"Szopka noworoczna". TVP rezygnuje z satyrycznego programu Marcina Wolskiego! Dlaczego?

W tym roku TVP nie przygotuje "Szopki noworocznej"! Marcin Wolski, autor programu, zdradza przyczyny takiej decyzji. Sprawdź szczegóły!

Multimedia

"Szopka noworoczna" to satyryczny program TVP, który w krzywym zwierciadle pokazuje wydarzenia społeczno-polityczne minionego roku. Autorem szopki jest Marcin Wolski, satyryk i dziennikarz na co dzień związany obecnie z TVP Info.

TVP jednak nie zorganizuje koncertu?! Jacek Kurski zdradza, jak wyłoni reprezentanta Polski!Zobacz więcej

Okazuje się jednak, że w 2020 roku nie zobaczymy nowej "Szopki noworocznej". W rozmowie z portalem Wirtualne Media Wolski decyzję stacji tłumaczył w następujący sposób:

Stwierdziłem że należy mi się chwila oddechu po zeszłorocznej edycji projektu. Tym razem nie miałem również pomysłu na zaskakującą i nowoczesną konwencję plastyczną, która mogłaby jakościowo dorównywać „Szopce” sprzed trzech lat. (...) Nie wykluczam realizacji „Szopki” w kolejnych latach. Zależy to głównie od tego czy uda mi się wymyślić odpowiednią konwencję, aby widowisko stało na wysokim poziomie artystycznym.

Co jeszcze wróci do telewizji? Jacek Kurski wskazuje, które programy chciałby reaktywować!Zobacz więcej

Marcin Wolski przez wiele lat współpracował z Programem 3 Polskiego Radia, dla którego w latach 70. i 80. współtworzył audycję satyryczną "60 minut na godzinę". Od 2016 roku jest współprowadzącym emitowanego w TVP Info programu "W tyle wizji". Jest także pisarzem, autorem m.in. powieści fantastycznych.

Zeszłoroczna szopka nosiła tytuł "Przedszkole Plus" i została wyemitowana w Nowy Rok o godzinie 22:05. Przyciągnęła przed ekrany ponad 750 tysięcy widzów.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • WWA (gość)

    Wolski oddaj szopke

    01.01.2020 06:00

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×