"Szekspir Forever!". Monodram Andrzeja Seweryna w TVP Kultura! Kiedy premiera?

10 września o godz. 20.30 TVP Kultura zaprasza na premierę telewizyjnej rejestracji spektaklu „Szekspir Forever!” w wykonaniu i reżyserii Andrzeja Seweryna. Sprawdźcie szczegóły!

Multimedia

„Szekspir Forever!” to wirtuozerski popis aktorskiego i reżyserskiego warsztatu w wykonaniu Andrzeja Seweryna. Wcielając się w Hamleta, Henryka V, Falstaffa, Ryszarda III, a także w Ariela, Lady Makbet i Julię aktor wydobywa piękno i mądrość poezji Szekspira. Ukazuje też najważniejsze tematy twórczości angielskiego pisarza: zazdrość i zdradę, pragnienie władzy, miłość, samotność i szaleństwo zmysłów. Premiera spektaklu miała miejsce 10 września 2011 r. na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego w Warszawie.

"Dołęga-Mostowicz. Kiedy zamykam oczy". Julia Wieniawa debiutuje w Teatrze Telewizji! W końcu udane przedstawienie na antenie TVP?Zobacz więcej

Od września do TVP Kultury powraca cykl „Scena monodramu TVP Kultura”, w ramach którego raz w miesiącu przedstawione zostaną premierowe spektakle „teatru jednego aktora”. W wykonaniu zarówno wybitnych, doświadczonych artystów, jak talentów młodszego pokolenia. Każdy spektakl poprzedzony będzie rozmową z twórcami. Premiery monodramów zaplanowane są na każdy pierwszy wtorek miesiąca. W październiku w ramach cyklu zaplanowana jest emisja monodramu „Clarissima” z Aleksandrą Justą w roli żonie niemieckiego kompozytora Roberta Schumanna – jednego z najbardziej wpływowych twórców epoki romantyzmu.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×