"Święty". Rekordowe otwarcie nowego serialu w Czwórce!

Blisko 1,7 mln widzów oglądało wczorajszą premierę serialu „Święty”, a Czwórka w czasie jego emisji była trzecią najchętniej oglądaną stacją w Polsce. Miejsce na podium zapewniły Czwórce udziały na poziomie 11,3% wśród wszystkich widzów oraz 8% grupie komercyjnej.

Multimedia

Jeszcze lepszy wynik, bo aż 12,3% udziałów w rynku i pozycję wicelidera w paśmie uzyskała Czwórka w grupie 16-29 – wśród młodych widzów przed trzydziestką „Święty” wyprzedził m.in. „Hotel Paradise”. Debiut nowej produkcji z Mariuszem Węgłowskim i Michałem Milowiczem okazał się najlepszym otwarciem serialu w historii Czwórki, przewyższającym kilkukrotnie premiery takich hitów jak „Policjantki i Policjanci” czy „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny”.

„Święty” to komedia obyczajowa, w której typowe i nietypowe sceny z życia małej społeczności, lokalne intrygi i kryminalne zagadki oraz osobiste perypetie bohaterów połączone są z dużą dawką humoru i zwrotów akcji. Głównym bohaterem serialu jest ulubiona postać widzów hitu „Policjantki i Policjanci” Mikołaj Białach (w tej roli Mariusz Węgłowski).

Mikołaj Białach w nowym serialu! Zobacz zwiastun! Kiedy oglądać?Zobacz więcej

Teraz jednak wielkomiejski glina, który z powodu swojej bezkompromisowej postawy odszedł ze służby, podejmuje się roli… sołtysa! Białach dla mieszkańców okolicy staje się kimś na kształt niezłomnego szeryfa broniącego porządku, a jego głównym przeciwnikiem jest wpływowy i budzący ogólny postrach biznesmen, Kordas (Michał Milowicz).

Serial można oglądać na antenie Czwórki od 2 marca od poniedziałku do czwartku o godz. 20 zaraz po „Policjantkach i Policjantach”.

Obok Mariusza Węgłowskiego i Michała Milowicza, w obsadzie „Świętego” znaleźli się m.in.: Jolanta Niedźwiecka, Sasza Reznikow, Elżbieta Trzaskoś, Pamela Płachtij, Mariusz Dzyruk i Klaudia Sokołowska. Reżyserem „Świętego” jest Katarzyna Buda, autorem scenariusza - Błażej Przygodzki, a producentką – Monika Galliot Salińska.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Jurek (gość)

  URAZ kolo Wroclawia

  02.04.2020 20:31
 • Aaa (gość)

  Gdzie jest nagrywany film

  05.03.2020 19:52
 • G. (gość)

  Rola takiego cwaniaczka który jest święty. Pierwszy odcinek zerzniety chamsko z pewnego serialu. Postawa księdza lubiacego rozwiązywać zagadki kryminalne . Kojarzy się z czymś ? Aż dziwne że ludzie coś takiego oglądają. Były glina myśli ze jest bezkarny i robi b alange pomimo tego, ze jest noc, i jeszcze pyta kto na niego doniósł. Czy scenarzyści / reżyser muszą robić taką szopkę ?

  05.03.2020 07:10
 • Bleble (gość)

  Dajcie sobie spokój. Nudy..

  04.03.2020 22:12
 • Aaa (gość)

  Sorry, kiepski. Ściągamy

  04.03.2020 17:44

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×