Święta w TCM

Święta w TCM nie rozczarują fanów klasyki. Evergreeny jak "Casablanca", czy "Olbrzym" oraz wieczory z Clintem Eastwoodem. Ciekawostką jest także film dokumentalny na temat świątecznych klasyków amerykańskiego kina.

Multimedia

W ciągu dnia będzie można zobaczyć tradycyjnie takie evergreeny jak "Casablanca", czy "Olbrzym", a wieczory od 23 do 27 grudnia proponujemy spędzić z Clintem Eastwoodem. Ciekawostką jest także film dokumentalny na temat świątecznych klasyków amerykańskiego kina.

KRWAWA PROFESJA (2002) 23 grudnia o 21:00

Terrell McCaleb (Clint Eastwood) jest emerytowanym agentem FBI, który znany jest z bezlitosnego dążenia do sprawiedliwości i z tego, że potrafi wytropić i złapać każdego mordercę. Niestety musiał zakończyć karierę po tym, jak przeżył rozległy zawał i przeszczep serca. Dwa lata później dowiaduje się, że życie uratowała mu ofiara tajemniczego morderstwa. Mimo przeciwskazań kardiologa, McCaleb postanawia rozwiązać sprawę, która pozostaje bez odpowiedzi. Mimo złego stanu zdrowia postanawia zaryzykować i jest dosłownie o uderzenie serca od znalezienia mordercy.

SEZON MIESIĄCA 4 x BRUDNY HARRY Od wtorku 24 grudnia do piątku 27 grudnia o 21:00 TCM tradycyjnie zaprasza na Święta z Clintem Eastwoodem i mocną serią o poruczniku Callahanie:

BRUDNY HARRY (1971) wtorek 24 grudnia o 21:00

Inspektor Callahan, zwany Brudnym Harrym znany jest w San Francisco ze swych brutalnych metod udowadniania winy przestępcom. Jego nieregulaminowe zachowanie doprowadza do tego, że po pełnym napięcia pościgu za psychopatycznym snajperem mordującym niewinnych mieszkańców miasta, przełożony musi go zwolnić ze względu na formalny błąd. Wściekły na pobłażliwość z jaką potraktowano szaleńca, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i rozprawić się z przestępcą bez służbowego upoważnienia. Film o cynicznym i bezwzględnym Callahanie doczekał się czterech kontynuacji: "Siła magnum", "Egzekutor", "Nagłe uderzenie" i "Pula śmierci".

SIŁA MAGNUM (1973) środa 25 grudnia o 21:00

W drugim filmie o Brudnym Harrym inspektor Callahan musi stawić czoło grupie fanatycznych policjantów, którzy są przekonani, że ich powołaniem jest wymierzanie sprawiedliwości. Grupa ściga i karze przestępców, którzy ze względu na wszechobecną korupcję i bezsilność sądów pozostają na wolności. Wyznając zasadę "oko za oko" dopuszczają się brutalnych napaści i morderstw. Śledztwo w tej sprawie zostaje powierzone znanemu z bezwzględności Callahanowi. Detektyw podejrzewa, że szefem grupy jest jego dawny partner Charlie McCoy (Mitch Ryan). Kiedy McCoy ginie podczas strzelaniny, zwierzchnicy Harry’ego zaczynają podejrzewać, że to on kieruje bezkompromisowymi policjantami.

STRAŻNIK PRAWA (1976) Czwartek 26 grudnia o 21:00

Tym razem po mieście grasuje złowieszcza banda, terroryzująca i wycinająca w pień wszystkich, którzy staną im na drodze. Miarka się przebiera w chwili, gdy porywają burmistrza. Teraz jedynym ratunkiem dla miasta jest równie bezwzględny, co bezlitosny w trzymaniu się do litery prawa, tytułowy Strażnik. Rola twardego i samotnego porucznika, który jako jedyny jest w stanie sprzeciwić się złu, tak przylgnęła do Clinta Eastwooda, że wydawać się może, iż gra on w tym filmie samego siebie. Miłośnicy kina akcji znajdą tu wszystko, czego potrzebują: szybkie zwroty akcji, pościgi i strzelaniny na najwyższym poziomie.

NAGŁE ZDERZENIE (1984) Piątek 27 grudnia o 21:00

W czwartej części serii o Brudnym Harrym, porucznik Callahan zostaje na pewien czas "wygnany" z San Francisco, ponieważ jego przełożeni obawiają się skutków zatargu policjanta z szefem lokalnej mafii. Przymusowe wakacje przychodzi mu spędzić w nadmorskim kurorcie. Jednak wypoczynek szybko zmienia się w kolejną sprawę do rozwiązania, gdy miasteczkiem wstrząsa seria brutalnych morderstw. Istotnym elementem w układance jest młoda artystka Jennifer Spencer, której niepokojące prace odkrywają tajemnice z przeszłości.

WIECZÓR KINOMANIAKA: WESOŁYCH ŚWIĄT Niedziela 22 grudnia o 13:40

W dokumencie poświęconym filmom pełnym świątecznej atmosfery, aktorzy i twórcy kina opowiedzą o sekretach gwiazdkowych klasyków: komedii romantycznych, filmów familijnych, a nawet thrillerów.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×