Sylwester Dwójki 2015. Kto wystąpi we Wrocławiu?

Sześć godzin muzyki i szampańskiej zabawy, największe polskie i światowe przeboje, najpopularniejsze gwiazdy polskiej sceny muzycznej, znakomici wykonawcy z zagranicy, realizacyjny rozmach, ultranowoczesne rozwiązania, spektakularna, multimedialna scenografia – wszystko to 31 grudnia od godz. 20:00 czeka widzów TVP2, którzy właśnie z Dwójką postanowią spędzić sylwestrową noc!

Multimedia

Imprezy noworoczne we Wrocławiu to już tradycja TVP2. Realizowany z wyjątkowym rozmachem, sylwestrowy koncert każdego roku śledzi kilkumilionowa widownia. Miniony „Sylwester z Dwójką” osiągnął najlepszy wynik oglądalności w Polsce, deklasując tym samym imprezy transmitowane przez stacje komercyjne. Obejrzało go średnio 3,38 mln osób.

Tym razem, podczas najgorętszej nocy w roku, wrocławski Rynek rozbłyśnie wszystkimi kolorami Europy, stając się jej gorącym centrum. „Sylwester z Dwójką” wystartuje o godz. 20:00 i potrwa sześć godzin, w trakcie których artyści – największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej i wyjątkowi wykonawcy z zagranicy – przeniosą widzów w muzyczną podróż przez całą Europę. To ukłon w stronę Wrocławia, który już w styczniu oficjalnie stanie Europejską Stolicą Kultury 2016.

CZYTAJ TAKŻE: SYLWESTROWA MOC PRZEBOJÓW 2015, KTO WYSTĄPI W KATOWICACH? [ZDJĘCIA]

Na scenie wystąpi plejada muzycznych znakomitości: Maryla Rodowicz, Ewa Farna, Sarsa, Margaret, Andrzej Piaseczny, Lady Pank, Dawid Podsiadło, Feel, Hey, Ira, Varius Manx, Kasia Stankiewicz, Rafał Brzozowski, Ewelina Lisowska, Natalia Przybysz, Natalia Schroeder, Kasia Cerekwicka, Natalia Nykiel, Krzysiek Zalewski, Kasia Popowska, chór Sound’n’Grace, a także finaliści „The Voice Of Poland” (Krzysztof Iwaneczko, Ana Andrzejewska, William Prestigiacomo i Tobiasz Staniszewski). Pojawią się także gwiazdy z zagranicy. Podczas „Sylwestra z Dwójką” zaśpiewają: Kate Ryan, zespół OMD i formacja The Stranglers.

Koncert poprowadzi znane i lubiane trio z programu „The Voice of Poland”: Halina Mlynkowa, Tomasz Kammel i Maciej Musiał. Dołączy do nich nowa prowadząca „Pytania na Śniadanie” – Marcelina Zawadzka.

Tradycyjnie nie zabraknie kabaretu. Widzów Dwójki bawić będzie duet: Ewa Błachnio z kabaretu Limo i Mikołaj Cieślak z Kabaretu Moralnego Niepokoju. Tegoroczny, sylwestrowy koncert zrealizowany zostanie z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań, umożliwiających m.in. uzyskanie efektu obrazu trójwymiarowego. Oprawę taneczną widowiska zapewni VOLT w choreografii Agustina Egurroli. Artystom będzie towarzyszyć zespół profesjonalnych muzyków – Pszona Band po przewodnictwem Krzysztofa Pszony, kierownika muzycznego programu „The Voice of Poland”.

Wydarzeniom na scenie głównej towarzyszyć będzie szalona prywatka z udziałem młodych, barwnych, pełnych życia i otwartości na świat Europejczyków. We Wrocławiu spotkają się po raz pierwszy. Podzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat Polski, marzeniami na nadchodzący rok, opowiedzą, jak w ich krajach obchodzi się Sylwestra, a do domów zabiorą niezapomniane wspomnienia i wyjątkową atmosferę Wrocławia. Gospodarzem „europejskiej prywatki” będą Damian Michałowski z Radia ZET oraz Maciej Musiał. Atmosferę dodatkowo podgrzeje chór Sound’n’Grace i zespół bębniarzy.

„Sylwester z Dwójką. Europa bawi się we Wrocławiu” – 31 grudnia, od godz. 20:00, NA ŻYWO w TVP2.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×