"Syn". Pierce Brosnan na przestrzeni lat. Kiedyś James Bond, a dziś pierwszy syn Teksasu!

Pierce Brosnan to jeden z najpopularniejszych aktorów na świecie. Miłośnicy kina znają go głównie z roli Jamesa Bonda, ale aktor może pochwalić się olbrzymią filmografią. W 2018 roku po 30 latach przerwy powrócił na mały ekran, by wcielić się w postać Eli McCullough - pierwszego syna Teksasu w serialu "Syn" kanału AMC. Zobaczcie, jak Pierce Brosnan zmieniał się na przestrzeni lat. Wciąż jest przystojny?

Multimedia

Pierce Brosnan zawojował świat rolą słynnego agenta 007, ale jego początki nie były łatwe. Urodzony 16 maja 1953 w Drogheda w Irlandii Brosnan został porzucony przez ojca, kiedy był niemowlakiem. Aktorstwem zainteresował go dopiero ojczym - William Carmichael. Kiedy zabrał go do kina na kultowe dziś "Goldfinger" z Seanem Connery, mały Pierce zapragnął zostać aktorem. Przed publicznością zadebiutował po raz pierwszy w wieku 15 lat, w cyrku, gdzie po ucieczce z domu występował przez jakiś czas jako połykacz ognia.

Role telewizyjne i filmowe przyszły nieco później. Przełomowym momentem w jego karierze okazał się miniserial kanału ABC "Irlandczycy" z 1981 roku, ale dopiero rola Jamesa Bonda w "GoldenEye" przyniosła mu ogromną popularność miliony fanek na całym świecie oraz status gwiazdy.

Elegancki, zabawny i czarujący. W literaturze wskazuje się, że Brosnan był w serii o agencie 007 wypadkową kreacji Rogera Moora i Seana Connery'ego. Miał w sobie zarówno sporo humoru, jak i zimnego wyrachowania. Pierce Brosnan zakończył przygodę z Jamesem Bondem, mając 49 lat. Kultową postać kreował jeszcze w "Jutro nie umiera nigdy", "Świat to za mało" oraz "Śmierć nadejdzie jutro”. Czy Pierce Brosnan uważa, że istnieje granica wieku do takiej roli?

To prawda, przychodzi moment, kiedy trzeba powiedzieć sobie „dość” - twierdził aktor.

Craig, Connery, Moore. Kto był najlepszym Bondem? [RANKING]Zobacz więcej

Czy wiedzieliście, że grając Jamesa Bonda aktor w kontrakcie miał zapisek, uniemożliwiający mu występowanie w smokingu w innych filmach? Kolejną ciekawostką na temat Pierce Brosnana jest to, że w latach 80. odmówił Timowi Burtonowi i odrzucił rolę Batmana, bo… facet w rajtuzach wyglądałby niepoważnie.

Źródło: Cover Video/x-news

Pierce Brosnan jako pierwszy syn Teksasu

Pierce Brosnan w 2018 roku powrócił na mały ekran za sprawą serialu "Syn" kanału AMC. Dla aktora był to prawdziwy powrót do serialowych korzeni - 30 lat temu wystąpił w serialu "Remington Steele".

"Syn" został zrealizowany na podstawie nominowanej do nagrody Pulitzera powieści pod tym samym tytułem, amerykańskiego pisarza Philippa Meyera. To wielopokoleniowa saga rodu McCulloughów. Akcja rozgrywa się w dwóch płaszczyznach czasowych: w 1849 roku, kiedy Eli McCullough jako chłopiec zostaje porwany przez Komanczów i sześćdziesiąt lat później, kiedy ten sam bohater już jako dorosły człowiek próbuje ochronić swój rodzinny biznes.

"Syn". Jess Weixler, czyli kobieta w męskim świecie Dzikiego Zachodu [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

9 maja na kanale AMC odbędzie się premiera 2. sezonu "Syna", który składa się z dziesięciu odcinków, które zakończą historię „pierwszego syna Teksasu”. Eli McCullough (Brosnan) nie cofnie się przed niczym, by zabezpieczyć swoje dziedzictwo przed rodzącym się przemysłem naftowym z 1917 roku. W osiągnięciu celu ucieknie się do zdrady, oszustwa i mordu – narzędzi, którymi posługuje się bez trudu dzięki zdolnościom nabytym, gdy był jeszcze wojownikiem Komanczów. Jednak największym wyzwaniem, któremu stawi czoła, okaże się być wojna domowa pod jego własnym dachem, wywołana przez idealistycznego syna bohatera - Pete’a (Henry Garrett). Eli wie, że największa nagroda jest w zasięgu ręki, ale czas działa na jego niekorzyść.

W galerii możecie zobaczyć, jak Pierce Brosnan wyglądał na początku swojej kariery. Bardzo się zmienił? Oceńcie sami!

Zobacz galerię

"Syn" sezon 2. od 9 maja 2019 o godz. 22:00 w AMC Polska! - sprawdź program tv

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×