"Szóstka" odcinek 1. Lekarze przygotowują pierwszy w Polsce przeszczep łańcuchowy. Kim są jego uczestnicy? [STRESZCZENIE ODCINKA, ZWIASTUN]

Serial "Szóstka" premierowo w TVN! Już na początku okaże się, że lekarze przygotowują pierwszy w Polsce przeszczep łańcuchowy. Kim są jego uczestnicy? Sprawdź, co wydarzy się w 1. odcinku serialu "Szóstka"!

Multimedia

"Szóstka" odcinek 1. w niedzielę, 31.03.2019 o godz. 21:30 w TVN! - sprawdź program tv

Ojciec i córka, mąż i żona, chłopak i była dziewczyna - trzy nieznane sobie pary łączy program łańcuchowego przeszczepu nerki. Bohaterowie nie mogą być dawcami dla swoich bliskich, mają jednak możliwość, by oddać nerkę osobie niespokrewnionej, której bliski odda nerkę w zamian. Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia transplantacji jest dobrowolna zgoda wszystkich zaangażowanych. Czy całej szóstce uda się wytrwać do zbiorowego zabiegu?

Pierwszy w Polsce serial o przeszczepach nerek. Co mowią o nim twórcy? [WIDEO]Zobacz więcej

W 1. odcinku serialu "Szóstka" zespół pod kierownictwem profesora Bielika (Marian Dziędziel) przygotowuje pierwszy w Polsce przeszczep łańcuchowy. Procedura łączy trzy pary dawców i biorców. Natalia (Maja Pankiewicz), która nie jest już z Kamilem (Mateusz Rusin), informuje go, że zostali zakwalifikowani do przeszczepu. Kamil jest już w innym związku, a jego dziewczyna Iza (Marianna Zydek) nie ma pojęcia, że jej narzeczony kiedyś zgłosił się jako dawca. Gdy się o tym dowiaduje wpada we wściekłość i nie zgadza się na operację. Natalia i Kamil postanawiają udawać, że wciąż są razem. Rezygnacja Kamila oznaczałaby rozpad łańcucha.

OGLĄDAJ nowe odcinki serialu "Szóstka" w ofercie player+

Druga para, Beata (Gabriela Muskała) i Marcin (Grzegorz Damięcki), to małżeństwo z pięcioletnim stażem. Beata potrzebuje przeszczepu, jest na ciągłych dializach. Marzy, by zostać matką. Małżeństwo przechodzi jednak kryzys. Marcin trwa przy żonie, ale nie czuje się szczęśliwy. Trzecia para, Olga (Julia Wyszyńska) i Janusz ( Sławomir Orzechowski), to córka i ojciec. On jest lekkoduchem, hazardzistą, alkoholikiem. W nowo poznanych osobach budzi zaufanie i sympatię. Tylko jego dzieci znają o nim smutną prawdę. Olga nigdy nie mogła na niego liczyć. Teraz, gdy oboje zakwalifikowali się do przeszczepu, John wraca z Anglii, by potwierdzić gotowość do przeszczepu. Wszystkie pary spotykają się w szpitalu, gdzie poznają się i dowiadują o rozpoczęciu procedur przygotowujących do przeszczepu. Kamil ma oddać nerkę Januszowi, Olga - Beacie, a Marcin - Natalii. Lekarze nie mają jednak pojęcia o problemach swoich pacjentów...

Julia Wyszyńska opowiada o pracy z Kingą Dębską. Było trudno? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Zobacz galerię

"Szóstka" - zwiastun

Źródło: TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×