"Szansa na sukces. Eurowizja 2020". Alicja Szemplińska nie była faworytką Michała Szpaka! Juror głosował na kogoś innego!

Alicja Szemplińska nie była faworytką Michała Szpaka podczas finałowego odcinka programu "Szansa na sukces. Eurowizja 2020". Juror w jednym z ostatnich wywiadów ujawnił, że swój głos oddał na kogoś innego. Kto według Michała Szpaka powinien pojechać na Eurowizję do Rotterdamu?

Multimedia

Alicja Szemplińska to zwyciężczyni 10. edycji "The Voice of Poland", która już w maju będzie reprezentować Polskę na Eurowizji 2020 w Rotterdamie. Szemplińska o wyjazd walczyła z Kasią Dereń i Albertem Černým podczas finał programu "Szansa na sukces. Eurowizja 2020". Widzowie Dwójki oraz jurorzy (Cleo, Michał Szpak oraz Gromee) zdecydowali, że to właśnie 17-latka z piosenką "Empires" powinna wystąpić na Eurowizji w Rotterdamie.

Alicja Szemplińska i jej piosenka "Empires" pod ostrzałem! Internauci krytykują wyniki finału "Szansy na sukces"!Zobacz więcej

Alicja Szemplińska nie była faworytką Michała Szpaka

Jak się teraz okazuje, Alicja nie była wcale faworytką Michała Szpaka. Wokalista w rozmowie z Radiem Zet przyznał szczerze, że w finale programu "Szansa na sukces. Eurowizja 2020" oddał swój głos na kogoś innego.

Mam być szczery? Nie no, ja na Kasię głosowałem. Z racji tego, że to była moja podopieczna od samego początku. W związku z tym musiałem całym sercem wspierać osobę, którą wybrałem w swoim odcinku – powiedział Michał Szpak na antenie Radia Zet.

Artur Orzech o piosence Alicji Szemplińskiej. Jak ocenia szanse Polki w konkursie?Zobacz więcej

Michał Szpak dodał jednak, że Alicja Szemplińska ma ogromny talent i może mieć swoje pięć minut na Eurowizji.

"Empires" to bondowski numer z szeroką linią melodyczną, która się niesie. Uważam, że ma ogromny, ogromny potencjał. Cieszę się, że Alicja poszła właśnie w taki klimat, bo to pokazuje jej talent – dodał Szpak.

Zobacz galerię

Alicja Szemplińska - kim jest?

Alicja jest 17-latką z głową pełną marzeń, które w wieku 14 lat obudził w niej trener wokalny Michaela Jacksona - Seth Riggs, u którego miała szansę kształcić swój talent. To właśnie warsztaty u jednego z najbardziej cenionych nauczycieli śpiewu w Los Angeles Alicja otrzymała jako nagrodę specjalną jury programu "Hit Hit Hurra!", który wygrała w 2016 roku. Jej największą inspiracją jest Jorja Smith, dzięki której zakochała się w soulu. Choć muzyka wypełnia całe jej życie, na co dzień jest przykładną uczennicą i wciąż zadziwia rodziców świadectwami z czerwonym paskiem. W wolnym czasie zapełnia szufladę wierszami i tekstami piosenek, które być może kiedyś ujrzą światło dzienne. W 2019 roku, będąc w drużynie Tomsona i Barona, wygrała 10. edycję "The Voice of Poland".

Komentarze

Skomentuj
 • pamelka87 (gość)

  Po co my się pchamy ciągle na tą Eurowizję skoro nasz kraj NIGDY tej Eurowizji NIE WYGRA!!!!

  28.02.2020 04:58
 • Marta (gość)

  Drogi Tele Tygodniu, jesteście źle poinformowani odnośnie nauczyciela Alicji Szemplińskiej u którego uczy się już 7 lat, czyli od 2011 roku. Nazywa się Marcin Wortmann to on poprowadził ją do zwycięstwa w programie Hit Hit Hurra, Voice Of Poland i Eliminacjach do Eurowizji 2020 i kilkudziesięciu konkursach wokalnych które wygrała Alicja od momentu kiedy zaczęła śpiewać. Zamiast być dumnymi, że ktoś w kraju kształci takich artystów, podpinanie sukces Pana Wortmanna pod jakieś amerykańskie nazwisko. Z tego tez powinniśmy byś dumni.

  27.02.2020 22:46
 • escfan (gość)

  W 1994 roku kiedy wystepowała Górniak w konkursie brało udział tylko 25 wokalistów ( tym roku 41) i występ koncentrował się na odśpiewaniu piosenki. W dzisiejszych czasach telewidzowie oczekują od występu nie tylko dobrej piosenki, czy głosu, ale czegoś, co przykuje ich uwagę, np. zapamiętywalny refren albo efekty wizualne. W 2016 roku Szpak nie miał żadnych efektów specjalny, ale posiadał charyzmę i umiejętność skupienia uwagi telewidzów na sobie; Cała wielka hala w Sztokholmie śpiewała chwytliwy refren razem z nim i to zadecydowało o jego ogromnym sukcesie w głosowaniu telewidzów. W dodatku przez dziennikarzy muzycznych obsługujacych Eurowizję w tamtym roku Szpak uznany został za najlepszego wokalistę. Alicja ma doskonałe warunki głosowe, ale nerwy troche zjadły ją na finale Szansy, ma jeszcze ponad 2 miesiące, żeby popracować nad wokalem. Trzymajmy za nia kciuki, aby znalazła się w finale.

  27.02.2020 10:12
 • Przemek 1704 (gość)

  Bo dlaczego my się upieramy tak przy tych piosenkach po angielsku będę to powtarzał jak mantrę kiedy Polska osiągnęła największy sukces kiedy piosenka była śpiewana przez Edytę Górniak po Polsku

  26.02.2020 21:22
 • Przemek 1704 (gość)

  Dziewczyna świetna piosenka już troszkę nie ale jak zwykle więc życzę wszystkiego dobrego naszej kandydatce

  26.02.2020 21:19
 • Ava (gość)

  Dajcie juz spokoj, mleko zostalo rozlane , bedzie jak bedzie , nalezy miec nadzieje i zyczyc Alicji zeby zostala zauwazona

  26.02.2020 17:02

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×