrygenta Marka Mosia, który jest jedną z największych osobowości artystycznych w europejskiej kameralistyce. Koncert poprowadzi Grażyna Torbicka.

Zapowiada się wieczór pełen wzruszeń, niezapomnianej muzyki i świątecznego nastroju.

Polpharma oraz TVP2 zapraszają do wysłuchania i obejrzenia świątecznego koncertu w Wigilię 24 grudnia o godz. 17.00.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×