"Szpieg D'83" niemiecki serial szpiegowski w TVP2. Kiedy premiera "Deutschland 83"? [ZWIASTUN]

"Szpieg D'83" to nowy serial, który będą mogli oglądać widzowie TVP2. Opowiada on o metodach działań Stasi i strukturach szpiegowskich mających na celu dogłębną inwigilację działań Republiki Federalnej Niemiec. Kiedy premiera?

Multimedia

"Szpieg D'83" od czwartku, 19.04.2018 o godz. 20:40 w TVP2! - sprawdź program tv

Od 19 kwietnia, w każdy czwartek o godz. 20.45 widzowie TVP2 obejrzą niemiecki serial szpiegowski "Szpieg D’83". Ośmioodcinkowa produkcja opowiada o metodach działań Stasi i strukturach szpiegowskich mających na celu dogłębną inwigilację działań Republiki Federalnej Niemiec.

Główny bohater, 24-letni żołnierz wschodnioniemieckiej Armii Ludowej Martin Rauch (Jonas Nay) zostaje wysłany do Niemiec Zachodnich w 1983 r. aby szpiegować na rzecz Stasi.

"Szpieg D'83" - co wydarzy się w 1. odcinku?

Jest rok 1983. Sytuacja na linii Wschód - Zachód się zaostrza. Ronald Reagan wygłasza przemówienie, w którym Związek Radziecki określa mianem „imperium zła". Wywiad NRD chce sprawdzić, czy należy się liczyć z atakiem ze strony USA. Pracownicy służb bezpieczeństwa NRD, Lenora Rauch i generał Walter Schweppenstette organizują porwanie młodego żołnierza armii NRD, Martina Raucha, do Bonn. Tam zostaje on zmuszony do współpracy ze służbami wywiadowczymi. Jako adiutant generała Edela z armii Niemiec Zachodnich ma przekazać na Wschód informacje o zamiarach wojsk NATO. W zamian jego chora na raka matka ma uzyskać pomoc. Od tej chwili Martin Rauch to Moritz Stamm, pseudonim Koliber. Jego opiekunem jest agent Tobias Tischbier, który szkoli go w rzemiośle szpiega. Moritz trafia do koszar Bundeswehry, gdzie fotografuje tajne dokumenty generała NATO, Jacksona. Mimo, że wykonał zadanie, wbrew obietnicy, nie dostaje pozwolenia na powrót do domu. Obsada: Jonas Nay, Maria Schrader, Ulrich Noethen i inni Reż. Edward Berger, Samira Radsi

Odcinki dostępne są również na TVP VOD (vod.tvp.pl).

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Ola (gość)

    Moje pytanie brzmi, dlaczego usuwane są poprzednie odcinki? Wreszcie w telewizji jest coś co mogę obejrzeć i nie muszę za to płacić (netflix), ale nie, bo zanim się obejrzalam odcinków już nie ma. Nie bądźmy zawistni, to że Niemcy zrobili dobry serial to nie znaczy, że ma być on emitowany w nocy lub zaraz usuwany.

    07.06.2018 22:02

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×