"Szansa na sukces". Taśma profesjonalna i z linią melodyczną - czym się różnią?

Taśma profesjonalna czy z linią melodyczną - to pytanie zadawał każdemu uczestnikowi "Szansy na sukces" Wojciech Mann. Kultowy program powraca teraz na antenę Dwójki, a my postanowiliśmy sprawdzić czym różni się taśma profesjonalna od tej z linią melodyczną.

Multimedia

„Szansa na Sukces. Opole 2019”, TVP2, 7 kwietnia, niedziela, godz. 15.15

„Szansa na sukces” to autorski program Elżbiety Skrętkowskiej, który przed laty przyciągał przed ekrany telewizorów miliony widzów. W programie amatorzy wykonywali największe polskie przeboje, a dopingowały ich gwiazdy, które siedziały na widowni. Muzyczne show w 2019 roku powraca na antenę TVP.

Formuła programu pozostaje ta sama, jednak zamiast Wojciecha Manna, "Szansę na sukces" poprowadzi tym razem Artur Orzech. To właśnie dziennikarz znany z komentowania Eurowizji będzie losował dla każdego debiutanta utwór z listy piosenek wykonawcy goszczącego w programie. Uczestnicy będą za to wybierać rodzaj podkładu muzycznego.

Kultowy program powraca w nowej odsłonie! Zastąpi "Sanatorium miłości"!Zobacz więcej

Jaka jest różnica między taśmą profesjonalną, a tą z linią melodyczną?

Wojciech Mann pytający "taśma profesjonalna czy z linią melodyczną?" to dla wielu widzów obraz dzieciństwa. Jaka właściwie jest różnica między taśmą profesjonalną, a tą z linią melodyczną? Przychodzimy z wyjaśnieniem na chwilę przed emisją nowej odsłony "Szansy na sukces".

W taśmę z linią melodyczną wkomponowana jest też ścieżka, która ułatwia amatorom wykonanie utworu. Wyraźnie zaznaczone są momenty, w których uczestnik ma zacząć śpiewać. Linia melodyczna w miejscu wokalu pomaga utrzymać odpowiednią tonację. Taśma profesjonalna nie posiada dodatkowej ścieżki dźwiękowej, to czysty podkład bez wokalu. Piosenka przy takiej taśmie jest trudniejsza do wykonania.

"Szansa na sukces", czyli Wojciech Mann, "Boskie Buenos" Justyny Steczkowskiej i kolęda Donalda Tuska [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

„Szansa na sukces” 2019

Laureaci poszczególnych odcinków zostaną zaproszeni do finałowego koncertu, w trakcie którego jury wybierze zwycięzcę. Nagrodą główną będzie udział w konkursie Debiuty podczas 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W pierwszym odcinku Szansy na Sukces. Opole 2019 wystąpi Natalia Kukulska. Uczestnicy programu wykonają piosenki z repertuaru jej mamy, Anny Jantar. To właśnie o Nagrodę im. Anny Jantar rywalizują debiutanci na muzycznej scenie w Opolu. Gwiazdami kolejnych odcinków będą m.in.: Maryla Rodowicz, Golec uOrkiestra, Anna Wyszkoni, Feel, Ryszard Rynkowski, Kombii.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • And (gość)

    Bardziej pytanie powinno brzmieć "Podkład muzyczny profesjonalny czy z linią melodyczną ?" Nie sądzę że TVP uzywa jeszcze taśmy magnetofonowe ?😆

    03.08.2020 21:59

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×