"Święty". Mikołaj Białach w nowym serialu! Będzie lepszy niż "Policjantki i policjanci"? Zobacz zwiastun! Kiedy oglądać?

Nowy serial komediowy, „Święty” – z Mariuszem Węgłowskim i Michałem Milowiczem to komedia obyczajowa, w której typowe i nietypowe sceny z życia małej społeczności, lokalne intrygi i kryminalne zagadki oraz osobiste perypetie bohaterów połączone są z dużą dawką humoru i zwrotów akcji. Głównym bohaterem serialu jest ulubiona postać widzów hitu „Policjantki i Policjanci”, legenda wrocławskiej policji – Mikołaj Białach! Kiedy oglądać? Sprawdź szczegóły!

Multimedia

"Święty" odcinek 1., w poniedziałek, 2.03.2020 o godz. 20:00 w TV4 - sprawdź program tv

W nowym serialu komediowym - „Święty” - Mikołaj Białach (Mariusz Węgłowski), tym razem wcieli się w rolę sołtysa i niezłomnego szeryfa zarazem, którego antagonistą jest wpływowy i budzący ogólny postrach biznesmen, Kordas (Michał Milowicz).

Mikołaj Białach zostanie sołtysem! Zniknie z "Policjantek i policjantów"?Zobacz więcej

"Święty" - o czym jest?

Rzecz dzieje się w niewielkim podwrocławskim Uroczysku, gdzie mieści się „Święty Mikołaj” - bar Mikołaja Białacha (Mariusz Węgłowski). Choć Białach zrzucił mundur i zajął się prowadzeniem lokalu, nadal nie potrafi przejść obojętnie, kiedy ktoś potrzebuje pomocy, a jego policyjny instynkt wciąż daje o sobie znać i nigdy nie zawodzi. Namówiony przez swoich pracowników, niezadowolonych z tego co dzieje się w ich rodzinnej wsi, Białach zostaje sołtysem Uroczyska.

Wobec kompletnej indolencji miejscowego komisariatu Białach stanie się prawdziwym szeryfem Uroczyska, gdzie zmierzyć się będzie musiał z niejednym wyzwaniem i niejednym przeciwnikiem, w tym najważniejszą osobą w okolicy - właścicielem miejscowej przetwórni wędlin, Krzysztofem Kordasem (Michał Milowicz). W Uroczysku nic nie dzieje się bez wiedzy i przyzwolenia Kordasa i nikt nie ma odwagi z nim zadrzeć, zwłaszcza odkąd ostatni sołtys zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Chodzą słuchy, że to właśnie Kordas stoi za jego zaginięciem i choć nic mu nie udowodniono, budzi powszechny strach.

"Święty" - zwiastun

"Święty" - bohaterowie

Jest tylko jedna osoba, przy której trzęsący okolicą biznesmen mięknie jak wosk – to jego 19-letnia córka Luisa (Klaudia Sokołowska), rozpuszczona i bardzo rozrywkowa dziewczyna, przyzwyczajona do tego, że wszyscy spełniają jej zachcianki i wszystko uchodzi jej na sucho.

Niezależny i nie dający się zastraszyć Białach szybko staje się wrogiem przywykłego do posłuchu i specjalnego traktowania Kordasa, ale jednocześnie zyskuje sobie grono oddanych sprzymierzeńców. Jest wśród nich ksiądz Wincenty Wojtala (Sasza Reznikow) – sympatyczny, dobroduszny i wesoły duszpasterz, który ma brata policjanta pracującego w wydziale kryminalnym we Wrocławiu i… słabość do detektywistycznych zagadek..

Prawą ręką księdza jest jego surowa, poważna i „świętsza od papieża” Gosposia (Jolanta Niedźwiecka), która wiecznie strofuje księdza, jej zdaniem „za mało pobożnego". Obiektem jej krytyki często jest też Organista (Mariusz Gagatek) - kuzyn księdza Wincentego i człowiek wielu talentów, który gra, pisze i maluje - z różnym skutkiem…

Mikołaj zaprzyjaźnia się także z posterunkową Magdą (Elżbieta Trzaskoś). Jest dla niej prawdziwym wzorem i autorytetem, w przeciwieństwie do jej szefa Sierżanta Żbikowskiego (Wojciech Dąbrowski), który jako stróż prawa nie może się wykazać większymi sukcesami - przez co gotów jest przypisywać sobie cudze - i żywi niechęć do wszystkich, którzy mogliby go przyćmić.

Białach jako sołtys nie będzie narzekać na brak zadań, a przy tym nadal prowadzić będzie swój bar wraz z najbliższymi współpracownikami: kelnerką - Czarną (Pamela Płachtij) i kucharzem - Michałem (Mariusz Dzyruk).

Święty” emitowany będzie w Czwórce cztery razy w tygodniu od poniedziałku do czwartku o godz. 20, bezpośrednio po „Policjantkach i Policjantach”.

Paweł Monsiel pokazał swoje taneczne zdolności! Powinien wystąpić w "Tańcu z gwiazdami"?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Łukasz Zyguła (gość)

  Troszkę szkoda bez Honoraty Witańskiej

  19.02.2020 20:40
 • amz (gość)

  Super

  16.02.2020 12:32
 • Complice (gość)

  Brat Janusza haha dobre

  15.02.2020 15:06

Dodaj komentarz

 • Trwa cisza wyborcza, dlatego komentowanie w serwisie zostało tymczasowo zablokowane. Zapraszamy do dzielenia się opiniami i komentarzami po zakończeniu ciszy

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×