Syn Krzysztofa Krawczyka nie chciał przyjechać na koncert ku pamięci ojca i odmówił udziału w dokumencie o nim? Jest oświadczenie TVP!

Chociaż od śmierci i pogrzebu Krzysztofa Krawczyka mijają kolejne tygodnie, to wciąż zaognia się spór w rodzinie Krawczyków. Niedawno Telewizja Polska zorganizowała koncert ku pamięci Krzysztofa Krawczyka, jednak część widzów była oburzona, że w Opolu nie pojawił się syn Krzysztofa Krawczyka. Krzysztof Krawczyk Junior nie był zaproszony? Telewizja Polska właśnie wydawała oświadczenie!

Multimedia

Krzysztof Krawczyk był jednym z najwybitniejszych polskich artystów. Jego przeboje znają wszyscy, ale niewiele osób wiedziało o trudnej sytuacji sytuacji w rodzinie wokalisty, który przez całe lata żył w dość napiętych stosunkach ze swoim jedynym biologicznym synem, Krzysztofem Krawczykiem Juniorem.

Krzysztof Krawczyk i Krzysztof Krawczyk Junior nie mogli znaleźć nici porozumienia. Zapewne duży wpływ na to miał wypadek z 1988 roku, gdy prowadzony przez Krzysztofa Krawczyka samochód wypadł z drogi. Wokalista i jego syn ledwo uszli w życiem, jednak dla Juniora całe zdarzenie miało skutki, które odczuwa do dzisiaj; mierzy się z niepełnosprawnością oraz padaczką. Od tego czasu Krzysztof Krawczyk Junior z trudem radzi sobie z samodzielnym życiem. Nie ma środków do życia, a jedynym wsparciem dla niego jest Krzysztof Cwynar. Junior nawet chciał uzyskać od ojca alimenty, ale śmierć wokalisty wszystko zmieniła. Teraz jedynie walczy z wdową po ojcu, Ewą Krawczyk, o należny mu zachowek.

Krzysztof Krawczyk Junior nie chciał zobaczyć swojej matki przed jej śmiercią? Dostał spadek po Halinie Żytkowiak?Zobacz więcej

Wielu widzów było oburzonych, że Krzysztof Krawczyk Junior nie pojawił się ostatnio w Opolu na koncercie ku pamięci jego ojca. W sieci zaczęły pojawiać się opinie, że Telewizja Polska nawet go nie zaprosiła! TVP nie mogła przejść obojętnie obok takich słów i właśnie pojawiło się oświadczenie, z którego wynika, że Krzysztof Krawczyk Junior nie tylko został zaproszony, ale też proponowano mu opłacenie transportu oraz noclegu! Do tego, syn Krzysztofa Krawczyka miał szansę opowiedzieć o swojej relacji z ojcem w filmie dokumentalnym "Krzysztof Krawczyk - całe moje życie", ale odmówił! W oświadczeniu czytamy:

Telewizja Polska pragnęła zaprosić Pana Krzysztofa Igora Krawczyka do Opola na koncert - widowisko muzyczne ku pamięci Jego ojca Krzysztofa Krawczyka. W tym celu TVP kilkakrotnie próbowała bezpośrednio skontaktować się z nim w sprawie zaproszenia. (TVP, rzecz jasna, zapewniała sfinansowanie i zorganizowanie transportu oraz pobytu Pana Krzysztofa Igora Krawczyka w Opolu.) Niestety, bez winy TVP, próby te okazały się bezskuteczne. W związku z tym, TVP przekazała takie zaproszenie za pośrednictwem Pana Krzysztofa Cwynara – prezesa Stowarzyszenia Studio Integracji, które pomaga Panu Krzysztofowi Igorowi Krawczykowi. Pan Krzysztof Cwynar w rozmowie z przedstawicielem TVP zadeklarował, że zaproszenie przekaże. Jednocześnie nie ukrywał, że jego zdaniem Pan Krzysztof Igor Krawczyk, ze względu na swój stan zdrowia i medialne zamieszanie wokół Jego osoby, nie powinien jechać do Opola. Nie wiemy, czy Pan Krzysztof Cwynar zaproszenie przekazał, czy zachował tę informację dla siebie. Kilka miesięcy temu TVP proponowała Panu Krzysztofowi Igorowi Krawczykowi udział w filmie dokumentalnym „Krzysztof Krawczyk – całe moje życie” gdzie miałby okazję opowiedzieć o swojej relacji ze znanym, wtedy jeszcze żyjącym ojcem. Praca nad filmem mogła być też okazją do spotkania obu Panów. Pan Krzysztof Igor Krawczyk nie skorzystał jednak także i z tego zaproszenia. Telewizja Polska ubolewa nad konfliktem w rodzinie Państwa Krawczyków. Nie ingeruje jednak w sprawy rodzinne i w tej sprawie, w przeciwieństwie do innych stacji telewizyjnych, nie opowiada się po żadnej ze stron rodzinnego konfliktu. Obecne zaczepki w sprawie koncertu w Opolu odbieramy, jako motywowane niskimi pobudkami próby zakłócenia atmosfery społecznej wspólnotowej empatii po odejściu wybitnego artysty. TVP oświadcza także, że do Opola, w charakterze gości honorowych, byli zaproszeni członkowie zespołu Trubadurzy. Początkowo takie zaproszenie przyjęli. Z zaproszenia zrezygnowali w czwartek, 27 maja.

Andrzeja Kosmala pokazał, jak wygląda grób Krzysztofa Krawczyka. Odniósł się także do kwestii Krawczyka Juniora!Zobacz więcej

Jak się okazuje, na koncercie ku pamięci Krzysztofa Krawczyka mieli pojawić się także Trubadurzy, ale w ostatniej chwili odmówili udziału w wydarzeniu.

Zobacz galerię

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
 • 👁 (gość)

  Typowe objawy płatnych plujek zatrudnianych przez ekipy z PO-2050-PSL-SLD-itp: "Kurski".

  PO-PSL celowo likwidowali TVP na wypadek zmiany rządu:

  W czasie rządów PO TVP przynosiła straty (jak wszystkie spółki skarbu państwa w złodziejskim tuskolandzie), była likwidowana stopniowo, docelowo miała zostać całkowicie zlikwidowana jako niebezpieczna dla PO w przypadku utraty władzy:

  * https://businessinsider.com.pl/media/straty-i-zyski-tvp/gty7emd

  Po dojściu do władzy PiS TVP "cudownie" przestało przynosić straty (jak wszystkie spółki skarbu państwa, i to mimo ustawy kominowej, która wg PO,2050,itp. rzekomo szkodziła kompetencjom zarządów tych spółek), o czym na wstępie niestety dla siebie musiały wspomnieć nawet platformiarskie "zaprzyjaźnione media":

  * https://www.forbes.pl/biznes/wyniki-finansowe-tvp-2017-i-prognoza-2018-place-w-tvp/32dnx29

  * https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tvp-jacek-kurski-juliusz-braun-przychody,238,0,2404078.html

  P.Kurski obejmując stanowisko zapowiedział "TVP Sport" nadawane za darmo. I TVP w czasie rządów Zjednoczonej Prawicy nadaje "TVP Sport HD" w naziemnej telewizji za darmo - jednak można?

  W czasie rządów PO-PSL cena reklam w TVP była o połowę mniejsza niż cena reklam w prywatnych telewizjach. P.Kurski zrównał cenę reklam w TVP z ceną reklam w prywatnych telewizjach - jednak można?

  12.06.2021 00:18
 • 🤑 polskapresse 🤑 (gość)

  Artykuł z elementami klasycznymi dla tzw. brukowca. Szkoda, że nie po niemiecku.

  12.06.2021 00:14
 • 🤑 polskapresse 🤑 (gość)

  czy nie jest tak, że telemagazyn.pl wraz z kupą innych jest aktualnie po prostu ukradzione przez poprzedniego właściciela?

  12.06.2021 00:13
 • 🤑 polskapresse.pl 🤑 (gość)

  old.sdp.pl/wywiady/13987,gierki-polityczne-ksiegowego-dekana-z-wojciechem-surmaczem-o-instrukcji-jaka-rozeslal-do-polskich-dziennikarzy-ringier-axel-springer-jej-szef-mark-dekan-rozmawia-blazej-toranski,1489998176

  wpolityce.pl/media/331812-tylko-u-nas-tresc-calej-instrukcji-szefa-ringier-axel-springer-dla-polskich-dziennikarzy-szokujace-slowa

  wolnosc24.pl/2017/03/17/skandaliczny-list-szefa-ringier-axel-springer-stowarzyszenie-dziennikarzy-polskich-odpowiada-to-ograniczenie-wolnosci-slowa-w-polsce/

  www.tvp.info/29539114/instrukcja-ringier-axel-springer-dla-polskich-dziennikarzy

  12.06.2021 00:06
 • 🤑 polskapresse.pl 🤑 (gość)

  Kiedyś adres e-mail tej gazetki był "telemagazyn@polskapresse.pl" - patrz artykuł w telemagazynie: "Obraźliwy komentarz w Telemagazynie? Zgłoś go redakcji!"

  Teraz jest "telemagazyn@polskapress.pl" - patrz link "Kontakt" w telemagazynie.

  Co, wstydzimy się, od kogo bierzemy pensje, czy może mamy robić wrażenie, że nie bronimy niemieckich interesów tutaj?... A, "presse" to pewnie za jawnie po niemiecku było...

  12.06.2021 00:03
 • 🤑 polskapresse.pl 🤑 (gość)

  🤑 "Deutschland, Deutschland über alles, über alles in der Welt!" 🤑

  ("Das Lied der Deutschen" NADAL jest hymnem Niemiec, a jej pierwsza zwrotka jest wykonywana na lokalnych niemieckich imprezach sportowych.   Tusk: "[...] für Deutschland [...]")

  12.06.2021 00:03
 • 🤑Donald marzi🤑 (gość)

  "Cała telewizja nasza. Nie mamy z kim przegrać"

  11.06.2021 23:55
 • 🤑 (gość)

  Bardzo chciwe państwowych i unijnych "piniędzy" ekipy z PO-2050-PSL-SLD-itp. coraz intensywniej sypią groszem farmom płatnych plujek, groszem z państwowych dotacji dla partii politycznych, czyli z Waszych pieniędzy.

  Wyniki gospodarcze rządów PiS mówią same za siebie, zwłaszcza w porównaniu do wyników poprzednich rządów, o czym od lat mówią raporty GUS, NIK, Banku Światowego, Międzynarodowego Funduszu Walutowego, agencji ratingowych ("wyniki gospodarcze polskiego rządu są 4 razy lepsze niż poprzedniego") i nawet liberalno-lewackiej Komisji Europejskiej. Złodziejskie ekipy, których rządy wg ministra finansów z PO to było jedno wielkie "piniędzy nie ma i nie będzie", muszą sobie jakoś inaczej z Wami radzić.  

  Jak:

  11.06.2021 23:53
 • 🤑Eruś, (gość)

  czyli płatna plujka, pewnie myśli, że zarobił 15 ojro, a tu tylko 5 ojro mu wpadnie:

  naszeblogi.pl/comment/113567#comment-113567 (plujkowanie bezpośrednio z Niemiec jest po "5 ojro")

  naszeblogi.pl/41923-proceder-werbowania-agentow-trolli-w-sieci

  wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/130641,tajna-instrukcja-po-przejac-internet.html

  niepoprawni.pl/blog/kowalsky/czysciciele-internetu-manipulacje-w-sieci

  wpolityce.pl/polityka/460803-trolling-w-sieci-chleb-powszedni-platformy-od-ponad-dekady

  Komentarze plujek PO-2050-PSL-SLD-itp robione są charakterystycznymi metodami opisanymi w powyższych źródłach.   Niekiedy robią seryjne naloty chórem w tym samym czasie z takim samym przekazem propagandowym (numerek na "wszyscy tak mówią"), czasem widać to po datach, a nawet godzinach ich komentarzy.

  11.06.2021 23:51
 • Eryk (gość)

  Z grosz nie wierzę TVP kłamcy kłamcy i jeszcze raz kłamcy. Kosmala i laleczka pasują do takiej telewizji Kurskiego

  03.06.2021 19:41
 • Eryk (gość)

  Z grosz nie wierzę TVP kłamcy kłamcy i jeszcze raz kłamcy. Kosmala i laleczka pasują do takiej telewizji Kurskiego

  03.06.2021 19:41
 • Eryk (gość)

  Z grosz nie wierzę TVP kłamcy kłamcy i jeszcze raz kłamcy. Kosmala i laleczka pasują do takiej telewizji Kurskiego

  03.06.2021 19:40

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×